Učiteľka v MŠ - vzdelanie

5. apr 2024

Prosím Maminy , kto sa vyznáte. Chcem si urobiť školu aby som mohla robiť v mš. Viem že jedna si robí len strednú pedagogicku a robí už v MŠ , ale potom mi kamoska vraví že zo strednou školou tam zarába minimalku, že nech si urobím pedagogické minimum. Viete mi povedať aký je v tom rozdiel? A teda či je rozdiel aj v tom plate ?

domkakvet
5. apr 2024

Na pedagogicke minimum musis mat vysoku skolu, az potom si ho mozes dorobit a ak sa chces dalej vzdelavat tak na ucitelku v skolke potrebujes vysoku skolu predskolskej pedagogiky a raz som tu citala ze staci aj stredna pedagogicka, ako je to s platom neviem.

oli18
5. apr 2024

Tak urcite minimalku nezaraba, je zaradena podla vzdelania a dlzky praxe do tabulky. Pedagogicke minimum je potrebne len vtedy, ak nema strednu pedagogicku. Takze stredna pedagogicka ti staci.

karin210
5. apr 2024

S pedagogickým minimom nemôžeš učiť v školke. Bud nadstavba 2 roky na strednej škole alebo bakalárky titul na vš-elementárna pedagogika.

autor
5. apr 2024

@oli18 aha takze stačí strednú pedagogicku si urobiť a už potom podľa dĺžky praxe je plat ? Začína sa na minimálke ci ?

agentka017
5. apr 2024

nie nezacinas na minimalke si zaradena do tabulky skolskeho zamestnanca a platovej triedy

karin210
5. apr 2024

Po strednej škole pár mesiacov 4 trieda potom 5.

karin210
5. apr 2024

1038.50€ v hrubom základný plat

autor
5. apr 2024

Baby a robila ste si niektora tu nadstavbu 2rocnu na strednej škole takto popri RD ? Reku či to je nejaké ťažké a kolko to tak vijde na strednej škole ?

gabca025
5. apr 2024

Osobne by som isla radsej na vysoku skolu. Uz dlhsie sa hovori, ze budu musiet mat ucitelky v MS vysoku skolu. Neviem kedy a ci vobec to bude (aktualne to nesledujem)

autor
5. apr 2024

@gabca025 Na vysokú si netrúfam , ak to tak bude tak bohužiaľ … ale čo som sa vypravala s čerstvou učiteľkou MŠ , vravela že by to nemalo tak byt a ak aj tak bude môcť aj ta z nadstavbou robiť v MŠ ale bude vždy s jednou čo má dlhšiu prax pripdne vyššie vzdelanie alebo nebude môcť mat taký ten vyšší ročník ako sú predskolaci

sinusoida
6. apr 2024

Na učiteľku MŠ stačí nadstavba strednej školy učiteľstvo MŠ...môžeš tam učiť aj s VŠ predškolská pedagogika, možno je vtedy plať o čosi vyšší, to neviem o koľko, ale možno o 50€ v čistom?

oli18
6. apr 2024

@gabca025 to pochybujem, lebo napr to uz zistili, ze ta reorganizacia so strednou zdravotnou.bol blud. Maju VS vzdelane sestry a nevedia ich zaplatit, kompetencie su domiesane, skratka galimatias. Stredna pedagogicka je uzko specializovana na predskolsky vek, nic lepsie sa neda vymysliet. Momentalne je tak, ze VS vzdelanym je v MS ta skola na nic, neuznavaju ju a musi si nieco dorobit. Poznam take dve, jedna si robila nadstavbu, o druhej nemam info.

karin210
6. apr 2024

@sinusoida cca 220€ v hrubom je rozdiel oproti sš a vš 2.stupňa