V akých sumách sa pohybujú platy v bratislavskom kraji?

3. aug 2020

Ahojte,
Rada by som porovnala koľko sa zarába v Bratislave a okolí a ci môj plat je adekvátny k môjmu vzdelaniu. Teda rada by som poprosila čiastku akou ste ohodnotené. Som roka pol po skole, cely čas som na tej istej prác. pozicii a teda rada by som sa dopracovala k navýšeniu? Zvažujem ci odísť alebo mam len veľké oči a mam byt spokojná s týmto platom? Mam vysokoškolskévzdelanie

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gladys_07
3. aug 2020

Asi by nebolo od veci napisat co robis...ako mame vediet ci je to plat adekvatny vzdelaniu ked netusime ake mas vzdelanie? 🤷‍♀️

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gladys_07
3. aug 2020

Prehliadla som tvoj prvy koment ze si architekt. Neviem nemam skusenosti. Anonymovi by som ale svoj plat nepisala...

damtiporiti
3. aug 2020

Tak architektky z BA, ukážte tuto anonymu čo sa asi hanbí za svoju mzdu výplatné pásky 🤭

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fokuska
3. aug 2020

Ja co poznam architektov, tak vsetci su na volnej nohe a nemaju teda fixny mesacny plat ani zamestnavatela. Zalezi vzdy na aktualnych zakazkach - kolko ich je, ake velke a ake komplexne atd.

hederamonstera
3. aug 2020

@pupavka89 a potom sa smejeme 30rocnym, ze este byvaju u rodicov, lebo nemaju na vlastne byvanie...lebo vsak taky plat mozu mat az po 10rocnych skusenostiach

eliska13
3. aug 2020

To sa vôbec nedá porovnať si architektka v kuchynskom štúdiu, u developera, vo vychýrenej arch.kancelárií?Moja kamarátka je architektka, ale už na živnosť prax si spravila pár rokov v dobrej firme s dobrými zakazkami plus popri práci radila známym v okolí so zariaďovanim a prestavbami potom sa osamostatnil...má 34 r a až teraz sa jej darí ako by chcela.Podľa mňa za ten rok aj pol si veľa projektov nemala, ale máš krásnu prácu😀

eliska13
3. aug 2020

A teda úprimne toľko mi zarábajú kamarátky v nenáročnej administrative 800-950 eur.Asi to chce čas...

luulinkaa
3. aug 2020

Ahoj, v tejto dobe už nie je vzdelanie prvoradé a dosť robí prax. Ak si myslíš, že v ba zarobíš viac tak zarobíš, ale budeš mat aj vyššie výdavky, kľudne si pozri ceny najmov bytov a izieb. Alebo si skus predstaviť dochádzať do ba každý deň. Ja dochádzam už 5 rokov, tri roky som v BA žila kvôli práci a priam to tam nenávidím. Zarobíš tam o trosku viac ako inde.. Nato, že si pol roka po skole máš slušný plat, aj keď neviem ci je v hrubom alebo čistom. Po roku by som si pýtala zvýšenie cca 5-10% ak budú s tebou spokojný dajú ti ;)

s_a
3. aug 2020

Veď si skúste pozrieť na profesii pracovné ponuky vo vašom obore

hradnapani
3. aug 2020

@fokuska toto som chcela aj ja napisat. Mam par znamych, ale nikto z nich nie je zamestnany. Vsetci su na zivnosti. Raz zarobia ako pani, potom su zase suchoty a tak dokola. Cize z tohto pohladu moze byt zamestnany architekt aj celkom vyhrou - zavisi od uhla pohladu. Najma ak je po skole a zbiera skusenosti.

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eliska13
3. aug 2020

@luulinkaa rok aj pol je po škole čo je pre architekta nic

silver84
3. aug 2020

pozri stranku www.platy.sk
mozno ti to aspon priblizne napovie

deti95060810
3. aug 2020

synovi dávali na Kysuciach plat 1250 e okamžite po VŠ. Nezobral to, išiel ešte na tretí stupeň...
Jeho známi dostali v tej istej firme po treťom stupni VŠ 1400 e - dáma, muž dostal o 200 e viac...
Bavíme sa o hrubej mzde...😉
to len aby si si vedela porovnať aj v iných krajoch SR...

autor
3. aug 2020

@deti95060810 a ak teda by nebol problém zverejnit, o akú pozíciu išlo? A ďakujem krásne za reakciu, a samozrejme aj všetkým ostatným

deti95060810
3. aug 2020

to neboli ani rovnaké pozície, len viem že všetci mali strojnícku fakultu so zameraním pružnosť pevnosť, statika, programovanie Matlab....

meluela
3. aug 2020

ak je to v hrubom tak na BA dost malo aj na absolventa ... mozno je to ale v tej brandzi bezne, dan za "zaujimavu pracu" .. bud ides do korporacie robit blbosti alebo potom za par eur nieco kreativne. ale to je este ok, su krajiny kde po skole ludia platia aby ziskavali prax

zuzanka.zuzu
3. aug 2020

si už v komore alebo ako fungujú architekti? ak si napr. ako koncipient u notára, tak ten má cca 581 v hrubom 😀 ale koncipient u advokáta s plynulou AJ vie kludne pýtať aj 1000 v čistom.
a zase aby si nebola deprimovaná platmi, niekedy títo koncipienti majú menej než sekretárky čo im kopírujú spisy. to je veľmi individuálne

kittyna5
3. aug 2020

Som z BA, robím tu, mam prax v administratíve vyše 5 rokov a plat mám v hrubom 900 a aj to vďaka tomu, že prácu mám "po známosti", inak by to bolo nejakých 700 horko ťažko, aj to som veľa povedala. SŠ maturita...

1sally12
4. aug 2020

@zuzanka.zuzu ty myslíš asi advokátov😁zakladatelka zase architektov😁

mogaa
4. aug 2020

Zamestnávateľ ti ponúkol plat adekvátny tvojmu vzdelaniu a hlavne tomu, že si bola bez praxe.....V súkromnej sfére tvojho potencionálneho zamestnávateľa ani tak veľmi nezaujíma či máš VŠ, ale čo vieš a akú máš prax......V tvojom prípade k práci architekta potrebuješ vzdelanie, otázkou je, čo okrem vzdelania vieš potencionálnemu zamestnávateľovi ponúknuť....lebo prax to zjavne nebude, síce už nie si absolvent ale ani prax nie je bohviečo.....pracovala si na nejakom známom projekte či pracuješ u zamestnávateľa, ktorý má svoje meno vo vašom odbore? Všeobecne, plat 950 je na BA "slušný" - pre absolventa bez praxe....Sú spoločnosti kde zarobíš s VŠ viac , ale aj podstatne menej......Dobrej, finančne zaujímavej práce je ako šafránu - treba ju hľadať a nikdy vopred nevieš do čoho ideš....v tvojom odbore veľmi postúpiť na "lepšiu "pozíciu asi možnosť ani nemáš(minimálna prax a žiadne známosti), čiže jedine získať dostatočnú prax(minimálne 5a viac rokov) a potom sa osamostatniť.....

marion09
4. aug 2020

@luulinkaa je rok a pol po škole🤦

veltraud
5. aug 2020

ja mam 36, robim v oblasti, pomerne uzko specializovanej (aj ked nic svetaborne, ziadna jadrova fyzika 🙂), od skoncenia skoly - cca 15 rokov. Prvy plat pocas skoly som mala 16 000 SK, a potom to islo vyssie - na 18K SK po cca roku, na 21K po dalsom...Aktualne si nestazujem, nie som milionar, ale, chvalabohu, pokryvam vydavky (vratane hypo a uverov) a nieco malo aj usetrim. Nechcem sa chvalit. chcem len povedat, ze je to o vytvrvalosti a praci na sebe. Mna to stalo vela hodin nadcasov a samostudia, lebo som proste chcela vediet veci. Investovala som do seba, nie priamo peniaze, ale cas. Potom si zamestnavatel vsimol, ze som sikovna, vytrvala a zanietena a ja som mohla zbierat ovocie tej driny. Ale trvalo minimalne 5 rokov, kym som pochopila cele pozadie, naucila sa v tom chodit, a tym som ziskala potrebnu profesnu sebadoveru. Aktualne som stredny management, zarabam viac ako dvojnasobok priemernej mzdy a mam vela benefitov. Ale nesie to so sebou aj vela zodpovednosti a stresov. Realne sa zacinam zamyslat, ze cim skor splatit hypo (haha, este 25 rokov mam) a ist robit nieco mozno za menej penazi, ale kludnejsie a s vyznamom 🙂. Moja rada, ak si u dobrych architektov, kasli na prachy a uc sa. Nic ti neda tolko, co prax. 3-5 rokov je fajn cas na ucenie sa a potom uvidis. Aj oni musia vidiet, co im ponukas, ci sa im oplatis, ci z teba maju dostatocnu pridanu hodnotu. Drzim palce

ciusinka
5. aug 2020

Akoze nerozumiem tej logike, naco sa toto vobec pytas, ked teba nezaujima, ci je tvoj plat adekvatny vzdelaniu, skusenostiam atd, ale zaujima ta len to, kolko realne ludia v BA zarobia bez ohladu na poziciu..Ved ale nemozes porovnat kolko tu zarobi predavacka v Bille a kolko tu zarobi manazer v sukromnej firme..Napr. moj stryko v BA zarobi 3500 eur v cistom, je pre teba tato info relevantna? Ked na jeho miesto nemas potrebne vzdelanie, skusenosti, odrobene roky atd? Fakt velmi divna otazka toto..

mircalla
5. aug 2020

2000 v čistom plus bonus, robím v IT