Ukončenie pracovného pomeru počas tehotenstva

adrikanatasa
29. nov 2012

Ahojte, potrebujem poradiť. Má niekto skúsenosť s výpoveďou počas tehotenstva? ide o o výpoved z dôvodu zrušenia spoločnosti v ktorej pracujem. Spoločnosť má zaniknúť ku koncu tohto roka a ja nastupujem na materskú až 26.02.2013. Čo mám robiť? nahlásiť sa na tie dva mesiace na úrad práce alebo ísť na PN i ked neviem či PN môžem byť ak už spoločnosť nebude existovať..
Ďakujem za rady

inviav
29. nov 2012

@adrikanatasa ak mozes, tak chod radsej na PN..budes mat na nu narok este zo zamesntania v ochrannej lehote

moncha
29. nov 2012

určite radšej na PN ak sa ti dá. Aj ja som tak bola.

ludmilaka
29. nov 2012

@adrikanatasa Ja som si niečo podobné zisťovala, lebo sa ma to tiež týka. U mňa je to takto. PP na dobu určitú končí 31.3.2013, na MD nastupujem okolo 15.3. 2013. Momentálne som na PN, na ktorej budem až do MD. Avšak, keď mi skončí PP, musím sa hlásiť na ÚP aj keď už vlastne budem na MD. Minule to bolo aj v správach. Čiže, choď na PN, ale aj na ÚP. ...tak mi to z toho vyplýva....

ludmilaka
29. nov 2012

@adrikanatasa A ešte doplním. V správach bolo aj to, že keď sa nenahlásiš aj na ÚP, tak vlastne nikto neplatí za teba odvody, aj keď si na MD a môže sa potom stať, keby si chcela nejaké dávky z ÚP po skončení rodičovského, tak nedostaneš nič.

adrikanatasa
autor
29. nov 2012

Aha ďakujem , ja mám zmluvu na dobu neurčitú ale to je asi v tomto prípade jedno.. ďakujem za rady 😉

andy1985
29. nov 2012

jednoznačne na PN, chod este v demebri a potom po skončeni pracovneho pomeru oni pošlu všetky papiere a podla mna budes sa musiet hlásit v sociálnej poistovni nie na UPSVaR, ale to sa radšej opytaj... ja som dostala vypoved pocas Rodičovskej z dovodu že sa rusilo pracovne miesto, nemusle som sa nidke hlásit ked si na rodicovskej stym nezaoberaju ked ti kocni materská len vtedy. a po skončeni predliženej materskej som aj tak nedostala nič lebo posledne 2 roky som nepracovala, jedine keby som vybavila hmotnu nudzu ale inak nic nedostanes, a to ich nezaujima že prečo si nepracovala že si bola na rodičovskej....

adrikanatasa
autor
29. nov 2012

@andy1985 ďakujem 🙂