Ukončenie zmluvy na dobu určitú

5. aug 2024

Ahojte. Keď mám zmluvu na dobu určitú a neplánujem v zamestnaní ostať, mala by som to oznámiť zamestnávateľovi s nejakým predstihom, alebo stačí, keď nepodpíšem novú zmluvu?

markusrasford
5. aug 2024

Stačí keď nepodpíšeš novú zmluvu

pe_mi
5. aug 2024

Keď to už teraz vieš, asi by som oznámila,nech si hľadajú náhradu.je to divné,že v deň podpisu jednoducho nepodpíšeš.taka podpasovka

autor
5. aug 2024

@pe_mi jedná sa o to, že mi končí zmluva ku koncu augusta.. v práci mi je fajn, ale bola som pozvaná ešte na pohovor inde a nechcem oznamovať ukončenie, kým nebudem vedieť na čom som, keďže ak ma neprijmú do tej druhej firmy normálne budem pokračovať v pracovnom pomere..

rozculena
5. aug 2024

a zamestnávateľ ti už navrhol novú zmluvu?

isis234
5. aug 2024

kým nemáš istú druhú prácu, v terajšom zamestnaní nič nehovor

autor
5. aug 2024

@rozculena ešte nie, u nás sa to robí na poslednú chvíľu.. ako všetko 😏

autor
5. aug 2024

@isis234 áno mám to tak v pláne, len som chcela vedieť, či to nebude z mojej strany nekorektné.. ono možno tam ostanem aj ak by mi tú druhú prácu ponúkli, už bude záležať najmä od platového ohodnotenia

maranco
5. aug 2024

Z ich strany je nekorektné, že sa s tebou zamestnávateľ neporozprával aké má plány s tebou, čo ďalej za akých podmienok, ale nechá ťa v neistote na poslednú chvíľu.

rozculena
5. aug 2024

nikde nemáš záruku,že ťa tam stále chcú....to budeš čakať do 31.8.?

autor
5. aug 2024

@rozculena na 99% som si istá, že chcú 😁

cacianka
5. aug 2024

vyrieš pohovor do inej práce, porovnaj plat, pracovnú náplň aj prostredie, dochádzanie, pracovný čas, a až potom rieš. ak by ti vychádzalo, že chceš zostať v tejto práci, tak buď proaktívna a pýtaj sa na plány. nenechaj to na poslednú chvíľu.
alebo nechaj po uplynutí posledného dňa, čiže august, príd 2.9. do práce a pokračuj akoby sa nechumelilo, vznikne ti pracovný pomer na dobu neurčitú