V akých odvetviach pracujete?

22. dec 2021

Ahojte dievcata, maminy, chcela by som sa opytat v akych odvetviach pracujete. Potrebovala by som zmenit pracu. Momentalne pracujem len v pracovne dni 7:00-15:00 (16:00) v gastre. Vsade kde pozeram, ci obchody, vyroba, sklady, cokolvek tak sa pracuje na smeny, co si koli detom nemozem dovolit. Vikendy aj sviatky potrebujem bezpodmienecne volne. Musim odnasat aj vyzdvihovat deti zo skoly. Teda musim hladiet aj na pracovny cas (to by som bola ochotna pracovat aj ked len na 6h). Mam maturitu, jazykove znalosti su uz davno na bode mrazu, kedze jazyky roky nepouzivam. Mam vodicak a zaklady pc. Vyucena som v odbore ktory nema ziadnu perspektivu. Skuste prosim poradi. Dakujem za kazdy nazor😉

annamalaga
22. dec 2021

Dorobiť si školu , lebo pokial fakt nemáš kvalifikáciu , nemôžeš robiť na úrade alebo nemáš znalosti z účtovníctva , nevieš IT odbor, nemôžeš pracovať z domu, tak žiaľ , ťažko sa hľadá taká práca.

evica17
22. dec 2021

Suhlasim s
@annamalaga dorobit si skolu, pripadne nejaky kurz. Bez vzdelania simoc nenavyberas

ivkazba
22. dec 2021

Nemáš žiadnu kvalifikáciu. A nekvalifikované práce žiaľ nie sú matkám úplne naklonené. To je proste fakt. Čiže ako píšu kocky vyššie, dorobiť si nejaké kurzy. Bez toho jedine nejaký skrátený úväzok v obchode alebo skrátený úväzok hocikde. V štátnej či mestskej správe sa dá robiť 7-15:30, ale o tie pozície napriek nízkym mzdám je veľký záujem, čiže asi aj tam ťažko bez nejakých zručností.

mamina0078
22. dec 2021

Urcite treba kvalifikaciu cisto SS s odborom bez perspektivy alebo gymnazium je vhodne viac-menej len na take ja to volam brigadnicke prace. A pokial nemas kvalifikaciu, tazko si najdes pracu alebo sa dohodnes so zamestnavatelom, ze ako by si bola ochotna pracovat aj ked sa da zobrat miesto na skrateny uvazok ale na ten vacsinou na miesta bez kvalifikacie neberu.

agacela
22. dec 2021

Podľa mna účtovnícky kurz ti nepomôže … niekto to študuje celé roky aj na VŠ a zrazu niekto si spravi za 2 mesiace kurz … nemôžeš sa rovnať takému človeku a každý zdravo rozmýšľajúci si vezme študovanej človeka 🙂 takze smerom účtovníctvo by som nešla …
Mám známe popri materskej si robili kurz a úplne zbytočne lebo nikde im to aj tak neuznávajú …
Možno ma niekto inú skúsenosť …
No buď sa niekam dostať cez známosť a tam sa naučiť alebo potom skúsiť niečo vlastne ? 🙂 vlastne podnikanie …

luccija
22. dec 2021

Akú máš strednú školu?Záleží aj kde bývaš, lebo neznamená, že keď si spravíš VS, že nebudeš chodiť na 9 a končiť o 17:30 18 ako býva teraz zvykom.Moja kamarátka bez VŠ je recepčná u zubára, druhá v dopravnom podniku v kancelárii ďalšia v zdr.poisťovni v administratíve, ďalšia v dopravnej firme vytazuje kamióny ja som z generácie 40 plus kde sa až tak nebazirovslo na VŠ , že aj asistentka musí mať aspoň magistra ....nemyslím, že človek bez VŠ je odsúdeny pracovať ako upratovacka.
Si samoživiteľka?keď musíš deti vyzdvihovať aj ráno aj poobede?to je potom horsie väčšinou si to rozdelia s mužom.

kormino
22. dec 2021

Ja mám strednú školu ,chemickú priemyslovku.Pracujem celý život ako laborantka.Pracovna doba pondelok piatok 7 -15

mamamasama
22. dec 2021

pred materskou letectcvo... teraz som na RD a aj ked svoju pracu milujem, neviem ci sa vratim... popri RD robim fitness trenerku a to ma celkom bavi, akurat, ze neuzivi.. :(

luccija
22. dec 2021

@mamamasama nechceš si spraviť ešte nejakú skupinku zumbu, trampolíny u nás jedna sestrička išla touto cestou a spravila si skupinu žien aj trénuje vo fitku plus trénuje trampolíny a Nordic walking a už sa venuje len tomu.Teraz si už chytila aj ich deti a má detskú skupinku

beata79
22. dec 2021

ja mám gymnázium a 3 roky PEP a som doručovateľka , tam je aj skrátený úväzok

dominikac321
23. dec 2021

@ivkazba v statnej sprave sa da robit od 6:30 do 14:30 a ten plat naozaj nie je maly...ale asi zalezi od uradu pozicie a vzdelania

dominikac321
23. dec 2021

@agacela co sa tyka uctovnictva, tiez sa neda porovnat clovek co vysiel zo skoly a ma vzelanie a clovek co to robi 30 rokov a VS k tomu nema...tu som zastanca ze prax je prax a ziadna skola nie je potrebna...

diamand2326
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominikac321
23. dec 2021

@diamand2326 ja som financna sprava a ten plat podla mna zly nie je.

dominikac321
23. dec 2021

@diamand2326 ale ano, uz len ked si zoberies tabulku tak vidno ze to na zaciatok nie je nic extra

agacela
23. dec 2021

@dominikac321 tak ale prax získaš rokmi s v podstate v škole keď študuješ sa dostávaš a získavať info postupne, získavas viac info ako niekto za 2 mesiace online kurzu 😅 to musíš uznať … a prax nezískaš za pól roka … proste k účtovníctvu treba viac informácii

diamand2326
23. dec 2021

@dominikac321 Áno, tam sú vyššie, ja som minv. Akože mohol by byť vyšší, ale zas mám deti a chodím pešo 10 minút do roboty a iné...

dominikac321
23. dec 2021

@agacela joj online kurz to nauci zaklady mozno 🙂 to nie, ale bavime sa o dlhsej praxi aspon 5 rocnej, pri nej ziskas vsetky info a hned to vidis v rpaxi ze nie 5 rokov sa o tom ucis a potom v praxi pozeras ze co to chcu, ale samozrejme lepsie sa stavia na tom ked tu teoriu uz vies a prax ti ukazu...ale niekedy treba mat stastie na cloveka co nauci

dominikac321
23. dec 2021

@diamand2326 ano, tiez vidim viacero benefitov minimalne to od 6:30-14:00

ivkazba
23. dec 2021

@dominikac321 tak to je super. Ide v tomto prípade o to, či má šancu sa dostať do štátnej správy bez praxe. Pretože čo poznám ľudí z malých miest, tak tie pozície nie sú často voľné.

dominikac321
23. dec 2021

@ivkazba nie su casto volne a na jedno miesto sa hlasi aj 40-50 ludi takze velka konkurencia

diamand2326
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elementissa
23. dec 2021

Kurz účtovníctva by som neradila, radšej si sprav kurz jazyka, ale naozaj intenzívny, aby bolo pre teba ok každý deň komunikovať v cudzom jazyku, sprav si dobrý kurz na excel, základy nestačia a poposielaj si do korporátov. Dobrá pracovná doba, zväčša aspoň nejako flexibilná, veľa benefitov, práca z domu, dobrý plat a možnosť učiť sa novým veciam. Môžeš začať na pozícii, ktorá si nevyžaduje nejakú extra špecializáciu a vypracovať sa. Len s tým, čo aktuálne ponúkaš si väčšine zamestnávateľov skôr "na príťaž" lebo máš deti a teda aj požiadavky na pracovnú dobu. Len bohužiaľ dnes je to tak, že požiadavky, ktoré máš ty musia byť nižšie ako pridaná hodnota teba pre zamestnávateľa. Zamestnávateľ z teba musí mať úžitok. Ak v tebe vidí prínos a vidí ťa ako cenný doplnok svojho tímu, tak bude ochotný pristúpiť aj na nejaké tvoje požiadavky, v rámci normy. Ale ak nič poriadne neponúkaš, ani len tú tvrdú drinu, robotu nadčas a cez víkendy, lebo sa musíš prispôsobiť deťom, tak ťa nebudú chcieť takmer nikde. Musíš niečo prinášať do firmy. Spíš si svoje silné stránky, prekop si životopis, skús zistiť, čo by ťa bavilo robiť, čo by si chcela robiť, aké máš očakávania od svojho kariérneho rastu, aký potenciál v sebe vidíš. A podľa toho si vyber pracu. A ak si nad tým nikdy neuvažovala, tak teraz je ten správny čas 🙂 poradila by som ti aj zdravotníctvo, veď tam stále ľudí zháňajú, spraviť si nadstavbu k maturite na zdravotnú sestru prípadne, ak na to nie je čas, tak by si mohla robiť sanitárku. Ale zasa záleží, kde by si sa zamestnala. Moja svokra je zdravotná sestra v ambulancii všeobecnej doktorky na súkromnej klinike. Pracovná doba super, plat mizerný, ale je to zdravotníctvo, nič lepšie sa očakávať na SR nedá. Ale ak by si šla robiť do nemocnice, tak tam tá pracovná doba až taká super nie je, 12tky, nočné, víkendy, sviatky... Ak máš rada deti, môžeš ísť robiť opatrovateľku do DeD, ak si nechceš spraviť žiadnu kvalifikáciu, môžeš ísť robiť školníčku. Musíš sa poobzerať, aká je ponuka práce pre ľudí s tvojou špecializáciou a tvojimi zručnosťami. Nejde o to, čo si študovala, ide k to, čo vieš robiť, v čom si dobrá, v čom si veríš. Hľadaj, držím palce 🙂

hruska91
23. dec 2021

Čo viem tak na postu (aspoň v našom meste) stále hľadajú ľudí- brigádovala som tam pred výškou a pracovná doba je väčšinou normálna a keď si za okienkom stačili by ti asi nejaké základne pc znalosti, základy jazyka, trpezlivost a možno nejaky kurz - možno by tá zaskolili určite prax je najviac… no nevyznám sa len radim 🙂

basska_b
23. dec 2021

Ja robím v IT a po návrate z MD napr. kolegyni ponúkli veľmi flexibilný uvazok aj pracovný čas, aj prácu z domu... ale musíš tam mať fakt VŠ vzdelanie. Neberú stredoškolákov, extrémne zriedka a to už by si musela mať nejaké skúsenosti. Ale napadlo mi, že niektoré malé firmy sú ústretovejsie voči mamičkam. Nehovorím, že všetky. Všade ide v prvom rade o zákazky, o zisk, aby robota bola urobená. Ale niekedy dobrá pracovná ponuka vyslovene "spadne do lona". Napríklad moja sesternica ma archiv dokumentov a na nejake práce by sa tam dalo robiť aj na skrátený úväzok. Žiaľ, ten so sebou prináša menej peňazí 😐 preto mamičky zarábajú menej a musí muž potiahnuť.

17alexis
23. dec 2021

Ked mas svoje vedomosti na bode mrazu, tak aku radu cakas? Musis nieco dat aby si dostala. Skvela praca ti na dvere nezaklope. Robievala som v callcentre na zak. linke, kde som mala prac.dobu 8:00-16:30, teraz robim cez dva roky asistentku s nemeckym jazykom, co obnasa dennu komunikaciu s Nemcami, nakolko sef vie iba hatlaninovo ten jazyk, chodim s nim na sluzobky mu tlmocit, prac. dobu mam 8:00-16:00 aj s moznostou prace z domu a neporovnatelne lepsim platom. Drzim palce.

lucinka1988
23. dec 2021

@evica17 suhlas, treba vzdelanie a skúsenosti a potom si človek môže vyberať a mať viac možností. Ja pracujem na vedúcej pozícii vo verejnej správe, plus prednášam na VŠ, mám dve malé deti a pracujem od nástupu na MD z domu, ale ja viem všetko riešiť online, resp.hybridne, keď potrebujem byť s deťmi doma, ale bez vzdelania a mojich znalosti by som o tom mohla len snívať..

17alexis
23. dec 2021

@basska_b moj muz robi v IT 11 rokov a poslednu dobu maju taky problem najst programatora a k tomu nemcinara, ze uz vezmu aj SS, ak vie jazyk a ma sajnu o IT. Dokonca teraz sa da alebo dalo sa prihlasit u nich na intenzivny kurz nemciny a mat este aj zaplatene.

littleslovak
23. dec 2021

Budem sa opakovat ale znalost cudzieho jazyka je zaklad. A teda aspon na urovni dohodovorim sa, napisem mail (slovnu zasobu tykajucu sa odvetvia ziskas za jazdy, toho sa neboj). No praca s pocitacom musi byt tiez na urovni, Word, Excel, Outlook a Powerpoint su uplne minimum. Pokial nechces robit manualne bez hore uvedenych zrucnosti sa nepohnes. A pokial na sebe nebudes pracovat tak sa zial neposunies.
Neznasam ked mi niekto povie ako mam hroznu vybodu ze viem dva jazyky, kurnik sopa aka vyhoda? Ja som si to oddrela, su to hodiny a hodiny ucenia a zdokonalovania sa v tom, a niektori sa tvaria ako keby som to dostala darom.

zara1969
23. dec 2021

@elementissa zdravotnu sestru, skolnicku? Prosim Vas kde chodite vo Vasich esejach na tie perly? Nadstavba na zdravotnu sestru? Preco nie rovno na doktorku? Skolnicka zena.....Velky prinos pre zamestnavatela, len co je pravdy....