Tykanie a vykanie na pracovisku

29. júl 2024

Taká zábludná otázka...kto navrhuje tykanie na pracovisku. V jednom článku som sa dočítala, že šéf. Na starom pracovisku sme si všetky týkali, od šéfky až po staršiu kolegyňou ktorá už mala vnúčatá, ja vtedy iba jedno malé dieťa. V terajšej práci šéf každému týka (Paľo, Peťo, Lucka)Teraz som na RD ale mám prácu ho a prídem iba 1x za mesiac na polhoďku. Už dva krát sa stalo že mi týkal ale hneď sa opravil. Môžem mu navrhnúť tykanie ja?

deti95060810
29. júl 2024

tak druhý krát okamžite zareaguj že to nevadí, ti môže kľudne tykať...
ty by si nadr. tykanie nemala navrhovať.

liz_lemon
29. júl 2024

aka je to zabludna otazka?

laurika999
29. júl 2024

Tykanie v práci navrhuje nadriadený podriadenému. Takže Ty nenavrhuj nič.

butterflyeffect
29. júl 2024

Sluzobne starsi navrhuje sluzobne mladsiemu, nikdy nie naopak.

autor
29. júl 2024

@laurika999 je to niekedy až nepríjemné keď šéf na porade si tam tyká s každým tí mu tiež tykajú a potom osloví mňa pani .......ová, ja jeho pán ......

autor
29. júl 2024

@butterflyeffect on je majiteľom firmy takže služobne starší, ako keby to bolo kvôli tomu že som externistka

bucko555
29. júl 2024

Ja som prišla do novej práce vedúca a kolegyne na mojej pozícii sme si hneď potykali navrhli oni ....jedno kolegyňa dva roky do dôchodku jej som vravela že nech mi kľudne týka ja sa tak cítim lepšie....nechcela lebo že ja som jej nadriadena tak potom sme si potykali navzájom s tým že ona povedala že keď budem týkať aj ja jej tak potom aj ona mne

betulinka1
29. júl 2024

Ano mozes aj ked je sef ale ty si zena. 80% chlapov neriesi ci je nadriadený alebo nie ale stale berie, ze navrhuje zena. Hlavne starsie rocniky.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
29. júl 2024

Ked sa nabuduce pomyli, tak mu povedz, ved kludne si tykajme 🙂 alebo sa pomyl ty, faktom je, ze by mal on tebe ako nadriadeny

viky7
29. júl 2024

ja ked som prišla, riaditeľ si s ostatnými tykal... mne vykal... ako aj ďalším novým, ktorí prišli.... potykali sme si po nejakom čase na teambuildingu... určite by som mu tykanie ja nenavrhovala... pred tým som bola v korporáte a tam sa tykalo všetci všetkým... ale to bola taká firemná kultúra... u vás to zjavne tak nie je nastavené, takže si budeš musieť počkať, kým ti navrhne tykanie ...

zuzana9393
29. júl 2024

Veď nemusíš mu tykanie navrhnúť, ale nech on tyka tebe. Z jeho strany by potom malo prísť, aby si aj ty týkala jemu.

butterflyeffect
29. júl 2024

No ak tam nie si dlho ono to je normalne? Vacsinou ak nie je kultura vseobecneho tykania vo firme tak nadriadeny navrhuje az po urcitom cas. U nas napriklad nas najvyssi riaditel ponukol tykanie po roku v praci, on mi odvtedy tykal ja som aj napriek tomu vykala-nikdy neupozornil ze ved mi tykaj…

autor
29. júl 2024

@butterflyeffect v januári bude 5 rokov, som na predĺženom RD preto som doma a chodím do firmy ibá keď veľmi musím

laurika999
29. júl 2024

To je predsa jedno, čo je na porade.... oveľa nepríjemnejšie by bolo, keby si Ty ako podriadená navrhla tykanie šéfovi. A on by yo ešte aj odmietol trebárs ...

hopsas
29. júl 2024

Ja som raz bola v práci kde mi šéfoval pán výrazne mladší odo mňa čiže zapeklita situácia on si netrúfal navrhnúť tykanie a ja som čakala že navrhne on ako šéf.nakoniec nás potykali kolegovia ktorí už na to váhanie nemohli pozerať.

lienka.7
29. júl 2024

@autorka tykanie navrhuje žena mužovi, pripadne nadriadený podriadenemu