V čom by ste si otvorili chránenú dielňu?

majka2
21. dec 2023

Ahoj. Poraďte v čom by ste si otvorili chránenú dielňu otváral vy si ju muž ?

zmrzlinka2021
21. dec 2023

@majka2 nechceš tu otázku položiť ešte raz a zrozumiteľne?

petronelag
21. dec 2023

@majka2 Videla som chránenú dielňu, kde opravujú počítače, tlačiarne a robia nejaké administratívne práce.
Chránená dielňa zamestnáva ľudí so ZŤP, ktorí majú nejaké zdrav.obmedzenia, ale niečo dokážu robiť.

melanta
21. dec 2023

@majka2 muž nech si otvorí dielňu v tom, v čom je on dobrý, aby ľuďom mohol pomáhať. Nie v tom, v čom je dobrá Mara z koníka. Takúto odpoveď tu nechce počuť nikto, kto sa pýta na koníku v čom podnikať. Ale je to jediná ideálna rada.

bloger
21. dec 2023

@majka2 Tak možno vo výrobe nejakých kreatívnych vecičiek.

viestta
21. dec 2023

U nas je chranena dielna, kde opravuju odevy, siju saty a predavaju latky a galanteriu.
Ale tvoj muz by sa mal zamysliet hlavne nad tym, co on ovlada uplne dokonale, co by mohol zakaznikom ponuknut, ci by to naslo zakaznikov. Hendikepovanych zamestnancov moze zacvicit, ale v prvom rade on sam musi vediet, ovladat remeslo.

tykat
21. dec 2023

@majka2 aka je motivacia muza otvorit si prave chranenu dielnu?

heln
21. dec 2023

@majka2 viete ako funguje financovanie chranenej dielne? ze najskor musis mat vlastne zdroje z ktorych vyplatis pracovnikov a az potom ti pride statna dotacia na chranenu dielnu?

tykat
21. dec 2023

@heln ano presne tak, preto sa aj pytam aku ma motivaciu

ivanaks
23. dec 2023

No, možno na začiatok by som ju otvorila v garáži. A ak myslíš, čo by tam vyrábali, musíš si zistiť, v čom je muž naozaj dobrý - vie opravovať počítače, šiť kabelky, opravovať obuv, viazať knihy, fúkať a zdobiť vianočné ozdoby? Čo sa vyučil, aké má zručnosti? Chce pracovať sám alebo rozmýšľa o spolupracovníkoch? Čistiareň, práčovňa, pečenie zákuskov...

terry658
23. dec 2023

@majka2 skleník s kvetmi, alebo zeleninou.