Ukončenie pracovného pomeru

15. jan 2023

Ahojte, som momentálne na PNke.
Chcem sa spýtať, ak mi PNka skončí 20.1.2023 a ja 23.1.2023 podám okamžitú výpoveď, 24.1.2023 sa už musím hlásiť na úrad práce?
Ak mám lekárske potvrdenie o tom, že prácu naďalej nemôžem vykonávať, je potrebné aby to podpísal šéf alebo mu to len podám? Ďakujem.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
54tinka54
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
15. jan 2023

Výpoveď okamžitým skončením môže podať aj zamestnanec

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gemerka17
15. jan 2023

Skončiť zo dňa na deň, ako sa ti zachce, môžeš len v skúšobnej dobe. Po skúšobnej dobe sú už iné pravidlá.

autor
15. jan 2023

Lekársky posudok o tom, že danú prácu nemôžem naďalej vykonávať

autor
15. jan 2023

Len zamestnávateľ má 15 dní na to aby ma preradil na inú pozíciu, neviem či ja túto možnosť môžem odmietnuť alebo musím prijať

lucka_ke
15. jan 2023

ty ako zamestnanec si už žiadala o preradenie na inú prácu? nezabúdaj, že je na to lehota aj z tvojej strany

janai1
15. jan 2023

Nie, odmietnuť nemôžeš... Keď ťa preradí na inú prac. pozíciu na základe lekárskeho posudku môžeš jedine podať výpoveď s výpovednou dobou podľa zmluvy

patricka
15. jan 2023

Nevyznám sa teda do toho ale ja som skončila pracovným pomer dohodou a to jeden den som to zaniesla vsetkk sme podpísali a na druhy deň som bola zamestnaná uz v inej práci.

slavkadi
15. jan 2023

Ak máš od lekára posudok, že nie si spôsobila na výkon doterajšej práce, môže tá zamestnávateľ preradiť na inú prácu, ak nemá na akú inú, môžte sa dohodnúť na skončení PP dohodou aj okamžite resp dátum aký si dohodnete, s nárokom na odstupné. Ak má pre teba inú prácu, ktorú môžeš zo zdrav.hladiska vykonávať, tak môžeš odmietnuť a dať výpoveď s výpovednou dobou.

iceman777
22. feb 2023

Zajtra ukoncím pn a napozajtra podám okamzité rozviazanie pracovneho pomeru.Komu mam odovzdať ukončenie pn zamestnavatelovi alebo soc.poistovni.

slavkadi
22. feb 2023

@iceman777 zamestnavatelovi