Učiteľka začiatočníčka a kredity

kkupka
27. feb 2014

Ahoj mamičky. Viem, že toto nie je správne stránka na takúto otázku, ale chodím tu často tak sa predsa opýtam. Som začínajúca učiteľa na 1.stupni ZŠ. Ako ďalej postupovať, ako a koľko zbierať kreditov, kedy ich vlastne môžem začať zbierať a kedy sa robia kvalifikačné skúšky. Budem vďačná za každú radu.

mirip
27. feb 2014

@kkupka prvú kvalifikačnú skúšku robíš po 5rokoch praxe a druhú po 10rokoch praxe ale nemusíš nie je to povinné no keď máš, máš aj lepší plat, kredity ti neporadím, aj keď mám vyše 10rokov praxe, no nateraz môžeš byť rada ak máš robotu, lebo zháňať dnes robotu v školstve je už asi len o úplatkoch a hlavne známostiach

jancamad
27. feb 2014

@kkupka na prvu atestačku ti treba 5 rokov praxe a 30 kreditov, ktore ziskavaš na roznych školeniach.

janka257
27. feb 2014

Baby, poopravim vas, na prvu atestacnu uz postacuju len 3 roky praxe. A kredity si mozte zacat robit tiez az po 3 rokoch praxe, pokial ja viem

evakva
27. feb 2014

@kkupka Ja som teraz robila atestacku. Kredity mozes zacat zberat po 1 roku ucenia - ked ukoncis adaptacne vzdelavanie. Na atestacku treba bud:
1. 30 kreditov + atestacne vzdelavanie a az potom pisat pracu
2. 60 kreditov a hned mozes pisat pracu
Vyhodnejsia je prva moznost. Kredity sa zberaju na roznych skoleniach. Bezplatne robi metodicko-pedagogicke centrum http://www.mpc-edu.sk/. Hradis si len stravu a cestovne. za kredity mas aj priplatok (6% za 30 kreditov a 12% za 60 kreditov). No riaditel ti nemusi tento priplatok platit ak uzna, ze sa ti (skole) nehodia a nepotrebuje ich. Ak este nieco, tak sa kludne pytaj

kkupka
autor
28. feb 2014

ďakujem všetkým za rady, takže až po roku môžem zbierať? myslela som, že si urobím aspoň interaktívnu tabuľu - na začiatok. A neviete mi ešte poradiť plat a triedu začínajúceho učiteľa v mš a na 1. stupni zš? tam je to tiež tak rovnako s kreditami a skúškami? dik

evakva
28. feb 2014

@kkupka Neviem, ako v MS, ale v ZS ci si na 1 alebo 2. stupni je to tak ako som pisala s kreditmi. Ten isty plat mas, ci ucis na ZS alebo SS. Ak nastupis hned po skole, budes v 9. triede. Po roku ucenia a absolvovani adaptacneho vzdelavania (otvorena hodina na skole pred riaditelom, zastupcom a tvojim uvadzajucim ucitelom) postupis do 10. triedy. Do 11. triedy sa dostanes po urobeni 1. atestacie a do 12. triedy po 2. atestacii. Dalej sa ti rataju roky odrobene v skole (sem sa rata aj materska). Su to ale minimalne sumy. Tu mas kontakt na tie platove tabulky https://www.minedu.sk/data/att/5657.pdf alebo tu https://www.minedu.sk/stupnice-platovych-tarif-... Pre ZS plati ta prva tabulka. Peniaze su tam uvadzane v hrubom. Uz si ucila, ci si len hladas pracu po skole? Kludne sa pytaj?

svetluska82
28. feb 2014

@janka257 ano je to pravda, 5 rokov praxe uz nie je podmienka.

kkupka
autor
28. feb 2014

ďakujem evakva, nastúpila som do školy len teraz od januára, tak viem toho veľmi málo.

pujenka
20. sep 2015

...chcem sa spýtať, či mi vie niekto poradiť. Mám tretí rok praxe v škole ako MOV a vedú stále ako začínajúceho pedagóga, hoci adaptačné som už robila. A ešte ako je to s kreditmi ak si chcem urobiť.

nagulinka
20. sep 2015

5 rokov praxe podmienka už dávno nieje 🙂 Daj si však pozor, aby ti vedenie uznalo kreditový príplatok (30,60kreditov) Moja kolegynka mala dva roky praxe, urobila si štátnu skúšku z NJ (60kreditov) - kredity jej uznali, ale kreditový príplatok nie, ten je podmienený troj ročnou praxou. Takže je veľa aj na riaditeľovi, ak nemá peniaze na učiteľku s 1./2. atestáciou nemusí ti ani prihlášku podpísať. Treba sa íst priamo na rovinu opýtať vedenia, čo od teba očakáva a aký chce mať pedagogický zbor.

aktiz
20. sep 2015

Chcem sa spýtať, vie mi niekto poradiť, kde by som si mohla dorobiť štátnicu zo Slovenského jazyka a ako dlho by to trvalo ? Mám totiž to vyštudovanú špec. pedag.-učiteľstvo a štátnicu mám z matematiky. Chcela by som si ešte dorobiť tú slovenčinu, aby som mohla učiť aj na bežnej ZŠ - 1. stupeň. Ďakujem

marcelka11
20. sep 2015

Ahojte,
prosim Vas vie mi niekto poradit ako je to aktualne s uznanim rozsirujuceho studia ako 1. kvalifikacnej skusky? V case konania statnic som mala cca 4 roky pedag. praxe. Zamestnavatel mi to neuznal kvoli potrebnej 5 rocnej praxi. Aktualne mam uz dlhsiu prax, nastupujem po materskej a rada by som vedela na co mam narok. Nevyznam sa, budem vdacna za radu.

nagulinka
20. sep 2015

@marcelka11 rozširujúce vzdelávanie, resp. predmet už nieje náhradou 1. atestácie ☹ Teraz na atestáciu potrebujete 30, resp. 60 kreditov, dĺžka praxe už nieje obmedzovaná.

marcelka11
20. sep 2015

dakujem

ucitelka28
2. feb 2016

Dobry den.ja by som sa chcela opytat ci moze mat ucitelka 2skolenia na interaktivnu tabulu alebo musia byt skolenia rozneho charakteru.dakujem

jankaaaaaaaaa
1. mar 2016

Kto ide z cadce na interaktivne tabule?

kaja0210
1. mar 2016

@mirip toto su zle informacie po novom sa moze robit prva kvalifikacka po 36mesiacoch praxe-prazdniny sa nerataju...staci 60kreditov. Kredity moze zbierat po adaptacnom prvych 30a ziada o 6%zvysenie platbu a druhu kavalifikacku moze pisat hned ak si nazbiera dalsich 60kreditov. Do piatich rokov moze mat obe zalezi na sikovnosti ucitela 🙂

jankaaaaaaaaa
1. mar 2016

Chybaju nam ludia na otvorenie skolenia

ucitelka28
4. mar 2016

Dobry den mam otazku ohladom zaradenia di plat.tr.ucim v materskej skole.mam ukoncenu strednu pedagogicku skolu a VS 2.stupen ucitelstvo pre1.-4.rocnik.do akej plat.triedy by son mala byt zaradena.Dakujem za info.

monulienka12345
12. júl 2016

Prosim vas,ked budem mat 60 kreditov a ziadnu atestacku,budem mat priplatok 6,alebo 12 percent?dakujem

ucitelka28
20. júl 2016

Ak mate 60 kreditiv patri vam priplatok 12 %

monulienka12345
21. júl 2016

dakujem

petomih
11. aug 2016

zienky, kolko prosim Vas kreditov dostanem za 60 h vyucbu v MPC? nemaju to nikde uvedene... vdaka
@ucitelka28
@monulienka12345
@kaja0210

ucitelka28
16. aug 2016

@petomih kazde vzdelavanie ma rozny pocet kreditov.mo by to tam byt uvedene kolko za danne vzdelavanie vam pridelia kredity

lulua15
22. aug 2016

Kocky ked mam adaptacne vzdelavanie ukoncene ked som robila v MŠ bude to platit aj na zakladnej? Ci musim aj na ZS si robit adaptacne? vdaka