Ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

17. júl 2024

V piatok plánujem ukončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe ale šéf má od 01.07 do 01.08 voľno. Môžem ukončenie dať nadriadenému (manažér zmeny)? Mám dať na spodok zmluvy prevzal: a dopísať meno + podpis toho, kto bude aktuálne ako manažér zmeny?

autor
17. júl 2024

A bude ukončenie neplatné / hrozí mi pokuta, ak nedodržím 3 dňovú lehotu?

lilinka76
17. júl 2024

Ano, určite by som dala niekomu prevziať a potvrdiť prevzatie podpisom, vrátane dátumu. Na obidva vyhotovenia. Nemáte tam personálne oddelenie, žeby si to odovzdala tam? Neviem 9 akej trojdňovej lehote je reč....

isis234
17. júl 2024

Ty môžeš dať výpoveď v skúšobnej dobe ten istý deň, kedy odídeš.
V piatok dáš podpísať + dátum prevzatia ( dolu napíš... Prevzal, dňa: ....... ) a môžeš odísť domov.

autor
17. júl 2024

@lilinka76 má sa skončenie oznámiť 3 dni vopred ale neviem či je to povinnosť. Nie nemáme personálne, máme šéfa, ktorý je preč. Potom nad sebou mám ešte manažérku zmeny

autor
17. júl 2024

@isis234 dobre vedieť, ďakujem

lilinka76
17. júl 2024

Tak odovzdať zastupujúcemu šéfovi. Mala by si dostať zápočtový list o odpracovanom období, nejaký doklad o skončení PP v skúšobnej dobe a pre prípadné daňové priznanie alebo ročné zúčtovanie dane za r. 2024 aj potvrdenie o zdaniteľnej mzde. Informuj sa, ako Ti to doručia, možno poštou??

mojemenonikto
17. júl 2024

Môžeš to poslať aj poštou, doporučene. Ale niekto musí od teba prevziať pracovné pomôcky, či nič nemáš? Ak budeš niekomu odovzdávať pracovné pomôcky, nechaj si to podpísať tam a prípadne to zašli aj poštou. A máš istotu.

cacianka
20. júl 2024

@lilinka76 reč je v zákonníku práce, a ten je vyššia autorita ako mk.
...spravidla 3 dni vopred ...
Aj slušnosť a serióznosť má svoju hodnotu.