Učiteľka v materskej škôlke

24. jún 2024

Ahojte viem,že je tu veľa tem ale trochu sa v nich strácam....chcela by som byť učiteľka v mš alebo vychovávatelka...mám ukončenú strednú školu s maturitou,nepedagogicku....ako ďalej?Nejaké pomaturitne štúdium alebo na výšku ? Čitala som,že napr. na dedinách uprednostňujú učiteľky bez Mgr. vzdelania kvôli rozpočtu....preto som zmätená.Dakujem za každé info

zmrzlinka2021
24. jún 2024

A uzivis sa tym?

heln
24. jún 2024

ahoj, v prvom rade si pozri zakon/vyhlasku o kvalifikacnych predpokladoch pedagogickych zamestnancov.
a druha vec, je ze ano, niektore skoly/skolky uprednostnia nizsie kvalifikovanych zamestnancov, kvoli mzde. zalezi to na riaditelovi. ale mala by si mat aspon zaklad z predskolskej a elementarnej pedagogiky, aby si vedela, ze to nie je len o hrani sa s detmi.

11bodka11
24. jún 2024

@zmrzlinka2021 to je co za otazka? 😂 A ostatne ucitelky sa tym uzivia?

autor
24. jún 2024

@heln ja si ani nemyslím,že to je o hraní s deťmi len som chcela vedieť čo sa viac oplatí či ísť študovať na VŠ predškolskú a elementárnu pedagogiku alebo si urobiť pomaturitne štúdium

timusenka222
24. jún 2024

Ahoj. Teraz sa nároky zvyšujú a veľa zriaďovateľov odporúča a “nuti” pani učiteľkám, ktoré majú strednú školu alebo nadstavbu, si dorobiť aspoň bc. - a to z toho dôvodu, že ak bc. Nemáte, nemôžete byt pri predskolakoch. Takze, za mna - radšej obetovať o rok dlhšie (3 roky) vysokú školu, odbor predskolska a elementárna pedagogika, ako 2 roky nadstavba. Jednak ste platovo lepšie ohodnotená a jednak ste krytá apson týmito zvyšujúcimi sa požiadavkami a nárokmi 🙂

luccija
24. jún 2024

Stačí ti pomaturitna 2 r na učiteľku v ms, asistentku, vychovávateľku

zmrzlinka2021
24. jún 2024

@11bodka11

Nikdy neuvazuj sposobom "a ostatné....". Nikdy nevidis do zivotov inych ludí a nevies aké maju zazemie, podmienky, atd

Pri volbe povolania je podsattne aby to cloveka aj naplnalo, ale aj uzivilo. A druhi ludia ta nemusia zaujmat.

lenka2232
24. jún 2024

Len si fakt rozmysli,ci to zvladnes,naroky sa teraz na nas ucitelky zvysuju,musime robit papierovacky,diagnostiky,pripravy atd..ja mam aj strednu pedagogicku a na VŠ som nemala problem,no mala som viac spoluziacok na VŠ ktore studium ukoncili,lebo nevedeli pisat pripravy atd..jednoducho,stredna skola ta pripravi na 100%,neviem,ci to vsetko “dozenies” za 2 roky…a byt ucitelkou je cim dalej,tym horsie (podla mna),deeti su z roka na rok horsie a horsie..a naroky rodicov ani nepisem😀takze si to poriadne premysli

kiki68
24. jún 2024

@lenka2232 ale ved moje kolegyne na tych 2 rokoch nadstavby pisali pripravy a dalsie dva roky mali tiez pripravy a pod dozorom vedenia pisane a kazdy tyzden to museli mat vyhodnotene. Tej dokumentacii sa vyhnut neda podla mna.

zuzinabila
24. jún 2024

V súčasnosti je síce zákonom stanovené, že od roku 2029 musia mať učiteľky predškolákov vzdelanie na úrovni Bc., no učiteľke, ktorá neučí predškolákov a má strednú školu, teda aj nadstavbu, postačí raz za sedem rokov absolvovať 50 až 100 hodín inovačného vzdelávania v oblasti pedagogiky predprimárneho vzdelávania.