Ukončenie TPP počas RD

11. jan 2022

Ahojte, mam otazku asi najskor na ekonomky alebo mzdarky. Momentalne som na RD, pracovny pomer trva.
Avsak naskytla sa mi lepsia praca. Je mozne pocas RD rozviazat pracovny pomer, asi naj dohodou a nastupit do novej prace? Zanika mi narok na rodicovsky prispevok ak zacnem pracovat, povedzme od 1.2.2022 a teda ukoncim RD? Alebo je mozne ho poberat do 3 rokov a zaroven pracovat na plny uvazok. Ak nie, samozrejme nie. Radcej sa zamestnam a prispevok ozeliem 😂. Maly ma 20m. Do jasly nepojde.

Dakujem za kazdu radu ☺️

veronikaszabova
11. jan 2022

Na RP mas narok do 3r dietata a mozes pracovat aj na TPP

marci77
11. jan 2022

myslim si, ze nemusite skoncit TPP u povodneho zamestnavatela, ak sa chcete zamestnat inde
ja osobne by som to nerobila, co ak sa vam v druhej praci nebude pacit ....u prveho zamestnavatela by som sa dohodla na skonceni PP az tesne pred skoncenim RD (ked uz si budete ista, ze ta druha praca je lepsia)
rodicovsky prispevok je do 3rokov veku dietata bez ohladu na to, ci pracujete alebo nie

autor
11. jan 2022

@veronikaszabova
@marci77 dakujem. Este si zistim, ci teda musim ukoncit ten prac.pomer v prvom zamestnani ☺️

januska20
12. jan 2022

Ja som tak pracovala. U prvého zamest.som bola na RD a u druhého normálne na TPP.
Prvého som oslovila s tým,že mám inú prácu a chcem ukončiť PP.
Personalistka mi povedala,že nemusím ukončiť ,môžem si túto prácu nechať ako zadne vrátka v prípade,že nová nebude podľa mojich predstáv.
Tak som aj urobila.
V novej som dostávala zmluvu stále iba na dobu určitú,lebo som robila náhradníčku ostatným zamestnankyniam.
Odpracovala som takto niečo vyše roka a stále sa môžem vrátiť aj do pôvodnej práce,ale zatiaľ tam nejdem,lebo som tehotná a nakoniec sa mi bude rátať materská od 2 zamestnávateľov.
Môžeš naďalej poberať aj RP.

autor
12. jan 2022

@januska20 dakujem krasne za info. Potesili ste na dievcata 👍