Upratovačka verzus práca za pásom

21. aug 2023

Ahoj chcem sa tak vyrozpravat a poradit. Vysvetlim situaciu mam velmi tazku depresiu neskutocne vela liekov. Robim (momentalne nie) ale ako na dohodu vo vyrobe chladenych a mrazenych vyrobkov. To je kvazy za pasom vacsinou som na balicke. Ukladam sacky do krabic rychlo rychlo. Skladam krabice aj 3 hodiny. Balim maso do krabic po xy kusov atd atd... Je to praca kde robim 7 hodin s prestavkou 6.5 hodiny... Na strane druhej mam ponuku robit upratovacku na 20 hodin tyzdenne. Cize 4 hodiny denne. Platovo to vychadza narovnako minimalka. Len logicky ze v prvom pripade odrobim viac hodin tak v konecnom dosledku je to viac penazi ale ako v prepocte na hodinu je to presne to iste. Co by ste isli robit ?

simsalabim
21. aug 2023

Upratovacka kde? Je rozdiel na stanici a niekde v banke. Do banky by som sla.

autor
21. aug 2023

@simsalabim ano na zeleznicnej stanici

simsalabim
21. aug 2023

No tak na to by som nemala zaludok. Ludia su hrozne prasata.

mima1608
21. aug 2023

Fuha, na stanici sa mi hnusí sa aj niečoho dotknúť, nie tam ešte na WC ísť. U nás ide odtiaľ niekedy taký smrad, že z kilometra každý obchádza 🥴🫤

mikadooo
21. aug 2023

Tak podľa toho či zvládaš tých 6,5 hodiny, alebo ani nie... Ak by ti bolo lepšie tie 4h denne a tú ušetrenú hodinu venovať svojej autoterapii, tak radšej upratovať. Ak máš ale pocit, že menej práce bude pre teba len viac času stráveného civením do steny, tak potom pokojne ostaň kde si a finančný rozdiel si vyčleň na dobrého súkr.terapeuta. depresia je sviňa choroba, držím ti palce. Určite sa zariaď s ohľadom na seba.

autor
21. aug 2023

@mima1608 no ved toho sa desim

autor
21. aug 2023

@mikadooo dakujem velmi pekne ano chcem si vybrat tak aby mi to vyhovovalo

avonladyba
21. aug 2023

Nemáš možnosť nieco iné robiť? Z akého si mesta, koľko máš rokov, máš rodinu? Prepáč, ak sa nevhodne pýtam.

avonladyba
21. aug 2023

Na stanici by si robila asi za pochodu, aj v prítomnosti ľudí, ľudia vedia byť veľmi zlí, ja by som sa asi radšej vyhla tomu miestu. Niekde do obchodu sa Ti nedá ísť?

ankare
21. aug 2023

Radšej upratovacku

marcellka32
21. aug 2023

Upratovačku v škôlke/jasliach

tosomja
21. aug 2023

Na stanici by mali dávať príplatky za toxický odpad 😃 a rôzne príplatky za poškodenie zdravia a trvalé následky 🤣 určite by som nešla, minimálna mzda ? Už vôbec nie. Nech si tam upratuje ten, kto to vymyslel. A nech si dá len minimálnu 🤮
Za pásom som robila, ale v deva čokoláde 🙂 takže ani to nie je nič kde by som sa hrnula, ale aspoň viem, že hygiena tam bola na prvom mieste. Aj keď mne mäso surové smrdí, tak by som hľadala niečo iné. Myslím, že upratovačky treba aj inde, nie len na stanici.

autor
21. aug 2023

@avonladyba z okolia kosic mam deti ano a mam 29 rokov

barbora19911
21. aug 2023

A na ID nemôžeš ísť keď máš také depresie ? Polovičný by ti mali dať aspoň

ropucha6
21. aug 2023

Hladaj este nieco ine…depresia a na stanici, s ludmi, hnusne prostredie, minimalka…fakt nie.

xena0
22. aug 2023

Chcela som napísať upratovačka, avšak keď som prečítala že je to upratovanie na železničnej stanici tak to nie, volila by som radšej pás...ak teda iná možnosť nie je

autor
23. aug 2023

@xena0 este sa teraz naskytla moznost predavacky v cukrarni. Alebo este urobit si pedikersky kurz neviem

avonladyba
23. aug 2023

Tak a ty sama nevieš čo si vybrať? Z tohto znie najlepšie tá cukráreň.

xena0
23. aug 2023

Tak volila by som tu predavačku v cukrárni a ak by ťa bavilo robiť pedi tak kľudne aj ten kurz

autor
23. aug 2023

@avonladyba neviem mna celkom laka ten kurz len je to drahe potom ti treba vybavenie a ziskat si klientky i ked tu co som tak viem uz teraz o par z nich ktore by chodili

autor
23. aug 2023

@xena0 velmi by ma to bavilo len tak ako som pisala vyssie si precitaj zeby som dookola nepisala