Uchádzam sa o prácu v domove dôchodcov

13. máj 2021

Ahojte.
Ako vidíte moju šancu na prijatie? Dnes som poslala len životopis ale dúfam, že sa mi ozvú.
Nemám vyštudovaný odbor v zdravotníctve a ani prax. Prihlásila som sa na nekvalifikovanú prácu napr.ako sanitárka. No som 20r baba, tak neviem či o mňa budú mať záujem, keďže je to fyzicky (viem, že aj psychicky) namáhavé - prebaľovanie, hygiena a podobne

zuzula777
13. máj 2021

Šance ti tu nikto nepovie, pretože nevieme, čo presne požadujú a ako sa im práve ty budeš pozdávať. Je veľmi ušľachtilé, že v tak mladom veku sa chceš zamestnať v tak náročnom odvetví. 🙂 Držím prsty, aby ti to vyšlo 🙂

petulka2021
13. máj 2021

Sanitárok je malo , ja si myslím že každá pomoc sa počíta. A hlavne domovoch dôchodcov

mandarinka555
13. máj 2021

Nechcem ťa zneistiť, ale nato musíš mať fakt oceľové nervy, neskutočnú empatiu a mega trpezlivosť....Vydrží to málokto, preto prijímajú všade do štátnych zariadení...Je to veľmi namáhavá práca, s nízkym príjmom a ak máš cca 55 kíl, ani sa o to nepokúšaj.

petulka2021
13. máj 2021

@mandarinka555 ja mám 55 kíl a zvládala som to bez problémov 😆 existujú rôzne techniky, kt. sa dá pomôcť a uľahčiť

mogaa
14. máj 2021

Nemusíš mať zdravotnícky odbor a ani prax, ale väčšiu šancu by si mala ak budeš mať opatrovateľský kurz....ale viem že u nás v DSS brali aj bez kurzu, ale musela si si ho urobiť popri práci.....a záleží na aké oddelenie sa dostaneš, koľko je tam ležiacich pacientov a ako sú na tom zdravotne.....my tam máme babku čo má cca 80rokov a prebalila by si ju aj bez praxe, lebo sa s ňou ľahko manipuluje a spolupracuje ale rovnako vedľa ľeží pani čo má okolo 70 a tú prebalujeme 2.

mogaa
14. máj 2021

a nie je to len o prebalovaní, to prebalovanie je tam asi to najmenej lebo pri ťažkých stavoch ti vie vždy pomôcť kolegyňa, ale dávaš im lieky, picháš inzulín, ošetruješ dekubity, dávaš jesť, kúpeš ich, prevliekaš postele....

nika185
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika185
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika185
14. máj 2021

okrem sestier a opatrovateľov je tam kopec iných zamestnancov, možno ti ponúknu aj niečo iné, záleží od vzdelania, ale áno je to ťažká práca, to že máš 55 kg nieje problém, u nás sú žienky aj štíhle aj pred dôchodkom a zvládajú to, nikdy nerobíš sama, ťažké stavy robia v dvojici, pretože veľa ľudí je imobilných, no stále to záleží, aké to zariadenie je, kde sa hlásiš, aké stavy majú...vedľa nás je penzión teda domov dôchodcov a tam sú klienti, čo sú mobilný, prípadne na inv. vozíkoch, hlavne vedia povedať čo im je, u nás retardácie, schyzofrenici, parkinsonové ochorenia, ľudia po mozgových príhodách.....si mladunká, šancí máš ešte veľa,táto práca ťa musí naplňať, psychicky aj fyzicky je náročná. Ale ako píšem, záleží od zariadenia, kam si si podala žiadosť.

zuzka38
14. máj 2021

urcite mas sancu, drzim Ti palce 🙂

tomyhardy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
14. máj 2021

@tomyhardy nie nemám, mám len kurz a u nás naozaj picháme inzulíny a aj sa ošetrujú dekubity.....ved dekubity je nutné ošetrovať aj cez víkendy a u nás zdrav.sestry pracujú len cez týždeň, takže bežne začínajúci dekubit ošetruje opatrovateľka, ak je už v horšom štádiu samozrejme prioritne sestra ale ak cez víkend nie je v práci tak opatrovateľka.....detto inzulín, ak je glykémia vysoká volá sa sestre či treba upraviť dávku, ale ak je v normálnom rozpätí tak ho pichá opatrovateľka....veď inzulín si bežne doma pichajú aj sami ľudia...samozrejme ak má niekto glukózu 30tak sa to okrem inzulínu rieši aj inak, či už sa volá hlavnej sestre alebo v noci sa volá RPZ-ka....

nika185
14. máj 2021

@mogaa dekubit I.st. sa môže pri toalete ošetriť, hlbšie vyžadujú denné ošetrenie, tak tam potom nemáte tak vážne stavy alebo Vaše zariadenie pekne riskuje, keď už nezdravotnícky pracovník môže ošetrovať hnisavú ranu, v ktorej je nebodaj MRSA , či dekubit 3-4.st.no neviem, ak Vám človek padne do hyperglykemickej alebo hypoglykemickej kómy, čo urobíte , alebo ošetriť ranu po amputácií, či iných operačných zákrokoch, ak Vám vytiahne klient NGS tiež ju zavediete, či čakáte na hlavnú sestru, či PMK, čo ak klient zvracia a treba apl. Degan inj, alebo zavoláte záchranku a treba sa postarať o infúziu, aké ibformácie o zdr. stave viete podať lekárovi, vy asi robite v nejakom penzióne, kde niesú klienti ako pacienti, Je toho nazaj vela, čo robia sestry, spomenula som len take zname, vy sa staráte aj o ľudí s tracheostómiou? U nas máme ľudí s rôznymi zdr. problémami, na ktoré je potrebné vzdelanie sestry.

autor
14. máj 2021

Môžem sa spýtať, čo robí opatrovateľka pri mobilných pacientoch?

nykkushka
14. máj 2021

@mogaa ja by som chcela vidieť to zariadenie, kde lieky podávajú sanitárky 🤣🤣. Keby o tomto zariadení viem pred 15r.no kašľala by som ja dve vysoké školy a idem robiť rovno tam 🤣🤦‍♀️

mogaa
14. máj 2021

@nika185 nie, pracujem v klasickej DSS a stavy ako popisuješ nemáme....som na oddelení kde sú len klasicky starí seniori, máme len 6ležacich seniorov, ostatní sú mobilní...ťažké stavy u nás boli len seniori na sklonku života ak už zomierali , 1ťažší stav ktorý aktuálne máme, bola pani čo sa vrátila z nemocnice s otvoreným dekubitom, takže denne sa jej to nahrievalo s lampou, dezinfikovalo a do rany sa vkladali kolagénové vankúšiky, najskôr to robila sestra, teraz už opatrovateľky...už to má veľmi pekné oproti tomu ako to mala...pacientov s tracheostomiou alebo vývodmi nemáme....

mogaa
14. máj 2021

@nykkushka lieky dávkuje vždy sestra, my ich klientom len podávame z dávkovačov....

nykkushka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
14. máj 2021

@nykkushka veď lieky má každý klient predpísané od lekára, dávkuje ich vždy sestra, ale podávajú ich opatrovateľky....

nykkushka
14. máj 2021

@mogaa ten komentár o inzulíne som si všimla až teraz - ked nedajbože (to neprajem nikomu) tou dávkou inzulínu tomu pacientovi, klientovi, ublížite, zabijete ho, kto nesie zodpovednosť? Vy? Sestra ktorej ste volali? Majiteľ zariadenia? Alebo príbuzným poviete - veď čože, inzulín si bežne pichaju ľudia doma?

mogaa
14. máj 2021

@nykkushka veď každý diabetik má predpísanú svoju dávku inzulínu od lekára a tá dávka sa mu aj podáva.....vždy pred podaním inzulínu sa im meria aj glykémia, ak je nižšia volá sa hlavnej sestre a tá môže znížiť dávku inzulínu, ak je glykémia vysoká volá sa RPZ.....pacientov čo si pichajú inzulín máme u nás dvoch.....jeden si pichá inzulín sám, je chodiaci, nie je dementný a pichá si ho sám roky, druhá pani je ležiaca, tej ho picháme my....máme aj babičku ktorá berie lieky na cukor a občas jej veľmi klesne glykémia, tá sa zvykne premerať a ak má glykémiu nízku sa jej dáva med...ale tá nie je na inzulíne.....aj na opatrovateľskom kurze sa učí pichať inzulín....

nika185
14. máj 2021

dozerá, čo potrebujú, pomáha im pri bežných činnostiach, prinesie im prádlo s práčovne, uloží podľa potreby do skríň ak si to nedajú sami, robí im spoločnosť, prinesie stravu, umyje riad, robí na izbe poriadok, samozrejme to čo nerobia p. upratovačky, ak má plienky, prebalí, pomôže pri sprchovaní, je to taký dozor a spoločník, je tam od toho ak niečo potrebujú, tam robi tak jedna dve , u nás robí za smenu 5 opatrovateľov, jeden RHB pracovník a soc. pracovníci asi 3, kľudne sa pýtaj ďalej ak potrebuješ

nika185
14. máj 2021

@mogaa volať RZP pri zvýšenej glykémii? no nám mi teda dali, aj ked mame HI klient je pri vedomí robíme opatrenia ,sledujeme to, niekedy stačí podať napriklad citronovú šťavu, RZP volám ak ho nemôžem prebrať, tá vaša hlavná sestra musí byť milý človek, neviem si predstaviť každú chvílu volať domov tej našej, ale ako vravím, záleží aké máte stavy, tu sa bavíme o klientoch a pacientoch v ZSS, no v každom prípade vaše zariadenie si koleduje o pekný prúser, ale zato vy zase nemôžete, robíte iba to, čo Vám kážu, kto je potom zodpovedná osoba a dúfam, že každý príbuzný je informovaný, kto sa o ich starkých stará, utekám do práce 🙂

autor
14. máj 2021

Je to nová inštitúcia, ktorá je rozdelená na viac oddelení. Ak som dobre informovaná, budú oddelenia s ležiacimi pacientmi, s pacientmi ktorí majú rôzne retardacie a podobne a medzi nimi bude aj oddelenie so zdravými seniormi . Tak pevne verím, že aspoň tam ma zoberú 😊

mogaa
14. máj 2021

@nika185 nie pri zvýšenej pri vysokej glykémii...ja som tam krátko takže inzulín ešte nepichám, ale kolegyne ano...viem že teraz volali RPZ tej pani čo sa jej pichá inzulín, lebo ho mala cez 30...bolo to v noci, prišla rPZ-ka, dali jej infúzku ale ke´dže to nekleslo, brali ju do nemocnice.....na dennej som vždy s kolegyňou čo tam robí dlhšie a vtedy ak sa jej niečo nezdá, komunikuje s hlavnou sestrou, na nočnej odmeriam glukozu a volám opatrovateľku z druhého oddelenia aby mu prišla pichnúť nočný inzulín....ale po skúšobnej dobe mám inzulín pichať aj ja ako opatrovateľka....teraz si ma riadne zneistela s tým že to môže len sestra, ešte si to preverím a pred skončením skúš.doby uvidím ako s touto informáciou naložím.....

tomyhardy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nykkushka
14. máj 2021

@tomyhardy konečne normálny názor 👍
@mogaa okej, ak sa vy na to cítite robte čo chcete. Ja sa len pýtam, kto je za prípadné pochybenia zodpovedný - vy, sestra, vedenie... A či máte aj v pracovnej zmluve napísané v kompetenciach toto všetko čo robíte....

petulka2021
14. máj 2021

Čo sa všetko má a robí sa inak, hocikde pichajú inzulín opatrovatelia alebo sanitárky, dokonca aj sestra, ktorá má vyštudovanú vysokú školu je lenivá zdvihnúť riť a radšej pošle sanitára pichnúť inzulín alebo dalších xy vecí. Žiaľ je je to smutné, ale je to tak. Podľa mňa sa už každý stretol s veľa žien ktoré mali len ,,KURZ,, a mali viac v hlave ako niekto s Bc..👻👻👻👻

nykkushka
14. máj 2021

@petulka2021 ono ani nejde o to komu sa ťaží dvihnut riť ale o to, že robi niekto niečo, čo nie je v ich kompetenciach... A to z toho pohľadu, že ak sa niečo stane.. Ja osobne by som lekársku robotu nerobila a to mi naši dr ponúkali skúsiť vseliake veci... A o tom to je, nebudem robiť niečo, čo nemám

tomyhardy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz