Úrad práce a dohody

dada7701
16. mar 2018

.Prosím o radu, som evidovaná na OuP, 07.03. som začala pracovať na Dohodu o vykonaní práce, dohoda trvá do 17.04. Dnes mi prišla ponuka na dohodu asi na mesiac,dva...tá ponuka ma zaujala a neviem ako to mám urobiť... nie som v tom doma, čo sa týka evidencie na UP a dohôd...môžem prvu dohodu ukončiť a začať druhú u iného zamestnávateľa, alebo musím sa z UP odhlásiť ...nahradzaju dohody pracovný pomer ? a ako je to s odvodami ? ked sa odhlásim z UP budem dobrovolne nezamestnáná a pracovať na dohodu, alebo ako to je ? mám z toho zmätok....prosím poradte, dík....

evittam
16. mar 2018

@dada7701 Poberas podporu? Na dohodu mozes byt prihlásena max.40kal.dni za rok a zarobit max. okolo 199Eur/mesiac.
Ked sa odhlasis nebudeš dobrovoľne nezamestnaná, budes pracovať na dohodu,aj z dohod sa odvadzaju odvody

dada7701
autor
16. mar 2018

@evittam ale nie je mi jasné, či môžem mať aj viac dohôd...od roznych zamestnávateľov, a ked sa prelínaju? toto je možné ?

nika48
16. mar 2018

Nie to nie je možné...iba jedna dohoda...a z každej dohody sa dni rátajú...40 kal.dni za rok

ikonica
16. mar 2018

@dada7701 mozne to je jedine ak sa odhlasis z up.. len si zisti podmienky, za ktorych ta zaeviduju spat a po akom case....

salome51
16. mar 2018

@evittam to platí aj keď poberám rodičovský príspevok a robím na dohodu?

evittam
16. mar 2018

@salome51 Nie. Ty poberas RP,nie si evidovana ako uchádzač o zamestnanie.

salome51
16. mar 2018

@evittam ďakujem. Ale môžem odrobiť len 10 hodín do týždňa však?

evittam
16. mar 2018

@salome51 Zalezi od dohody, ak je dohoda o pracovnej činnosti tak ano. Ale stale to nic nema spolocne s RP. Ty mozes pracovať aj na HPP.

nivea777
17. mar 2018

tych 40 dni plati pre dohodu u jedneho zamestnavatela? cize mozem byt 40dni u A .. 40 dni u B a tak?? skrateny PP uz nemozem mat vobec,ze? alebo ine formy "zamestnania"

evittam
17. mar 2018

@nivea777 Nie, 40dni celkovo. K comu by to potom bolo?

nivea777
17. mar 2018

@evittam no neviem k comu ale napr ked je niekto na urade,nema narok na podporu a tych 199e co je zivotne minimum by mu pomohlo dost

loginexistuje
17. mar 2018

@nivea777 ziadne zivotne minimum nedostane ked tK davku v hmotnej nudzi co je 60 eur ale musi si ju odpracovat verejnymi pracami plus rata sa prijem rodiny

evittam
17. mar 2018

@loginexistuje Ona to skor myslela tak,ze keby mohol pracovať na dohodu neobmedzene.😉 Ze moze zarobiť aspon to ziv.minimum.

loginexistuje
17. mar 2018

@evittam aha no veru ludia riadne spekuluju ... co uz

nivea777
17. mar 2018

@loginexistuje ved ked ide na dohodu tak moze zarobit 199e..preco by ich nemal dostat ked si ich odpracuje? Ja som sa pytala len pre istotu,nie ze by som spekulovala..

nivea777
17. mar 2018

@loginexistuje ked som bola naposledy na urade v roku 2015 ,aj to len 12dni tusim tak mi hovorili ze nesmiem prekrocit mesacne 150e ale nehovorili ze max 40dni mozem byt na dohode..preto sa pytam ako to je teraz

kostri
17. mar 2018

@nivea777 od maja 2017 bol novelizovany zakon

nivea777
17. mar 2018

@kostri ja som sa o to nezaujimala kedze som urad nepotrebovala

polovnicka92
17. mar 2018

@dada7701 poberas aj dvhn? Ak ano daj sa vyradir sama a o 3 mes. Sa mozes znova zaevidovat pokial si v hmotnej nudzi nemusis si platit odvody a myslim ze dohod mozes mat aj viacej

dada7701
autor
18. mar 2018

@polovnicka92 v hmotnej núdzi nie som, manžel pracuje, len ja si nemôžem nájsť prácu ktorú chcem....teraz robim na DoVP,ale prišla mi ponuka na inu dohodu na mesiac dva a neviem ako to vyriešiť...podporu už nedostávam....

kostri
18. mar 2018

@dada7701 ak je pre teba vyhodnejsie pracovat na dohodu,tak pracuj.up ta vyradi na 41den lebo prestanes splnat podmienku.ale hned po ukonceni dohody sa mozes zaevidovat.horsie by bolo keby si dohodu nepredlozila v termine.vtedy by si bola vyradena pre nespolupracu-pol rocna sankcia.

lucia80
4. jan 2019

@evittam ahoj. Mozem poprosit o radu? Vidim, ze sa v tom vyznas, bola by som ti velmi vdacna. Momentalne som evidovana na up od 29.5.2018 a uz nepoberam podporu. Je pre mna vyhodne ist pracovat na dohodu popri evidencii na up? Pocas tohto obdobia 40dni sa musim nadalej hlasit na urade prace? Kto plati za mna odvody v tomto case, urad prace alebo zamestnavatel? A z akej sumy? Pani na up mi povedala, ze sa mozem dat aj dobrovolne vyradit, co je na 3 mesiace sankcia, ale vraj potom uz budem moct pracovat na dohodu dlhsie. Aky postup najlepsie zvolit ked chcem na ca 2 mesiace robit z domu pomocne administrativne prace pre jednu firmu? Dakujem ti za pomoc

evittam
4. jan 2019

@lucia80 Na dohodu môžeš pracovať max.40kal.dni/rok a max.zarobok je cca 200Eur. Si zamestnana odvody plati zamestnavatel a ty z HM.

lucia80
4. jan 2019

@evittam dakujem za bleskovu odpoved. Takze up ma odhlasi na tu dobu z poistneho a zamestnavatel na zaklade dohody zasa prihlasi. Ale zostanem stale evidovana na up ak tomu dobre rozumiem. Niekde som ale postrehla, ze ak je zarobok do 200 eur, netreba platit odvody. Tak ci je vyhodnejsie uviest na dohodu vysku zarobku 199 eur alebo normalne to urcene maximum 205,07 eur?

evittam
4. jan 2019

@lucia80 Tak si zle postrehla. To plati len pri dohode o brig.praci študentov a len na jednu dohodu

lucia80
4. jan 2019

@evittam aha, dakujem. cim viac o tom citam, tym mam v tom vacsi zmatok. Takze normalne spravit dohodu na 40 jalendarnych dni a sumu na to mozne maximum 205.07. Dakujem ti za pomoc.

mijo53
12. jan 2019

@evittam prosím o pomoc, dcéra je na rodičovskej dovolenke do 6 rokov dieťaťa /v novembri malo 3 roky/ bez rodičovského príspevku,nie je evidovaná na úrade práce, má možnosť sa zamestnať zatiaľ na dohodu. Bude to dohoda o pracovnej činnosti podľa § 228a zákonníka práce, na túto dohodu môže pracovať iba 10 hodín týždenne? je iba na 12 mesiacov a potom sa môže uzatvoriť nová? robia sa všetky odvody tak ako pri pracovnom pomere na pracovnú zmluvu. Ďakujem pekne za odpoveď

mijo53
12. jan 2019

@evittam Budúci zamestnávateľ jej predložil dohodu o brigádnickej práci, týždenne 20 hodín na dobu neurčitú podľa § 007 a 228. Mne sa zdá, že tie § platia pre dohodu o brigádnicjej práci študentov a že dohoda o brigádnickej práci okrem študentov ani neexistuje, pozrela som si zákonník práce a je tam dohoda o pracovnej činnosti a 10 hodín týždenne na dobu max. 12 mesiacov, ešte to nepodpisala, akú by mala dostať dohodu, zatiaľ na pracovnú zmluvu ju nemôže zamestnať. )Dakujem za odpoveď

mijo53
12. jan 2019

@mijo53 § 227, nie 007

ajka3131
7. feb 2019

@evittam takže keď mám dohodu o pracovnej činnosti a odvádza za.mna odvody zamestanvatel tak nemusím byt evidovana na UP?