Uživí ma obchod s detskými potrebami na dedine?

jarka1910
10. okt 2011

Maminy poraďte mi prosím. Byvam v dedine s cca 2000 obyvateľmi. Je tu mnoho detičiek ,ale žiadna predajňa s detskými potrebami. Ja som na invalidnom dôchodku a pomocou príspevku z UP by som si chcela takýto obchodík otvoriť. Zamýšlam nakúpiť: kojenecké fľašky,Hrnčeky s náustkom,misky,umele príbory,Kefky na vlasky,Cumle,Hryzátka,Hracie kolotoče na postieľku,hracie deky,Termosky s cumlom,Detské deky,Sieťky na kočiar proti hmyzu,Sieťky na nákup (na kočiar),Retiazky a štipce na cumel,popruhy do kočiara,Podbradníky, Prebaľovacie podložky,Sady návlečiek do postieľky(aj s baldachýnom?),Paploniky a vankúšiky do postielky,Stojan na baldachyn,Topánočky,Nočníky,Detské vaničky +stojany,Redukcia na wc.Tiež by som nakúpila EKO pracie prostriedky pre deti,jednorazové plienky a vlhčené obrúsky.Manžel mi radí aj čínsky detský textil od 0 do 12 rokov,no ja rozmýšlam či by nebolo lepšie spojiť ten tovar pre kojencov a batoľatá s detským second hand textilom,ale len pekný ,kvalitný tovar. Čo myslíte,uživí ma takýto obchod? A čo radšej-nový textil ,či second hand? Ja som už v strednom veku a veru neviem kde a čo mamičky najviac nakupujú. Tak ak vás to neobťažuje,prosím venujte mi chvíľku času na odpoveď.

henulienka
10. okt 2011

Takto to poviem ... bývam na dedine so 4000 obyvateľmi a tu sa veru ešte žiadny obchod s detskými vecami neuchytil. Máme dva textily, ale to je taký miš-maš pre dospelých a deti a skôr len také základnejšie veci, plienky napr. 2. triedy ( nakrivo obrázok a tak) a je to celé spojené s drogérkou.

Budem hnusne úprimná, ale myslím si, že by ťa neuživil, ceny by si totiž nemohla dávať také nízke ako bývajú akciové plienky v supermarketoch, pretože to by si skrachovala. A viem ako to chodí, kupujem plienky ešte dvom deťom a hľadáme vždy akciu, takisto aj s inými vecami ... a potom je tu ešte koník a rôzne iné e-shopy, kde sa dá nakúpiť za babku.

Takže možno by som do toho išla, ale len v spojení s niečím iným ( oblečenie pre dospelých alebo tak...)

beruska.zuzanka
10. okt 2011

@jarka1910 v prvom rade čínsky textil, ten klasický "rákosnícky" by som v žiadnom prípade nezavádzala... 🤐

v ostatnom to vidím asi rovnako ako @henulienka

lebo v Prievidzi máš Tesco a určite aj iné obchoďáky... ale hlavne to tesco, tam je všetko a každú chvíľu akcie...

možno ak by si priniesla niečo, čo nezoženieš v danej oblasti... látkové plienky, nosiče, šatky, ale do tejto problematiky zasa treba byť "zažratý" mať info, používať a tiež to kúpiš na nete...

neviem, ako obyvateľka by som isto nakúpila aj u Teba, ak by sa mi nechcelo do mesta, ale veľké nákupy a tržby by som neočakávala...

katka888
10. okt 2011

@jarka1910
ja by som do toho sla. neviem sice aky mas badžet , či planujes pouzit vlastne zdroje, alebo pozicku.... tu uz je na zamyslenie riziko , no urcite, ak mas k tomu silny vztah, ze ta to laka a bude to pre teba najma hobby, preco nie.
mozno by si mohla skusit ten bazarik, mamicky nakupuju vv sekacoch a deti tak neobnosia veci, len by si musela mat ceny dost nizke, kedze sa pocas vypredajov daju nakupit v normalnych obchodoch nove veci za ceny sekacovskych.
ak mas moznost, hod do miestnych novin anketovy listok, co by si mamicky v okoli priali , co im chyba, co kde nakupuju, co by eventualne nakupovali v mieste bydliska.... sprav si prieskup po okoli, okolitych dedinach. lebo podla mna tu na MK je kopec mamiciek, ktore maju ine podmienky na nakupovanie / zvyknu cez eshopy, alebo su z mesta, alebo maju ine preferencie / ako napriklad mamicky v tvojej oblasti
no rataj s tym, ze prvy rok dva si viac v strate, kym ziskas meno, kym odchytis co sa predava a co nie, reklama co to pohlti na zaciatok....

cicimotinka
10. okt 2011

Nápad by to bol, ale tiež si myslím, že by Ťa to neuživilo... Nedaj na reči... my, keď sme otvárali obchod, všetci známi sľúbili, že budú chodiť, nakoniec neprišiel skoro nikto... to sú také "úletové" reči, že wow, super... ale dnes nemá nik peniaze nazvyš, aby prišiel a "dal Ti zarobiť" len preto, že si to Ty... takže sa musíš držať hlavne na cudzích ľudí... a tí sú zase nároční, pretože sa nepoznáte a predpokladajú "to horšie"... Možno by nebolo od veci premyslieť si k tomu dajaký dobrý internetový obchodík... mať "kamenný" pre dedinu, ale živiť sa "predajom cez net"... poznám viacerých, čo to tak robia... príp. porozmýšľať nad tým, čo by sa dalo ponúknuť také výnimočné... napr. u nás v jednom obchode z detskými vecami predávajú plienkové torty, v ďalšom sa dajú objednať veci na krst (s nápismi a dátumami), možno osloviť dajaké šikovné babenky a mať pletené a háčkované čiapky... akože neviem, čo by ma ešte napadlo... bolo by veľa možností, skús v googli dačo netradičné... držím palce... 😉

jarka1910
autor
11. okt 2011

No dievčence veľmi vám ďakujem za všetky príspevky. Pýtala som sa na váš názor,pretože tiež mám nejaký pocit,že ten obchod s detskými potrebami asi moc nepôjde aj keby som to spojila s internetovým predajom. Láka ma ten detský sekáč spojený s dámskym,ale radšej by som predávala čosi ,čo netreba pred predajom upravovať(myslím žehlenie textilu). Chcem niečo robiť,ale chýbajú mi nápady. Možno poradíte keď vám bližšie popíšem moju situáciu. Som žena v stredných rokoch na plnom inval.dôchodku pre onkologicke ochorenie. Potrebujem byť trochu medzi ľuďmi a zároveň aj nejaká korunka by sa mi hodila k dôchodku. Na zariadenie predajne aj na nájomné dostanem nenávratný príspevok z UP. Naša stredisková obec je od okresného mesta vzdialená 22km (od PE a BN -12km) .Chodia sem ľudia aj z okolitých dedín ,či už na nákup ,alebo k lekárom. Obchod(pekné priestory-70m2 na prízemí)) by bol priamo v centre,kúsok od autobusovej zastávky.Ako som už písala,nie je tu nič ,kde by si mamičky mohli kúpiť detské potreby. Detský textil(malý) je tu jeden,ale veci sú tam drahé a veľmi slabá ponuka od jedného slov.výrobcu,preto som uvažovala týmto smerom. Inak tu máme hádam všetko po štyri- ,4x drogéria (dve spojené s papierníctvom),4x textil(dámsky+pánsky),4x potraviny,4x kvetinárstvo,4x darčekové predmety a hračky, 6x reštaurácia, 1x domáce potreby (veľký obchod).Vážne neviem ,čo by sa tu uchytilo. Ale rada si nechám poradiť. S čím by ste obchodovali vy na mojom mieste?

jarka1910
autor
11. okt 2011

@cicimotinka "možno osloviť dajaké šikovné babenky a mať pletené a háčkované čiapky..."
- jednu takú mám. Sama sa mi ponúkla,že by mi do predajne štrikovala detské vecičky ,vraj len za cenu bavlny 🙂 ,ale samozrejme že by som jej zaplatila aj za prácu.Len či by to nebolo dosť drahé - napr. svetrík na 2-3 roky približne za 8€,pre babätko cca 6€?

kvojtanikova
11. okt 2011

@jarka1910 ja suhlasim s @cicimotinka, ze ked detsky obchod, tak okrem beznych veci aj nieco "vynimocne" - ako pise, tie kosielky na krst, sviecky, hackovane ciapky, plienkove torty, darcekove balicky tematicky zamerane, lebo ak sa vo vasej dedine narodi babatko, urcite chcu znami kupit nejaky darcek a mozno by radi kupili nejaky "set" - napr. jedalensky (misky, lyzicky, flaska s cumlikom a naustkom + nejaky drobny darcek), alebo kupacie potreby (zinka, osuska, hracka do vody, detsky olejcek, kefka na vlasy + darcek) atd. Mozno aj ten detsky sekac by bol dobry, ale neviem ako by si zaistila, ze tam budu len pekne a kvalitne veci, ako pises, kedze objednavas textil po vreciach a nikdy nevies co vovnutri bude. A co galanteria - gumicky, nitky, vysivacie obrazky, gombiky...bla bla, to u vas na dedine je? A ked uz sa bavime o tom, ktore je to dedina? ja pochadzam z PD, preto ma to zaujima, mozno by som vedela lepsie poradit, kebyze viem, ktorym smerom to je.

titkovamiriam
11. okt 2011

ja žijem tiež na dedine a obchodov sa tu vystriedalo na desiatky,mame jeden ,,bambino,, kde su velmi kvalitne veci aj oblecenie,potreby,obuv,ale samozrejme aj cenovo dost drahe a tu istu vec kupim cez net lacnejsie.No a dalsia vec ako to u nas funguje sused susedovi zarobiť neda.ked sa otvaralo miestne hrackarstvotak normalne reci typu a tam nechodte lebo to ma ten odtial,co zije s tou od tadial a podobne.ja niesom rodacka z tej obce tak mi je suma fuk co kto ma -ked ma kvalitný výber a ochotu mi niečo zohnať čo práve nemá tak čo by som tam nešla.
osobne by som si obchod nikdy neotvorila ked vidím ako živoria obchodníci-doslova na prežitie a to su tam od rana do vecera ,soboty,nedele....
Jarka neviem poradit mne osobne u nas chyba galanteria,nikto u nas nepredava gombiky,gumy,spendliky,nite a podobne...

jarka1910
autor
11. okt 2011

Zabudla som napísať,že aj jedna galantéria tu je.

snehovavlocka
11. okt 2011

@jarka1910 na taku dedinu,ako pises, tam toho mate naozaj vela-vyzera to na nejake centrum ruchu mimo mesta 😀 . otazkou vsak je,ci su tie obchody aj ziskove,alebo len prezivaju z mesiaca na mesiac.

ty osobne sa nezaoberas nejakymi rucnymi pracami? lebo to by si asi mala vyhodu(sitie, hackovanie, strikovanie, vyroba dekoracnych predmetov...). nespominas,ze by ste tam mali galanteriu,mozno by si sa aj nad tym mohla zamysliet,ale to by bolo asi tiez lepsie spojit s niecim dalsim,lebo asi budes mat obmedzene moznosti vyberu tovaru. kazdopadne ta kombinacia s eshopom by mala byt pomoc,lebo samotny kamenny obchod bude asi ozaj tazko uzivit.
Drzim ti palce 😉

snehovavlocka
11. okt 2011

@jarka1910 tak prepac,uz spominas aj galanterku 😅

kvojtanikova
11. okt 2011

Moja znama si takto otvorila detsky textil a cuduj sa svete, fakt jej to ide. Ako spominali baby vyssie, ma to spojene s e-shopom a tak si vlastne zakaznik vyberie co chce a ona mu to doda bud postou alebo osobny odber u nej v obchode, kde sa tiez daju kupit veci. A ceny nie su vysoke, vsetko ma slovenskych vyrobcov a napr. detske body stoji cca 3-4E. To aj u Cinana tolko stoji a to je ovela horsia kvalita. A co takto otvorit si detske centrum? Urcite je v dedine kopec mamiciek ktore nemaju co robit, a ked je zle pocasie, radi by sa zabavili. Sppojit to s predajnou detskeho textilu/sekacom, rpipadne umoznit bazar, ze si zeny navzajom popredavaju veci, robit pre deti kreativne workshopy (na tom nie je nic tazke, napr. popoludnie s peciatkami zo zemiakov, vstupne 1,5E.... atd.), pre mamicky nejake kurzy.... je u vas detske centrum?

jarka1910
autor
11. okt 2011

@kvojtanikova Veci z veľkoskladu so second hand sa dajú kupovať aj triedené-napr. extra trieda,alebo vešiakový výber(berieš priamo z vešiakov). Tie kvalitné sú ale dosť drahé. Bola som pozrieť v jednom takom veľkosklade a napríklad letné bavlnené šaty z Anglicka-Hannah Montana č.152, na ramienka ,ktoré akoby ani neboli nosené by ma stáli cca 2,2€. No keď k tomu prirátam dopravu,žehlenie +nejaký zárobok ,cena by musela byť okolo 5€ za kus. Mne sa to zdá dosť veľa za vec z druhej ruky,či....

lenja123
11. okt 2011

Za mňa - určite ťa to neuživí. Nepoznám vašu obec, ale reálne si spočítaj, kolko z tých 2000 obyvateľov je malých detí, pre ktoré budú rodičia u teba nakupovať. Tvoj tovar okrem toho nebude kupovaný denne, to nie su potraviny, myslím že väčšina mamičiek, aj ked sa rozhodne u teba nakupovať, nepríde viac ako 2x do mesiaca. Mnohé ani toľko nie. A ďalej - predpokladám, že veľa mladých dochádza za prácou do mesta - predsa len v obci nie je tolko príležitostí - a tam si nakúpi lacnejšie. Nezamestnaní ti zase veľke tržhy neurobia 😒 . A second hand - neviem, ale mám pocit, že na dedine sa každý s každým pozná, takže vecičky si radšej posúvajú medzi sebou v rodine, než by dali niekomu zarobiť na ich predaji. Nepíšeš, aké máš vzdelanie, čo si robila pred tým. Asi by som skúsila vy chádzať z toho. Alebo ma napadla jedna vec - je u vás škôlka? A ked áno, nebol by záujem o jasličky? Nemyslím teraz klasické jasle, ale o opatrovanie pár malých detičiek, ktoré do škôlky ešte nezoberú, u vás doma.

kvojtanikova
11. okt 2011

pisem to preto, lebo moja kamoska byva v dedine, tiez vzdialenej od okresneho mesta cca 15km, a nemaju s malym co robit. (teda maju, samozrejme, lebo maju gazdovstvo a zahradu, ale take nejake "dusevne rozvijanie" u nich v dedine nie je). Taktiez ako som ti pisala, jej vadi, ze ked zabudne daco kupit, po 17:00 je vsetko v obci zatvorene (okrem krcmy).

tatiana1985
11. okt 2011

baby citam co jarke radite,,,tazko poradit fakt...
taky moj postreh, parkrat tu bola spominana galanterka...
neviem, su mamicky (ako napr.aj ja), ze "nepotrebujem" galanterku k zivotu... nehackujem, neopravujem satstvo, nevyrabam oblecenie pre babiky, nerobim naramky z koralkov- proste mne galanterka absolutne nechyba a
myslim ze neni nutna v malom meste 🙂 🙂 ci ? 😉

jarka1910
autor
11. okt 2011

@kvojtanikova rôzne akcie pre detičky a mamičky robí tunajšia MŠ. A presne ako píšeš. Rozmýšlala som predávať v detskom obchode nový textil+sekáč+detské potreby+EKO pracie prostriedk. Len tie EKO veci sú dosť drahé,tak neviem či by to mamičky kupovali pre babätká.

irriss
11. okt 2011

@jarka1910

Tady v Italii sezenes obleceni Hannah Montana, Disney, Patty....uz za 3 Euro uplne nove...vozi se primo z fabriky v Torino... 😉

Second hand tu nejsou, jsou zakazane..., pry z hygienickych duvodu... 😉

kvojtanikova
11. okt 2011

@jarka1910 no, tie EKO veci su fakt drahe a pochybujem ze pri kupnej sile toho regionu by si mala na ne zakaznikov.

cicimotinka
11. okt 2011

@jarka1910 to vôbec nie je veľa... keď sa pôjdeš pozrieť do Tesca, tak svetrík na 3-6mes. (akože pletený) a stojí 15€... a ľudia to kupujú...
My sme mali predajňu s darčekmi a kvetinami a nám sa trebárs dobre predávali balíčky typu "tón v tóne" bolo to v celofáne podľa farby (kvalitná šálka zelenej farby, nejaký kvalitný čajík v zelenej krabičke, zelená sviečka...) takto som mala všetky farby pobalené... a všelijaké takéto sety, lebo ľudia, keď idú blahoželať, nie každý si to vie kúpiť a pekne zabaliť...
Inak neviem, aký je teraz zákon, ale kedysi sa nedali predávať nové aj sekáčové veci pokope... keď som robila v odevoch, tak si majiteľka zmyslela k tomu sekáč a musela predeliť miestnosť na 2...
Kočky majú tiež dobrý nápad, galantérka mi chýba aj v Tn u nás na sídlisku... všetky sú len v meste a dať 1€ na MHD a kúpiť 3 chýbajúce gombičky... 😀 😀 😀
Ono je to naozaj ťažko radiť... musí to byť niečo, čo ľudia potrebujú pomaly denne, aby sa Ti predávalo... pekné veci, ktoré treba 2x do roka, to si ľudia naozaj kúpia pri nákupoch v Tescu... 70m je dosť, možno by stálo za zváženie kočíky... mať pár na priamy predaj a ostatné objednať... 🙂
p.s. ipni mi mail, pošlem Ti dajaké fotky

martinkatinka
11. okt 2011

@jarka1910 - no keď sa uživia kvetinárstva??? 😀 Ja by so išla asi do second handu s doplnkovým tovarom....Najviac asi poletia detské veci, tovar kúpiš na kilá za pár eur a pekne to roztriediš a budeš predávať... doplnkový tovar by som zvolila asi sezónny, napríklad na dušičky sviečky, na vianoce lacné ozdoby a podobne....Samozrejme, že sa namakáš, takýto druh podnikania je náročný a keď si spomínala onkologické ochorenie, tak budeš asi rýchlejšie unavená.... ono to ochorenie možno nevidno, ale ja veľmi dobre viem, ako to unavuje.... človek si povie, že čo sa tá sťažuje, že jej nič nevie, ale nikto nevidí dovnútra....

kvojtanikova
11. okt 2011

este mi napadli nazehlovacky - ja si objednavam od jendej pani na babybazari, su super, aj na dieru sa daju dat a teplaky/nohavice/tricko su dalej krasne, neviem kolko stoji ten stroj na vyrobu nazehlovaciek, ale ona robi akeekolvek. Mam napriklad super bodynka pre malu s napismi "ľúbim mojho tatinka/deduška/babičku...", potom Hello Kitty nazehlovacky, Cars, vlacik Tomas... kazdy mi zavidi, lebo vlastne mam kazdy kus "originalny"

zuzka1.
11. okt 2011

pridam sovj nazor ja, mozno ta povzbudi.
suseda si otvorila u nas v dedine outlet a second hand, taktiez s prispevkom z UP. ma otvorene uz takmer dva roky, a predava pozehnane, zarobok ma uzasny. Avsak nosi len kvalitne veci, sekacovy tovar taky obycajny mava max do 5E, kvalitnejsi do cca 8E, outlet Mexx, S.Olivier, Aeropostale, Guess-vsetko samozrjeme s visackami este, tak cca do 20-25E- ked sa jej nieco outletove dlhsie nepreda, da akciu za 13E a preda vsetko. dva razy do roka spravi akciu sekac s akciou 80% minus a preda. donese zase nove. ma to podele po regaloch, krabiciach, vesiakoch. ked jej niekto ponukne-nejaky diler nove veci mala tam uteraky, navliecky, predava aj to, bere aj spodne pradlo tielka - zo Slovenky. predava sa. spokojna je ona aj my.a inak sme obec s 2500 obyvatelmi, cca 7km od mesa, kde su nakupne centra, obchody, cinske aj kvalitne, a sekacov je v meste asi 5, ale nie je sekac ako sekac 😉

zuzka1.
11. okt 2011

este som zabudla dopisat izlet adidas, nike, puma teplaky, mikiny, tircka podla druhu mava od 10-25E. teplaky nike aj adidas mam z tade troje,niektore boli za 15, niektore za 20. a to ked vidim aj na mmb tu istu staru kolekciu za 30E 😝

jarka1910
autor
11. okt 2011

@kvojtanikova No ten nápad s nažehlovačkami sa mi páči,ale len ako doplnok k inému tovaru. Len ako zistiť kde sa dá kúpiť stroj na vyrobu nazehlovaciek?

zuzka1.
11. okt 2011

a este som nenapisala, ze pred vianocami a po nich nosi spolocenske saty, ktore dava sice dost draho, z minuelho roka predala vsetky, ked nie hned tak v akcii. ale spravila aj super vec, ze ste si ich mohli zapozicat. pozicala k nim aj bizuteriu, pripadne kabelky. to jej islo super, aj svokra aj sestra mala pozicane dokonca 😉 v obci mame kazdorocne zabavy a plesy, cca 5, plus okolie, co k nej chodi. a taktiez z mesta chodia baby k nej.

jarka1910
autor
11. okt 2011

@zuzka1. Predávať značkové veci bol môj prvotný nápad,no upustila som od toho,lebo moje priateľky si myslia,že tu by to moc nešlo,keďže tieto veci si kupuje poväčšine mládež a tí si to radšej kúpia v meste,kde chodia do skoly a kde je veľký výber. Okrem toho ,počiatočná investícia na tovar by bola vysoká.Jedine že by mi niekto poradil dobrého dodávateľa... 🙂

zuzka1.
11. okt 2011

@jarka1910 je to outlet, a teda sama som sa cudovala, nakupuju od nej tetule, baby, mamicky starsie aj mladsie, deckam nakupuju, ziakom, bluzky a svetre aj babickam. a este to robi tak, ze vec napise, mamicka si vezme domov poskusa, a vyplatis ked ti to je dobre, ma tam aj skusobnu kabinku, ale rpedsa pohodlnejsie doma si poskusat, takisto ked berem muzovi , svokrovi, svokre,mamine, neteri, vezmem domov , poskusaju , dojdem vyplatit. je to isto nakladnejsie ako sekacove veci, ale oplati sa to. a na tie drahsie si veci si tolko nenadhadzuje, vidno aj podla cien vyssie spomenutych a v tom je mozno ten zarobok , viac preda, viac zarobi.

zuzka1.
11. okt 2011

@jarka1910 a este v obdobi fasianagov, karnevalov nosi detske masky, mame dve skolky a polova deti masky od nej, krasne , farebne, napadite, nieco pozicala za poplatok, nieco si mamicky pre deti kupili, to bol tiez vyborny napad. sa neviem dockat co donesie tento rok ake masky 😉

jarka1910
autor
11. okt 2011

@zuzka1. No ešte tak vedieť kde nájsť dodávateľa,ktorý by mi predal lacno takýto značkový tovar a teda aj ja by som ho mohla ponúkať za výhodné ceny. 🙂