Upratovanie rodinného domu

5. júl 2022

Ahojte, prosím o odpovede len tie, ktoré majú skúsenosti ci z jednej alebo druhej strany. Babule, chodím upratovať popri práci jeden rodinný dom, poschodový, hore 3 izby, šatník, WC a kúpeľňa (vaňa, sprchac a 2 umývadlá), dole obrovská obývačka, kuchyňa,jedalen, izba, WC a kúpeľňa. Robím klasické veci, prach, vysávanie, mopovanie, sanita, linka... Proste tak, aby bol pocit čistoty a poriadku. Pred troma rokmi som u nich začala s tým, že navrhli 20 eur, nevedela som v tom chodiť, každá koruna dobra, tak som to vzala. Ale... Mne to príde strašne málo v dnešnej dobe. Vlastne aj na tu dobu, keď som to vzala. Koľko babule dostávate za takúto prácu, poprípade, koľko platíte kočkám za takúto prácu? Poprípade, ako vysvetliť majiteľke, že toto je už vážne málo? Ďakujem za normálne odpovede. A nie, nie som na to odkázaná, skôr to beriem ako také zadné vrátka, keby náhodou, tak aspoň dáky peniaz bude v ruke..

slovenka753
5. júl 2022

To máš za jedno upratovanie komplet domu?

autor
5. júl 2022

@slovenka753 žiaľ

zuz_ka
5. júl 2022

Netuším koľko iné dostávajú ale prakticky tam robíš zadarmo

autor
5. júl 2022

@zuz_ka ďakujem za odpoveď, tiež si to myslím a oni to dobre vedia...

0silvia0
5. júl 2022

Kolko casu ti trva upratat cely dom?

ukulela
5. júl 2022

Kolko ti trva jedno riadenie? Minimalna hodinova mzda vychadza necelych 3,80€. Upratovacka nedostava zrejme viac, ako minimalku.

autor
5. júl 2022

@0silvia0 približne 2,5 hodiny. Vždy majú krásne čisto do posledného rohu v miestnosti. Mali predtým dievca, čo chodilo a jej to trvalo 6 hodín a platili ju na hodinu, v com ale nevidím zmysel. Dôležitý je výsledok. Sama povedala, že po mne je výsledok neporovnateľne krajší.

autor
5. júl 2022

@ukulela ale ja to robím súkromne, ako veľa dievčat, nebavme s tu o minimálke prosím

matkahelka
5. júl 2022

a ako dlho ti to trva? mne chodi studentka na VS sem-tam upratat a davam jej 10€ za hodinu. cisti mi vsak len kupelnu a wc a zaluzie v celom dome, toto ja totiz nerada robim. to by som musela byt strasne zufala, aby som za 20€ niekomu upratala cely dom a riadny vykoristovatel, aby som dala 20€ niekomu, kto mi cely dom uprace.

mogaa
5. júl 2022

tak povedz že ok si ochotná to robiť aj naďalej ale za 30eur - buď nech berú alebo nechajú tak a nájdu si niekoho iného...to máš 10eur na hodinu....podľa mňa za takúto prácu primerane....

autor
5. júl 2022

@mogaa ďakujem za odpoveď

autor
5. júl 2022

@matkahelka pravdu máš, ďakujem za odpoveď

tenerifka
5. júl 2022

zalezi aj od regionu, v BA sa napr.nejde pod 10 eur na hodinu, ale ty ak to mas za 2,5 h hotove, a vysledok je perfektny, urcite ides ako raketa. Zvolni, tak velky dom sa za 2,5 h.neda upratat, podla mña to je zneuzivanie.

tenerifka
5. júl 2022

ja mam 2 poschodia, 5 spalni, obyvka s kuchyñou, spajza, satnik, 2 kupelne....a ked som si davala upratovat dom, bolo to na 6-7 hodin

autor
5. júl 2022

@tenerifka dobre si napísala. Idem ako raketa 🙂 nemôžem zvolnit, robim to po práci a chcem byt tiež co najrýchlejšie doma pri deťoch.

autor
5. júl 2022

@tenerifka je to v bratislavskom kraji

tenerifka
5. júl 2022

a kolkokrat do tyzdña tam chodis?

matkahelka
5. júl 2022

@ukulela ale po upratovackach, ktore maju 3.8€/hod este moze prist dalsia upratovacka a upratat. nam sa v korporate v kancelariach upratovacky striedaju ako na beziacom pase, prave pre tu nekvalitu prace, co robia. a staci ist do nemocnice, upratovacka sekundu predo mnou vysla a to wc vyzeralo akoby tam ani nebola. to je odraz tych 3.8€/hodina.

autor
5. júl 2022

@tenerifka 1x v týždni, oni vtedy nie sú doma

ukulela
5. júl 2022

Ale bavme. Mas to na porovnanie. Keby si tam za 20€ makala 8 hod, je to zdieranie. Ale za 2 a pol hod je to normalne privyrobenie. Tiez zalezi, ako casto chodis.... baby pisu, ze 10e za hod je bezna taxa, tak si vypytaj 25, alebo 30 s tym, ze si potrebujes privyrobit, akebo budes musiet hladat lepsie platene. A za umyvanie okien a pod viac, resp od hodiny.

autor
5. júl 2022

@matkahelka no veru, ja mam teda svoju prácu v administratíve, toto mam bokovku... Ale je to práca strašne nedocena, je to namáhavá práca a ľudia si ju nevážia, teda v prvom rade zamestnávatelia.

derdia
5. júl 2022

Ahoj pozri sa na nich, co robia. Ak su to bohaci, kludne si vypytaj 40 eur. Lebo ak si dovolia,kadeco toto je taky servia, ze az...

loginexistuje
5. júl 2022

velmi malo beries tak 40 by som vypytala minimalne

autor
5. júl 2022

@derdia
@loginexistuje ďakujem baby

zuzans258
5. júl 2022

Ako píše @loginexistuje ... kľudne by som si zapytala aj 50€ je to dosť izieb a robíš prakticky všetko

mooonika1975
5. júl 2022

no ja by som ti dala 50€ a za menej by som to ani nerobila

ukulela
5. júl 2022

@matkahelka odpovedala som jej aj s hodinovou taxou aj s odporucenim. Ak je bezna taxa 10e za hod, mohli by jej dat 30 v pohode po 2 rokoch. Otazne je, kolko ona caka za 2hod prace? Predpokladam, ze je to len bezna udrzba, ziadne hlbkove cistenie, odtahovanie skrin a tepovanie kobrecov, ci pucovanie domu po zurke... ale opakujem, po 2 rokoch a v dnesnej dobe by som ja, ak by som to vyuzivala, dala max 30. Za 50 si to teda radsejurobim sama. Ale teda ja nebyvam pri BA a zaeobim tak priemer v narodnom hospodarstve 😄 Mam navlas rovnaky pocet miestnosti a prach a zmyt ide rychlo. Zahul su kupelne, to ano. Samozrejme okna a pod za priplatok.... zalezi vela od regionu.

pbra40
5. júl 2022

Mame 120m2 bungalov, izieb priblizne co ten dom, a platim 45 eur za upratanie. Bratislavsky kraj, okres Malacky

sense
5. júl 2022

Určite si pýtaj viacej, keďže si tam 3 roky a su spokojný, pýtala by som o 10 viac.
Inak to musíš ist ozaj ako raketa,
My máme len 4 izbový byt s dvoma kúpeľňami 120m a teda keď chcem mať poriadne poriadne, všade dobre prach utreny, povysavane v každom kúte aj pod a za nábytkom tak potrebujem 2,5hod.

My sme mali tiež niekoho na upratanie ale teda prach bol málokedy dobre utreny a trvalo mi to dlhšie ako mne, ale okná umyté boli vždy dobre. Ale Osôb bola platená hodín tak zrejme preto to tak dlho trvalo

rfrd12
5. júl 2022

40-50 EUR podľa mňa kľudne pýtaj. A na rovinu.