Učiteľky, máte aj druhú prácu?

laila18
16. aug 2024

Ahojte žienky učiteľky. Často počúvam, že učitelia majú aj druhú prácu aby "vyžili". Je to tak? Máte aj niečo iné?
No ja učím zatiaľ krátko (materská medzitým), ale 7. trieda, + 7 rokov prax + osobný príplatok 30€ 😕 keby som nemala vo výplate daňový bonus na dve deti , tak som v čistom tesne nad 1000€. Žijeme v BA kraji, len moja výplata ide na všetky výdavky spojené s hypotékou + povinné platby.
Tak by ma zaujímalo, ako to máte vy 🫣

nenne27
16. aug 2024

@laila18 zarabam viac o 2 stovky.stale som mala popri praci dalsi job = sukromne doucko alebo jazykovka

aurelia2000
16. aug 2024

Áno, mala som dlhé roky. A teraz mám namiesto druhej práce invalidný 😭tak si zober ponaučenie 😥

michaela329
16. aug 2024

@laila18 mala som, cca 7 rokov som účtovala, hlavne keď sme stavali dom, hodne to pomohlo. Večer k PC a dve tri firmy, k tomu nejaké DP v sezóne. Potom sme začali riešiť bábätko, lebo sa nedarilo. Tak som účtovníctvo vypustila, zdravie je len jedno.

lucka_ke
16. aug 2024

krúžky

laila18
autor
16. aug 2024

@nenne27 súkromne doučujem aj ja (matematika ), záujemcov je dosť, ale pri dvoch malých deťoch sa to ťažko, musí byť doma buď manžel alebo babka ochotná 🫣 a večer o 21h doučko už nie je nič moc 😅

laila18
autor
16. aug 2024

@lucka_ke akože súkromne máš krúžky?

pinkgirl
16. aug 2024

@laila18 každá ďalšia práca je na úkor niečoho - tvojho zdravia, voľného času, rodiny. Tak si to zváž či je to teraz nevyhnutné, alebo to počká kým deti trochu podrastú a budeš ich vedieť nechať samé kým ty budeš pracovať/doučovať.

lucka_ke
16. aug 2024

ja nie, ale muž učí a vedie aj krúžky, je to celkom slušný peniaz

aurelia2000
16. aug 2024

@lucka_ke Krúžky sú figa Borová a nie pekný peniaz🙄

laila18
autor
16. aug 2024

@pinkgirl to samozrejme aj chápem, ani zatiaľ nič extra nehľadám, len ma zaujíma, ako to majú aj iné ženy - učiteľky 😊 keď deti podrastu a podmienky sa nezlepšia, tak budem musieť asi tiež odísť zo školstva ,aj keď ma tá práca baví 😕

laila18
autor
16. aug 2024

@aurelia2000 asi nemyslí krúžky v rámci školy, tie si naozaj zle platené 😁 aspoň u nás na škole 🤷

aurelia2000
16. aug 2024

@laila18 ach tak

zuzanockamt
16. aug 2024

@laila18 Kedysi doučovanie, teraz na to nemám čas, s DB je výplata celkom slušný peniaz, ja aj ušetrím mesačne vždy niečo.

martul
16. aug 2024

@michaela329 A pôvodne si učiteľka? A popritom si doma robila účto?

michaela329
16. aug 2024

@martul vychovávateľka. S účtom som začala náhodne, brigádovala som u nich ako študentka, išla mi administratíva, potom mi hodili fakturaciu a už to išlo 😀 Bavilo ma to.

laila18
autor
16. aug 2024

@zuzanockamt no ale ten DB bude od januára 100€ na deti do 15r , na staršie už len 50€
A to ešte aby neznížila vláda viacej ako bolo avizované, takže potom zase bude menej 🤷 to je položka, ktorú ja na tie deti aj tak miniem, 45€ strava v škôlke, 25€ školné mesačne + ďalšie potrebné veci aj nečakane výdavky atď

zuzanockamt
16. aug 2024

@laila18 Mne to aj po znížení bude stačiť. Zvažujem ale zmenu vrámci školstva a vtedy budem mať čas aj na ďalšiu prácu.

martul
16. aug 2024

@michaela329 super 😊

monicka987
16. aug 2024

tuto diskusiu by som mala dat precitat mojej babicke, cely zivot mi vycitaju ze som si nedorobila mgr v ucitelstve, vraj by sa o mna bili a bola by som za vodou 🙂

luxus10
16. aug 2024

@laila18 ale pridavky maju ist na 100€ zo sucasnych 60€, aspon tak to avizoval minister tomas...ako kompenzacia danoveho bonusu, aby sa tie peniaze dostali viacerym detom, nielen podla prijmu rodica...

stanulienkat
16. aug 2024

@laila18 No vidís, ty ucis krátko a ja mám taký plat po 25 rokoch zdravotníctve.
Myslim, ze je to taky bezny plat. Ja mam par kamosiek uciteliek a vzdy mali vyssi plat ako zdravotne sestry napriklad. A nie, nezavidim. Je to zasluzna praca.

suzy2508
16. aug 2024

Mám malého syna a popri tom doučujem jazyky. Doučovala som aj pred jeho narodením a plánujem pokračovať aj po návrate do práce. Z tých peňazí sa nedá vyžiť, keďže väčšina nás mladých má hypo na bývanie, úroky sa zdvihli a na to, že sme vysokoškolsky vzdelaní ľudia, je zárobok stále smiešny. Krúžky nerobím, to mi nestojí za tých 5 e v čistom na hodinu, nie je to podľa môjho názoru rentabilné.

laila18
autor
16. aug 2024

@stanulienkat ja viem, že je to v zdravotnictve tiež zlé a určite by ste si zaslúžili viac atď...ale toto zovšeobecnenie a porovnávanie nemám rada, každá práca má iné špecifiká atď atď...

zuzitko74
16. aug 2024

Mám čiastočný úväzok aj v ŠKD.

nenne27
16. aug 2024

@laila18 chapem

nenne27
16. aug 2024

@lucka_ke kruzky nie su ziadny peniaz.neviem kde zijes ale za kruzok mas 150 v hrubom...za pol roka, co je tusim 60 -66hod.to vychadza v hrubom ani nie 3 eura tak neviem co je pre teba pekny peniaz.
Jedine ze si robi nejake kruzky ktore mu platia deti ale to neviem ako ma osetrene

snowflakenel
16. aug 2024

Doucovanie. Ale uz a tym seknem. Mam pocit, ze.som ako to povedat....demotivovana.....nie z.detí , skor z,rodicov,,ktorí sa niekedy snazia.z.deti, spravit superdeti. ...

alenka7777
16. aug 2024

Ja nemám popri práci nič, pretože deti sú pre mňa priorita. Venujem sa popoludní im, aj to sa mi zdá, že trávime spolu malo času. Ale mnohé kolegyne súkromne doucuju a tvrdia, že sú to najľahšie zarobené peniaze.

misana84
16. aug 2024

Nie nikdy som nemala… vieš trebalo robiť kredity, atestacky a bolo by to fajn aj bez bonusu! Mám 13 rokov prax aj s materskou, mám všetko a mám viac ako ty s bonusom v čistom a bez triedy

misana84
Autor odpoveď zmazal
Zobraz