Účet vo Všeobecnej úverovej banke

kmysiakova
18. apr 2018

Ahojte, kočky chceme si s priatelom dať jeden účet ale chcela by som vedieť, že keby si nechame teraz jeden tak koľko sa platí za druhú kartu? A keby sme chceli obaja aby nám chodili SMS pri každej platbe alebo výbere tiež sa zato platí? Ď.

lily246
19. apr 2018

@kmysiakova v prvom rade pozor na to, ze majitelom uctu s tomu prisluchajucimi pravami moze byt len jeden z vas, druhy bude iba disponent, ktoreho moze majitel kedykolvek zrusit bez jeho suhlasu

lily246
19. apr 2018

@kmysiakova este k tym otazkam o cene druhej karty a sms, urcite je to v aktualnom cenniku vub na ich stranke, cekni tam

hettinka
19. apr 2018

VÚB by som neodporúčala, vysoké poplatky a úbohé služby, 2x naúčtovali niečo, čo som dávno zrušila a musela som robiť poriadky u vedúcej pobočky, aby mi to vrátili. Účet tam ešte nám, kvôli dobiehajúcou pôžičke a potom utekám odtiaľ. Ešte mám mBank, tam zadarmo a bez problémov. Deti majú v Prima banke a tiež super.

taodsusedov
19. apr 2018

Z akého dôvodu chcete jeden účet? My s manželom máme dva. Mali sme jeden, jeho. Potom som si založila i ja a na základe nového účtu časom si založila rôzne sporenia a poistky. A vy nie ste ani manželia,raz láska môže skončiť a žiaden zákon ti peniaze neochráni.

hettinka
19. apr 2018

Toez dom za 2 oddelene ucty

0silvia0
19. apr 2018

@kmysiakova mám účet vo vúb, za sms sa neplatí. Účet mám síce zadarmo, ale musíš spĺňať nejaké podmienky, aby si ho mala zadarmo. Za druhú kartu disponenta ani neviem či sa platilo, nepamätám sa. My máme s manželom jeden účet, ale v prípade "priateľa" neviem či je to vhodné.

kmysiakova
autor
19. apr 2018

Čakame spolu dieťa a bývame spolu už dosť dlho v jednej domácnosti, doteraz mame dva účty lenže ja som na rizikovom už 5 mesiac a chodí mi len PN čo je 400€ a on ide pracovať do zahraničia. Chceli sme jeden aby som nemusela čakať kym príde domov a dá mi peniaze ale aby som si mohla sama vybrať a kúpiť čo budeme potrebovať

lily246
19. apr 2018

@kmysiakova ja by som to riesila tak, ze obaja si nechate svoje ucty, ale pridate tomu druhemu dispozicne opravnenia

ivkapal
19. apr 2018

S manzelom máme 1 spoločný účet vo vub. karty máme obaja, ale napríklad v dobe, keď sme ho zriaďovali nevedeli nastaviť to, aby chodili sms obom, iba jednemu (neviem ako je to teraz). máme to tak, že mne chodia sms a manžel ak potrebuje, vie si kedykolvek pozrieť cez appku. Príde mi nelogické, mať 2 účty, 2 poplatky .... Aj tak sú to naše spoločné peniaze z ktorých financujeme hypo, chod domácnosti. Plne si vo všetkom dôverujeme - veď o tom je manželstvo, či? 🙂

littleslovak
19. apr 2018

@kmysiakova v praci v zahranici nebude musiet mat zahranicny ucet? ak ano a ste obaja zdatny v aplikacii a internet bankingu, zruste obaja VUB a dajte si mBank. On to zo zahranicia aj tak bude musiet posielat niekam, aby ste za slovenske ucty neplatili preto mBank. Ak ich budete mat obaja tak prevody od neho k tebe budu okamzite. Len zo zahrnicneho uctu na mBank to jeden az jedena pol dna potrva.

tarra6
19. apr 2018

@kmysiakova a nemôže zadať trvalý príkaz, aby každý mesiac nejaká čiastka bola poslaná z jeho účtu na tvoj?

hettinka
19. apr 2018

@kmysiakova však ti pošle na tvoj účet nejaku sumu. A nerieš účty, skôr svadbu, keď čakáte dieťa a ide preč.

senta_sofia
19. apr 2018

@lily246 nie je pravda, mozu byt aj dvaja majitelia jedneho uctu s rovnakymi pravami, kazdy ma vlastnu kartu k uctu, aj prihlasovacie udaje do internetbankingu, problem je jedine s SMS o pohyboch na ucte, tam ide zadat len jedno cislo

0silvia0
19. apr 2018

@littleslovak pri práci v zahraničí nepotrebuje zahraničný účet. Výplatu mu pošlú na akýkoľvek účet.

mogaa
19. apr 2018

Majiteľom pri fyzickej osobe môže byť len jeden - druhý je disponent....Aby ste boli obaja majitelia, musíš si založiť podnikateľský účet - ten je ale drahší...určite by som na tvojom mieste volila 2 účty, 2 príjmy na 1 účet nerobia dobrotu....

littleslovak
19. apr 2018

@0silvia0 ako kde 😉 je pravda, ze uz s tym nebyva vyslovene problem. ale naprik tomu casto zamestnavatel poziada svojho zamestnanca o zriadenie miestneho uctu. plus je castokrat jednoduchsie mat aj lokalny ucet tak tam vznikaju ine potreby platieb... ale to uz je ozaj individualne.

mogaa
19. apr 2018

K jeho účtu nech dá dorobiť ďaľšiu debetnú kartu(niekde sa dá nastaviť aj limit na výbery).

jajussska
19. apr 2018

Ano vo vub banke to mame aj my tak .mame jeden ucet . on ma svoju kartu ja svoju .. smsky chodia jemu o vybere atd.. proste vsetko .. ale ak platim cez internet nieco vacsie tak mne chodia kody na prihlasenie prevodu.. cize mne musi zavolat a nadiktovat.. nemame stym zdiaden problem len to ze vsetko mu pipa ked nieco potajomky objednam..takze vie o vsetkom..

0silvia0
19. apr 2018

@littleslovak neviem ako je to inde, ale manžel pracuje v zahraničí (DE) už piaty rok, máme jeden spoločný účet dokonca na moje meno a zamestnávateľ mu posiela výplatu na tento slovenský účet. Okrem výplaty nám na tento slovenský účet chodia rodinné prídavky, rôzne daňové vyrovnania a iné záležitosti, cez slovenský účet platí tam ubytovanie, koncesionárske poplatky a nikdy nemali s ničím problém. Myslím že v dnešnej dobe by to nemal byť žiadny problém, ale nevylučujem že v niektorých konkrétnych prípadoch to môže byť aj inak.

ivkapal
19. apr 2018

@jajussska coze? my toto mame kazdy vlastne a ucet je jeden, ale napriklad prihlasovacie udaje do bankingu mame kazdy zvlast, aj ked sa koniec koncov prihlasime do toho isteho uctu :D teda ak nieco platim cez IB ja, pride sms mne, ak on, pride sms s kodom jemu. ale finalna sms o stiahnuti sumy pride len mne

bocianka123
19. apr 2018

spoločný účet nie.. neodporúčam .. vybav si dispozičné práva na jeho účet prípadne ešte jednu kartu k jeho účtu ale určite to nespájaj. nerobia to manželia a nie to ked ste priatelia, hoci spolu žijete a máte aj dieťa. .. nerob to.. radím ti...

kathy93
19. apr 2018

Neviem ako je to s dvoma kartami ale ja ma platím za môj účet 3€ mám do 26 rokov. Ale tiež by som tam už nešla lebo aké poplatky si vedia vymyslieť to je až smiešne. A na výber z iného bankomatu platím 2€ za každý výber takže asi tak. Predtým som mala staré konto a platila som mesačne 1,50 ale za smsky a internet banking ktorý vtedy ešte nebol zahrnutý v konte som musela doplácať. A niekedy som aj 30€ zaplatila za mesiac. Pokiaľ by som nesplacala úver od nich tak už dávno vypadnem z VÚB.

jajussska
19. apr 2018

@ivkapal akoze mne to nevadi.. aspon ma mna pod kotrolou..😀😀

matazirafa
19. apr 2018

My sme tak mali, a oba vo VÚB sme zrušili a spravili si jeden v unicredit. Je to zadarmo, kartu ale mame len jednu lebo aj tak drzim kasu ja, manželovi dam hotovost na co mu treba a ostatne platime kartou. Mozes vyberat z akéhokoľvek bankomatu, nie len ich banky. Podmienkou je aby chodilo aspon 400€ mesacne.

katika55
19. apr 2018

Kvôli hypotéke som už bola v UniCredite, v Sberbank, v Primabanke, a keďže sme minulý rok refinancovali hypotéku - dostali sme sa do VÚBky. Najhoršia banka, akú poznám. Primabanka bola super aj čo sa týka internetbankingu, vo VÚBke je to čistá katastrofa. Neskutočne ma hnevá, že spravím cez IB vo VUBke úhrady a ešte minimálne 2 - 3 hodiny nemám aktualizovaný stav na účte, Proste tam mám sumu, ktorú som mala pred odoslaním úhrad. Dala som si tú námahu a volala im, že či to mám ja zle nastavené, či nie je chyba vo mne... dozvedela som sa, že oni tie peniaze držia a spracovávajú neskôr. Keby som ja počas tých dvoch hodín šla do obchodu, nakupujem a neviem za čo... 🙂 Neviem koľko môžem minúť, lebo nemám aktualizovaný zostatok... Od známej, ktorá robí v bankovníctve som sa dozvedela, že VÚBka najdlhšie drží peniaze klientov u seba. S manželom máme jednej účet, dve karty...
A tie poplatky? V lete sme boli v Čechách, potrebovala som vybrať hotovosť, nakoľko sa na hrade nedalo platiť kartou. Výber hotovosti ma stál 7 €! Pre porovnanie v mBank to stojí 1 €. Keby som mohla, tak do VÚBky by som už nešla...

mycuskaa
19. apr 2018

Akoze my sme manzelia a mame kazdy ucet v inej babke a akoze ja neviem ani jeho pin a on moj tiez nie 😂 toto neriesim. nepaci sa mi ked je spolocny ucet, preco? my mame kazdy vlastne peniaze a ucty platime spolu. v obchode riesime tak ze raz plati muz a raz ja ked ideme spolu.detom veci a darceky vacsinou ja kupujem a on zas veci do domacnosti, pohoda nepotrebujeme spolocny ucet.

cucoriedkacucoriedka
19. apr 2018

@mycuskaa presne ako u nás🙂

cecilia68
19. apr 2018

@kmysiakova Majiteľom účtu môže byť len jedna osoba a ten druhý môže byť disponent....Dám príklad, ak by to bol tvoj priateľ, môžete sa rozísť a ty sa so svojimi peniazmi môžeš nadobro rozlúčiť, lebo ťa zablokuje...Môžete čakať bábätko, to je o.k. , ale nikdy nevieš, čo sa stane zajtra...o rok ....

svettii
19. apr 2018

Ja neviem, my keď sme si to vybavovali tak sme asi nič neplatili. V cenníku to nemajú?

kmysiakova
autor
19. apr 2018

a ked mi bude chodit po pol roku len tych smiesnych 200€ tak co ? Vsetky peniaze aj teraz aj pred rokom boli nase nie jeho a moje. Budeme rodina tak sme obaja nastaveny nato ze sme my. Ja nepotrebujem aby ste ma odhovarali baby ja som len chcela vediet ako to tam je s tymi smskami a tak 😊 ale dakujem kazdej za odpoved