Upratovanie a pláca

ladyrs
11. júl 2022

Ahoj, tie ktoré príležitostne chodíte upratovať, alebo si dávate upratovať, koľko sa prosím dáva na hodinu ? Resp. koľko, keď sa to počíta od veľkosti bytu? Mám na mysli napr. opakované upratanie 2-3 izbového bytu bez umývania okien (cca. raz mesačne), alebo koľko je aj s oknami.

tenerifka
11. júl 2022

@ladyrs velmi zalezi na regione, v BA to je okolo 10 eur na hodinu, ale popravde, upratovat byt raz mesacne musi byt riadna prasacina (ak je teda obyvany), to bude aj na cely deñ

melanta
11. júl 2022

Platím 15 eur na hodinu, pani chodí 1x týždenne. Bratislava

sovica
11. júl 2022

@melanta Ty si riadne štedrá👍 Kamoška chodí v DE a má 10€/hod.
@ladyrs Zväčša je to 10 €/hod. V nejakom menšom meste možno 8€/hod. Ale kľude aj viac, vidíš, že @melanta vie tú prácu oceniť a dáva 15€/hod. Ináč 2 a 3 izbový byt je rozdiel upratať, čo sa hodín týka. A ako píše @tenerifka raz za mesiac sa mi zdá málo. To tam bude tá upratovačka o dosť dlhšie, lebo upratať mesačnú špinu resp. kúpelňu/WC bude asi zaberák.
Ináč, nedávno tu bola diskusia v podobnom duchu, mrkni:
https://www.modrykonik.sk/forum/zamestnanie/upratovanie-rodinneho-domu-3/?page=4#post-85098110

ladyrs
autor
12. júl 2022

@tenerifka .... upratuje sa samozrejme aj pomimo, teda bežne, nie len upratovačka 🙂

mama4kids
26. júl 2022

Ahojte, nechcem aby to znelo nejak hlupo, doba je tazka, ale v okoli BA akoDunajska Luzna az Samorin ponukaju brigadnikom 4-4,50 EUR na hodinu v gastronomii. Nechapem preco pani na upratovanie pyta od 10 vyssie - teda tak som citala, ze si beru. Vacsina zien, ktore upratovanie ponukaju su nezamestnane ( s nejakeho dovodu bud prisli o pracu alebo "nevedia sa uplatnit" ) Ususdzujem, ze keby mali beznu robotu vo fabrike, tiez viac ako 5-7 eur na hodinu nezarobia. preto sa az bojim ponukat "iba" 5 Eur na hodinu, no mam 4 deti a tiez nemam mnozicku na peniaze. co vy na to?

tehulka2011
30. dec 2022

@mama4kids suhlasim s tebou, okrem toho je to praca na cierno, nezdanena. Za kolko si si nakoniec nasla upratovacku?

dankagirl
30. dec 2022

Mne chodí pani raz do týždňa a berie 40 € za dom 200m2
Niekedy upratuje 5 hod