Úprava pracovnej zmluvy počas materskej

lucibr
3. júl 2018

Prosim poradte,moze mi zamestnavatel znizit plat na zmluve ak som na materskej dovolenke?Dali mi podpisat dodatok k zmluve v ktorom znizuju plat..

liz_lemon
4. júl 2018

@lucibr nic nepodpisuj

evittam
4. júl 2018

Presne ako píše
@liz_lemon . Nic nepodpisuj.

pieksamaki
4. júl 2018

@lucibr
je to pracovná zmluva na dobu určitú alebo neurčitú?

lucibr
autor
4. júl 2018

@pieksamaki na dobu neurcitu

pieksamaki
4. júl 2018

@lucibr
S tým som sa ešte nestretla....hm, ja sa nevyznám,nie som právnik,ale že som sa nestretla S tým, U niekoho V blízkom okolí,viem,že môže pre radiť zamestnávateľ po ukončení materskej ta na inú pozíciu, čiže iba vtedy mi to dáva význam,že asi tak to urobil,na inú pozíciu,ktorá je menej O hodnotená....do 6 mesiacov od začiatku materskej nemôže, ale potom počas rodicaku má na to pravo

pieksamaki
4. júl 2018

@lucibr
ako dlho si na materskej

majusqa77
4. júl 2018

moze ti dat navrh na akukolvek zmenu. a ty mas pravo ju odmietnut

majusqa77
4. júl 2018

@pieksamaki ani po ta nemoze bez tvojho suhlasu preradit

pieksamaki
4. júl 2018

@lucibr
skus pracovno právne poradne online. iba by som mohla poradiť,že odmietnuť pracovne preradenie, ale čo potom urobí....alebo jeho a tvoje možnosti....neviem.

evittam
4. júl 2018

@pieksamaki No co urobí, nic. Proste odmietnes a hotovo.

sjuznkaa
7. júl 2018

@lucibr Ste na MD alebo na RD? Máte to zmluvu na trvalý pracovný pomer na akú dobu? Určitú, či neurčitú?

zuzanka.zuzu
7. júl 2018

@majusqa77 môže na 3 mesiace alebo pol roka, už si nespomínam, mne to urobili, ale mne tam bolo tak dobre, že som po 3 mesiacoch (preto neviem či platí pre všetkých tie 3 mesiace, ale mne stačili) dobrovoľne podpísala preradenie na trvalo 😂😂😂 normálne sa do zmluvy so zmenou prac.zaradenia spomenie, že nesúhlasíš so zmenou a preraďujú ťa tam dočasne na dobu 3(6) mesiacov - na viac nesmú a po tejto dobe ťa MUSIA prijať na pôvodné miesto... ale úprimne? ja som vedela, že by ma neprijali a duchu "kto robí, ten robí aj chyby" by mi niečo našli, znížili plat, robili dusno, proste som vedela, že tam končím... ale ja som bola šťastná jak blcha, že na tom druhom mieste mi bolo milión krát lepšie (mňa tam poslali za trest) 👍