V akej práci cítite najmenej stresu?

1. feb 2024

V akej práci pracujete alebo ste pracovali (pozícia) kde ste pociťovali najmenší stres? Záleží podľa vás na pozícii alebo kolektíve / vedení? Podľa mňa kolektív je dôležitý ale napríklad pri pozícii ako klientský poradca by som mala neustále stres bez ohľadu na kolegyne.

bavlnka92
1. feb 2024

mne záleží na kolektíve. keď viem, že mám na smene ľudí na ktorých sa môžem spoľahnúť že spravia čo treba, robota ide bez problémov.. robím síce len ráno ale kolektív sa strieda. nie sme každý deň rovnako na smene.

mane01
1. feb 2024

Ja pracujem uz 20 rokov na rovnakej pozicii (4 rozny zamestnavatelia) a teda niekde bolo stresu vela, inde takmer vobec. Vzdy zaviselo od sefa. Robota ma bavi, takze aj ked bolo vela, vzdy som si to zmanazovala a bolo to fajn. Kolektiv je dolezity, ale ja som nekonfliktny typ a nepodstatne veci neriesim…

tenerifka
1. feb 2024

vzdy som pocitovala urcity stres, ked som mala nad sebou niekoho. Odkedy pracujem sama na seba a sefom som ja, je to uplne ina pohodicka

petronelag
1. feb 2024

To sa nedá takto povedať, záleží na osobe, aký je typ, ak je extrovert, tak jej budú práce s ľudmi vyhovať a nebude mať z toho stres, ak introvert, tak budú lepšie vyhovovať práce, kde robí v menšom kolektíve, príp. sám. A tak isto ak je niekto zručný manuálne nebude mať stres s takýchto prác, preto si každý musí vyberať podľa toho, čo mu ide najlepšie, zaujíma ho a nie stresuje.

martinkatinka
1. feb 2024

Ja som bola najspokojnejsia ako knihovníčka.

maranta_leuconeura
1. feb 2024

Mame skvely kolektiv aj sefa a stres mam jednoducho z povahy prace, z toho ze musim robit dolezite rozhodnutia a to teraz ani nie som pod casovym stresom. Ved ale to je individualne, keby som robila na montazi, mam stres z toho ze sa musim ponahlat a nezastavim sa, v sluzbach stres z ludi, keby som robila upratovacku mam stres z toho ako vyzijem... Furt by sa nieco naslo 😂

marianarem
1. feb 2024

Ja som v zatial v ziadnej robote nastastie nemala nejaky extra stres, iba taky ktory som si vyrobila sama. Niekedy sa nakopi robota, to ano, unava byva. Ale inac sa do prace tesievam. Pracujem na VS - vyuka + vyskum. Ked som bola mlada, tak som si privyrabala hlavne doucovanim alebo ako predavacka. Nic z toho ma nestresovalo. Co by mna osobne velmi stresovalo su povolania, kde sa nesmie spravit chyba, ako chirurg alebo pilot. Potom aj take, kde je treba multitasking a permanentne niekto nieco chce, napr. casnicka v plnom podniku. Vyskove prace by ma tiez dost stresovali.

cvargajedna
2. feb 2024

V sbske niekde na objekte kde si sám/sama úplný chillik 😁