Ustanovený pracovný čas v zmluve je iný ako dohodnutý pracovný čas

axelka
30. máj 2015

Potrebovala by som poradiť. Našla som si prácu na 4 hod. denne 5 dní v týždni čo vychádza 20 hodín týždenne. V pracovnej zmluve je napísané že ustanovený pracovný čas zamestnávateľa je 20 hodín týždenne a dohodnutý pracovný čas zamestnanca je 10 hodín týždenne. Prečo je to tak uvedené? Zamestnávateľ ma ubezpečoval že pracovný čas je tých 20 hodín týždenne a obkecal to tak som to neriešila. Ako sa k tomu mám postaviť, ešte nemám odpracovaný ani jeden deň, iba podpísanú zmluvu. Je to nejaký ťah toho zamestnávateľa voči odvodom alebo prečo tam nie je tiež uvedené 20 h týždenne ako v tom ustanovenom čase. Mám žiadať o prepísanie? Ak viete poraďte. Vŕta mi to v hlave.

lilimoni
31. máj 2015

Treba precitat Zakonnik prace ale ja som mala nieco podobne pred 10 rokmi tusim dohodhutych 30 a tych zvysnych 10 som mala platenych ako nadcas 🙂

axelka
autor
31. máj 2015

Príde mi to celé dosť divné. Podľa toho čo píšete by mi teda mal vyplatiť za prácu podľa dohodnutého času 10 hod týždenne + 10 hod nadčas? Prečo tam nemôže byť uvedené 20 hod. týždenne, suma je aj tak minimálna a hotovo. Do toho riešim ešte rozvod kde na súd musím doniesť pracovnú zmluvu a keď si to tam prečítajú tak ešte ja budem zlá že niekoho zavádzam že však na papiery máte pracovný čas len 10 hodín týždenne. V práci ktorú som mala pred tým toto vôbec nebolo uvedené, mala som tam napísané reálne kolko mám odpracovať, sumu na hodinu a vybavené a nie ustanovený a dohodnutý čas. Zajtra mám už nastúpiť do tej práce a nechcem aby ma nakoniec niekto ťahal za nos a nebodaj na konci mesiaca nedostanem vyplatené to na čom sme sa dohodli 😒

lilimoni
31. máj 2015

@axelka ono je to skor o tom, ze viac ako 20 hodin nemozes odpracovat 😉

mircalla
31. máj 2015

@lilimoni hej ale ved realny prac. cas je 20, ona ma na zmluve len 10...viac ako 20 aj tak neodpracuje
@axelka odporucam @lizlemon vyzna sa

axelka
autor
31. máj 2015

@mircalla Ďakujem za odporúčanie, no žiaľ mamičku lizlemon mi tu vôbec nenašlo. Je to správne napísané?

mircalla
31. máj 2015

@axelka sorry liz_lemon