Urobili ste niekedy chyby v práci?

5. júl 2021

Mam akesi stresove obdobie v praci...za dobrotu na zobrototu, chcela som pomoct,ale cele je to cele zle momentalne (aj ked nejde o zivot). Aj som urobila potom uz chybu pomylenie v papieroch,ktore uz boli podpisane a tak sa to taha a taha...urobili ste niekedy fakt velku chybu v robote (aj ked toto ani nie je chyba,ale uz to islo asi cez 10 ludi) sa trocha ukludnit,lebo si aj pripadam neschopna,a ze uz nikdy nebudem nic v nikoho prospech a prosenie opravovat. Dakujem krasne,estese je dnes volno

surama
5. júl 2021

Utrpela firma nejaku brutalnu penaznu stratu? Ak nie, tak by som sa nad tym netrapila. Treba si priznat chybu, slubit, ze nabuduce budes davat vacsi pozor a tym to konci. Sme ludia, robime chyby. 🙂

nika82
5. júl 2021

tak nemali by sa chyby robit ,ale kto ich uz neurobil, ja v praci to viem opravit, robim v textilnej vyrobe ked zle namiesam farbu farbu tak sa to prefarbi na cierno a preda sa to ,,cierna to isti,, 😀

zuvelyn
5. júl 2021

Myslím ze každý niekedy urobil chybu, nie sme stroje a nech sa snažíme akokoľvek náš súkromný zivot, emócie, zdravotný stav alebo len zlý deň hrajú rolu, dôležité je ako sa k chybe postavis a "poucis sa z nej". Kazda chyba sa dá napraviť. ;)

nafka0483
5. júl 2021

Urobila som chybu, aj vaznejsiu a potom vsetko preto aby som to uplne napravila a ak sa nedalo tak co najviac zmiernila dosledky.

Otazne je preco si urobila chybu - ci si sa neriadila pravidlami, nedodrzala proces a pod. alebo proste sa nesustredila.

Neviem si predstavit ako mozes urobit chybu v papieroch, ktore bolo podpisane - ved co je raz podpisane, tak sa uz nesmie menit.

ivkazba
5. júl 2021

Urobila som chybu a nie jednu. Sme ľudia. Ale zasahovať do papierov, ktoré už boli podpísané... tu by mi nevadila chyba, ale vadilo by mi zasahovanie do niečoho čo už bolo podpísané. To je pre mňa brutálny problém a človek by mal u mňa z toho brutálny prúser. A argument, že chcel niekomu pomôcť by ma absolútne nezaujímal. Pretože ak niečo podpíšem, tak počítam, že nikto s tým už nebude manipulovať. Máš skúsenosť, treba sa poučiť.

marcellka32
5. júl 2021

Ak je niečo podpísané, ty tam už nemáš co opravovať (aj keď neviem ako chces pomôcť), u mňa by si mala problém

luciannka83
5. júl 2021

Kto nic nerobi, nic nepokazi. 😅 Raz sa mi priel na predajnu jeden kamion detskych piškôt😅 a objednat som chcela 1 paletu. Samozrejme som to potom musela riesit🙈😁

basska_b
5. júl 2021

@luciannka83 Ježíš mária 😁

dr_smajlik
5. júl 2021

Pracujem s financiami ľudí a áno urobila som už viackrát chybu. Čo sa ale procesov týka, 99% vecí sa dá napraviť bez následkov

buducamama
5. júl 2021

Ked nejde o zivot, ide o h...o, tym sa riad😊 Mna sice hneva kazda banalita, ktoru spravim nespravne, az moc, ako mi aj kolegyne povedali. Treba sa poucit a ist dalej. Firma kvoli tebe myslim ze neskrachuje😁

gdpr
5. júl 2021

Zasahovať už do podpísaných papierov nie je veľlká chyba? Tak potom by ma zaujímalo, čo je podľa teba veľká chyba. 😂 A čo sa týka chýb tak tie myslím, že robí každý a kto tvrdí, že nikdy žiadnu chybu v práci neurobil tak klame 🙂

ndrag
5. júl 2021

Ja som robila velmi vela chyb moje prve dva pracovne roky v administrative (po strednej skole). A ze to neboli male chyby 😅, uplny otras, doteraz sa za to hambim, nemohla som vtedy kvoli tomu spavat, strasne som bola nedbanliva. Ale zase v tom veku je to asi normalne, kym sa clovek nauci ako pracovat. Prestalo to ked som si nasla nove zamestnanie, ktore ma bavilo a potom dalsie, ktore ma bavi do teraz, uz to viac neriesim, ziadny stres 🙂.

nafka0483
5. júl 2021

Citam to teraz este raz - na prosenie niekoho si opravovala nieco co uz bolo podpisane, lebo si chcela pomoct. Tak toto bohuzial nebolo ciste, to si si urcite sama vedoma, preco nastala takato "chyba".
Take sa mi nestalo, ze by som zamerne obchadzala procesy, alebo kvoli niekomu urobila nie uplne ciste veci. urobila som seriozne chyby, ked som na niektore veci pozabudla, nemyslela na ne, alebo sa proste pomylila a neskor sa to ukazalo a uz som len musela pracovat na tom co najrychlejsie a s najmensimi stratami to napravit.

Pozri sa, stalo sa, to uz nevratis. Urob vsetko preco, aby si to napravila, priznaj si chybu, znasaj dosledky a do buducna mas velke ponaucenie. Kazdy robi chyby.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kittykat22
5. júl 2021

tak ja som zavolala na skolenie 200 ludi a rano, v den skolenia som zistila, ze som zadala zly den do emailu? Predstav si ako som volala 200 ludom ze je to o tyzden???? 🙈 to si mala vidiet ten pohlad kolegov ... no prepadla som sa o 3 poschodia do pivnice. No co ... aspon bude o com hovorit pri vianocnom stole dalsich 20 rokov 🙈😂 dobry trapas. Ja som na toto odbornik ...

vilma7
5. júl 2021

U mňa by veľká chyba znamenala basu, keďže pracujem v zdravotníctve. Takže našťastie neurobila.

simca06022011
5. júl 2021

Autorka, ano chyby sa robia. Otazne je ci su to chyby ako "zabudla som, pomylila som sa" alebo su to chyby ako "vymyslela som si alebo robim nieco na co nemam kompetencie". Ta prva skupina sa lahsie riesi. Z toho tvojho dokomoleneho "je chyba, nie je chyba" tazko povedat co sa vlastne stalo. Ak si zasahovala do dokumentov, ktore uz niekto podpisoval, schvalil atd kvoli "neviem comu", u mna by si mala velky problem. Keby mi ako uctovnicke toto niekto "z kolegov" spravil napr. v uctovnitve/uzavierkach, tak to by bol strasny cirkus z toho.

@kittykat22 ja som takyto "preklep zazila" :DDD davala som pracovny inzerat a dala som zly email na zasielanie CV:D proste preklep.. a vola mi jeden uchadzac,ze nasiel kontakt na internete, ked googlil firmu, ale ze v tom inzerate mame zly email tak kam teda to cv ma poslat... no za vynaliezavost som ho prijala :DD

savanna
5. júl 2021

Pomylenie v papieroch nie je koniec sveta, kedysi som sa aj ja velmi stresovala, este ked som ako absolventka zacinala. Mala som pocit, ze nemozem urobit chybu, lebo castokrat to tak aj manazeri prezentuju. Ale za tych par rokov som este nikdy nevidela firmu spadnut len preto, ze niekto urobil chybu v papieroch, zivot ide normalne dalej. Skoro vsetko sa da opravit.

puticka7
5. júl 2021

Ono vies, kazdy niekedy spravi chybu a pokial na to firma nejak extremne nedoplatila, tak to isto nie je take zle. Nadych vydych a bude dobre neboj

ivkazba
5. júl 2021

@savanna @puticka7 baby ale ona neurobila bežnú chybu z nepozornosti. Ona úmyselne zmenila niečo v dokumentoch, ktoré už boli podpísané, lebo si myslela, že niekomu pomôže. To je odrb a nie chyba.

marcellka32
5. júl 2021

Je rozdiel urobiť chybu a urobiť "niečo" v papieroch, ktoré sú už podpísané za úmyslom pomôcť niekomu, opakujem u mňa by mala autorka problém a dosť závažný

katka2602
5. júl 2021

Zasahovala si do podpisaných papierov a vedome niečo upravila? Čiže si urobila odrb? Ak áno, prepáč ale už by si mala výpoveď. Neviem si prestaviť, že ja niečo podpíšem a moja podriadená by si to upravila podľa seba. To by mala sakra vážny problém.

lesana25
5. júl 2021

Urobila som chybu, ale z nepozornosti, keď som si pomýlila jún s júlom a poslala starší manželský pár do Austrálie o mesiac dlhšie. Nápravu som samozrejme musela hradiť zo svojho. Určite som neurobila úmyselne zmenu v podpísaných papieroch, keďže nie som blbá a viem, čo si ako zamestnanec môžem dovoliť a čo nie. A také "chcela som pomôcť", myslím že asi sebe, lebo taký pruser kvôli niekomu inému by riskoval ozaj len úplný blbec. Byť tvojim nadriadeným tak letíš.

surama
5. júl 2021

Mozno by sa aj autorka mohla vyjadrit blizsie k tym chybam, lebo napisala to uplne nejasne, ma tu vela reakcii, ale na ziadnu nereaguje.

judar
17. júl 2021

Jedna znama s pripadom manipulacie s podpisanymi papiermi ako ty co tvrdila "za dobrotu na zobrototu, chcela som pomoct" teraz sedi uz par mesiacov tvrdo v base.

20erika07
17. júl 2021

Papier znesie, pokial niekto kvoli tomu neumrel je to nic. Chapem tvoje pocity, zvlast ked sa snazis pomoct a nakoniec to dopadne zle. Ale uz sa stalo...
Ja chybu nemozem urobit, znamenalo by to basu a psychiater pre mna. Nemyslim na to ale vo vnutri mam strach, ze co ak tu chybu raz urobim ... lebo sme len ludia.

emily7384
18. aug 2024

@ndrag a môžem da sa opýtať kde robíš?

pieksamaki
18. aug 2024

Áno.....a ked som si uvedomila....priznala som sa....ale aj slušne poukazujem na chyby....nakolko v nejakom veku sme si plne vedomi chýb .....
Sme ľudia všetci robíme chyby

emily7384
20. aug 2024

@pieksamaki tak by to malo byť, asertivita by nemala chýbať ci u vedúceho a takisto aj u podriadeného. Chybu si priznať, ospravedlniť sa a vziať si ponaučenie.

iwesska
20. aug 2024

Ja som zabudla pri vytvarani stitku pre kuriera zadat dobierku. Na druhy den volal pan,ze mu prisiel balik a rad by ho aj zaplatil,ale kurier povedal,ze netreba,uz je to vyplatene,tak ci to ma ozaj zadarmo😂 Tak som sa sefovi priznala, obaja sme sa zasmiali a pan dostal cislo uctu, na ktore to uhradil. Esteze existuju taki zlati podctivi ludia❤️ Aj sef sa x-krat pomylil a ja som ho zase vcas opravila. Nepoznam vo firme nikoho,kto by uz nemal za sebou nejaky kiks.