Úrad práce a nástup do nového zamestnania o 2 mesiace

bibcabi
1. sep 2024
Používateľ bibcabi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od bibcabi.

Ahojte, som na úrade práce od leta a našla som si prácu (bude ale na živnosť) ale nástup do práce bude až v Novembri. Čo teraz ak to nahlásim úradu práce? vyradia ma z evidencie alebo mi ešte budú vyplácať tieto mesiace do Novembra?

pukina
1. sep 2024

nevyradia, normalne budes nadalej evidovana.

bibcabi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibcabi
autor
1. sep 2024
Používateľ bibcabi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od bibcabi.

@pukina aj mi normálne budú vyplácať dávky v nezamestnanosti ako doteraz..a. nebudú mi núkať žiadne práce hej?:D

venusa85
1. sep 2024

@bibcabi tak vyradit by ta mali az na zaklade dorucenej prac.zmluvy.

bibcabi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibcabi
autor
1. sep 2024
Používateľ bibcabi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od bibcabi.

@venusa85 a keď mám pracovnú zmluvu ale s nástupom od 4.11 tak ma vyradia až k tomu dátumu hej?🙂

sevrin
1. sep 2024

Od 4.11. budeš SZČO. To nemá vplyv na to, ako si evidovaná na ÚPSVaR, takže normálne pokračuješ ako evidovaná nezamestnaná, so všetkými povinnosťami. Takže ak tetka bude od teba chcieť, aby si jej doniesla potvrdenie, že si hľadáš zamestnanie, budeš ho musieť doniesť. Také sú pravidlá. Samozrejme záleží od tetky, môže byť taká, že to bude mať na saláme, keď z evidencie za 2 mesiace vypadneš, ale aj ona má nejaké povinnosti a musí vykazovať aktivitu.. Na dávky to vplyv nebude mať, tie dostaneš riadne vyplatené. Len je otázne, čo to má byť za prácu, ak je to na živnosť. Podľa všetkého spĺňaš parametre klasického zamestnanca, takže formou živnosti by si nemala pracovať. Síce to úrad zaujímať nemusí, ale nemusíš to zbytočne nikde vytrubovať, lebo inkvizítori tejto vládnej chunty ti pôjdu po krku.

bibcabi
autor
1. sep 2024
Používateľ bibcabi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od bibcabi.

@sevrin dakujem velmi pekne!😊

melanta
1. sep 2024

@bibcabi ty nebudeš mať pracovnú zmluvu. Nebudeš zamestnanec. Nebudeš mať výhodu vyplývajúce zo zákonníka práce. Budeš živnostník, čiže podnikateľ, nebudeš mať zamestnávateľa ale obchodného partnera. Takže ako píše @sevrin úrad to nezaujíma, si v evidencii uchádzačov o zamestnanie, takže si povinná hľadať si prácu. Že budeš mať živnosť, to úrad nezaujíma pokým sa tak nestane.

bibcabi
autor
1. sep 2024
Používateľ bibcabi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od bibcabi.

@melanta vďaka veľmi pekne!!! 🙂

melanta
1. sep 2024

A keďže si evidentne pletieš pojmy, prečítaj si môj komentár k práci na živnosť v tomto linku. Aby si vedela všetky nevýhody práce na živnosť. https://www.modrykonik.sk/forum/zamestnanie/praca-na-zivnost-zamestnanecka-zmluva-2/

venusa85
1. sep 2024

@bibcabi hej, ved ta nemaju na zaklade coho vyradiť z evidencie. Pokial si plnis "povinnosti"...