Tréner predajných zručností

17alexis
25. aug 2014

Ahojte, pracuje tu niekto z vás ako tréner obchodných zručností? Veľmi by som chcela robiť niečo také, no všade čo pozerám, vyžadujú VŠ pedagogického smeru alebo psychológiu. Ja mám skúsenosti s predajom a trénovaním aj s vedením tímu a rada by som robila trénerku pre predajné zručnosti. Viete mi poradiť, či mi pomôže k tomu absolvovanie nejakého kurz, resp. kde nejaký taký kurz nájdem? Už som hľadala na nete, no akosi bezvýsledne. Vďaka.

stano4000
25. aug 2014

predpokladam ze taky co vedia predavat to nikoho ucit nebudu...

ale zase ak mas sen, tak si za nim chod! drzim palce!

17alexis
autor
25. aug 2014

@stano4000 ja by som to veru učiť chcela, no neviem sa nijako pohnúť...

damianana
25. aug 2014

Skús sama so samoštúdiom, napr. knihy od Briana Tracyho su dobré, všade sa očakáva na tejto pozícii prax, bolo by dobré sa zamerať na firmu, ktorá by Ti dala priestor na zaškolenie aspoň mesiac, kým nepovedieš sama kurzy, ale samoštúdiom sa dá urobiť krok dopredu a všeobecné veci ako typológia zákazníka, neverbálna komunikácia a následne kroky predaja sa dajú aj takto doštudovať. Je to fajn pozícia, ale súvisí hodne s cestovaním a preto som sa už vzdala tejto myšlienky, nech sa Ti darí.

grettka
25. aug 2014

@17alexis mozno nemas vzdelanie, ktore pozaduju, ale mas skusenost. Co takto napisat to do motivacneho listu? Ono v principe vzdelanie ano, ale co mam z toho, ze som psycholog, ci pedagog, ale figu to viem uplatnict, niekde sa to treba naucit. Riskni to, napis to niekde do motivacneho listu, ze mozes ponuknut skusenost a potom sa priklanam k samostudiu. Na internete najdes kurzy predajnych zrucnosti, http://kurzy.education.sk/search?fulltext=preda...
Drzim palce

17alexis
autor
25. aug 2014

@ grettka vďaka za link, pozerala som ich stránku a veru, zaujalo ma to...len mne vyhadzovalo iba neaktuálne kurzy. :( asi si pošlem CV do každej spoločnosti a uvidím, či sa na mňa usmeje aj kúsok šťastia. 🙂 Ešte raz vďaka. 🙂

17alexis
autor
25. aug 2014

@damiana vďaka. Cestovanie ani ja nemusím, ale vrámci predaja som si pocestovala takmer po celom Slovensku, takáto práca by mi za to stála... 🙂

lavazza75
25. aug 2014

no ked nevies predat samu seba, tak holt tazko radit... Inac ja by som si cez ten link nasla organizacie, ktore take kurzy robia a isla cez ne.... Najlepsie sa zamestnat v organizacii, ktora ma prepracovany system predaja a tam sa vysvihnut na interneho skolitela. Prajem vela stastia...

mawka
25. aug 2014

bez pedagogie sa dostat na tento flek je takmer zazrak a ak su skusenosti, tak tie treba xx rocne... nestaci mat prax v poistovni, u maklera ci v MLM. a myslim, ze ani kurz nebude stacit. lektorov chcu minimalne s bc. titulom z pribuznych odborov. posobila som v par firmach a par rokov dozadu si museli lektori porobit vysky alebo dovidenia. neviem, ci na to nie je dokonca nejaky predpis.

stano4000
26. aug 2014

@17alexis tak ako prve sprav treningovi program, co mozes ludom ponuknut, urob si webovu stranku... urob nejaky marketing okolo - letaky, oslov firmy, oslov najblizsie komunitne centrum, daj moznost ist na skolenie n ejakej cielovej skupine... vybuduj si portfolio. jednoducho sa predaj 🙂

martinmazar
26. aug 2014

Základ je mať skúsenosti v predaji. Ja som robil v Allianz najskôr trénera a potom šefa vzdelávania a bral som na pozíciu trénera aj ľudí, ktorý nemali vysokú školu. Išlo najmä o to, či vieš predávať a máš skúsenosti s predajom. Ideál bol taký, keď tréner nemal skúsenosti so vzdelávaním. Lebo sme si ho mohli vychovať podľa seba.

Určite pošli životopis do veľkých inštitúcií, kde ťa naučia svoj systém predaja a keď to obohatíš o svoje skúsenosti z praxe a ďalej budeš predávať budeš určite dobrá školiteľka. Držím palce 🙂

martinmazar
26. aug 2014

@stano4000

To je klišé, ktoré sa hovorí o školiteľoch, že nevedia predávať. Určite je niečo na tom pravdy, ale nie je to vždy pravda. Ja robím školenia preto, že ma baví odovzdávať informácie a navyše mi to viac zarába a predávať produkty niekoho iného 🙂 Tu je môj web: http://www.expertnapredaj.sk

17alexis
autor
26. aug 2014

@mawka nerobila som MLM, poisťovníctvo ani nič podobné. Začala som normálne ako obchodníčka vo viacerých firmách, kde som na základe predajných výsledkov postupne viedla tím ľudí a učila ich. Byť však len v predaji nie je to, čo chcem. Chcela by som len učiť. Najprv skúsiť nejakú firmu a časom vymyslieť niečo svoje. Pokiaľ viem, tak MLM školiteľov až tak veľmi nepotrebuje, tam majú svoje know-how, ktoré funguje. Robí to priateľ a učí sa od tých lepších a skúsenejších. Moja známa vyštudovala EKUŠ a mala skúsenosti ako školiteľka práve z poisťovne, tak tiež teraz len školí. @stano4000 vďaka za radu. Aj ostatným, samozrejme. 🙂

17alexis
autor
27. aug 2014

@martinmazar vďaka za radu, rozpošlem teda CV do všetkých vačších firiem a uvidím... 🙂