Úrad práce a pracovná zmluva alebo SZČO

10. sep 2024

Vidia na Upsvare ak som evidovana ako uchadzac ze mam uzavretu zmluvu, prip. otvorenu zivnost, alebo im to musim nahlasit ja?

alenah31
10. sep 2024

vidia, ale si povinná to hlásiť + pri Dohode či PZna TPP dokladáš do 8 dní od uzatvorenia zmluvy aj tú konkrétnu zmluvu - mailom, poštou alebo doniesť osobne. Pri aktívnej živnosti nemôžeš byť v evidencii na ÚP rovnako ako aj pri TPP - vyradia ťa. Dohoda smie trvať len 40 dní v kal. roku a nesmieš presiahnuť štátom určené minimum mesačne - inak ťa tiež vyradia.:
https://www.upsvr.gov.sk/se/sprostredkovanie-pr...

rozculena
10. sep 2024

ak si SZČO,ako ťa vôbec môže napadnúť sa ísť zaregistrovať ???

autor
10. sep 2024

@rozculena ty o com tocis?
To ak by som si otvorila zivnost ci to budu visiet a mam to prist zaniest (zivnostenske opravnenie) alebo ma automaticky vyradia

autor
10. sep 2024

@alenah31 ok, vdaka za rozumnu odpoved, vidiet ze niekto vie citat s porozumenim,
A ak by som sa priklad otvorila zivnost 10.09. a mala podpisat 15.09. ale ja nepridem, mozem sa automaticky nechat vyradit? Kvoli tomu ze akoze neplnim tie povinnosti?

9lf9
10. sep 2024

Zo zakona mas povinnost nahlasit do 8 dni zmenu, ktora ma vplyv na evidenciu, staci zaslat aj na mail.

alenah31
10. sep 2024

Mozes...ale po takomto vyradeni sa mozes znovu evidovat az za 6 mesiavov od vyradenia.

autor
10. sep 2024

@alenah31 a budu to tam potom vidiet aj samy ze ma niekto zmluvu alebo szco medzi casom vytvorenu? A mozu ju odo mna pytat samy od seba?

alenah31
10. sep 2024

Budu vidiet v systeme, ze ta zamestnavatel prihlasil ako svojho zamestnanca, dohodara na pravidelny ci nepravidelny prijem.....atd. Zmluvu ziadat mozu, no ak ju nedodas - teda nesplnis podmienky - automaticky ta vyradia. Do systemu v SP uz zamestnavatel uvadza aj miesto vykonu prace, na aky uvazok v hodinach budes pracovat a aj profesiu.