Toxická kolegyňa

12. okt 2022

Ahojte… chcem sa len vykecat a pocut nazor. Mam kolegynu, ktora sa neustale kazdemu stazuje, ze nema peniaze, ake to ma v zivote tazke, ze musi vela zvladat, atd.. No primarne stale toci o tych peniazoch. Raz sa aj stala taka vec, ze sa pred vsetkymi zacal stazovat, hodil sa o zem a rozplakala sa. Vtedy som sa jej spytala, ci jej mozem pomoct a pozicat nejake peniaze. Pomoc odmietla. Avsak, odvtedy som si zacala vsimat, ze sa vkuse stazuje na nedostatok penazi, ale na druhy den pride a chvali sa, ze si kupila drahu kabelku, drahu bundu, ze si dala nove tetovanie za 200€, atd.. Jednoducho, zacalo mi dost nesediet, co hovori. Raz nema peniaze na jedlo, na druhy den sa chvali znackovymi vecami. A nakolko o tom toci stale a sme prakticky denno denne v kontakte, zacalo mi toto jej spravanie liezt na nervy a pride mi extremne toxicka. Niekedy uz mam pokazenu naladu len ked si spomeniem, ze opat budem musiet byt s nou v kontakte a pocuvat tie jej reci. Neviem, ako sa voci tomu obrnit. Mam byt zla a narovinu jej splechnut do oci, ako si protireci, alebo to mam ticho ignorovat a mysliet si svoje alebo nejaka ina rada?

7lenka11
12. okt 2022

a musíš s ňou byť v úzkom kontakte? ste v jednej kancelárii, či ako? na tvojom mieste by som jej slušne povedala svoj názor.. niečo v štýle: "prepáč, ale protirečíš si.. hovoríš, že nemáš peniaze, no kúpiš si drahú kabelku.. asi nie som vhodná osoba, ktorej by si to mala hovoriť, lebo nerozumiem tvojmu zmýšľaniu a konaniu"... a odišla by som

danielahamar
12. okt 2022

Za mňa, ti co sa najviac sťažujú, najviac maju😬😁

kitycat
12. okt 2022

Ano, povedz jej, ze si protirečí.

Este ze tvoju ginancnu pomoc neprijala.. Vsak vidis, ze to je len herecka 😉

stanulienkat
12. okt 2022

Zacni robit to iste, mozno jej trkne. Treba jej povedat, ze ty zijes z takej istej vyplaty ako ona.

roja01
12. okt 2022

Povedz jej slusne, ale otvorene, nech ta nezatazuje nariekanim na nedostatok penazi, ak sa nevie kontrolovat v ich minani a doloz jej priklad (tetovanie, draha kabelka).

ddaassuullaa
12. okt 2022

Mame takeho kolegu, 3 prijmy v rodine, kazdy dospely ma.svoje auto (tretiak na strednej po dovrseni dospelosti hned dostal.auto) a nonstop pinda, ako nema za co ani na kavu do spolocneho prispiet (v praci), rozmaznanemu decku plati sukromnu skolu a pod....prva som sa ozvala, ze lebo u mna co na srdci, to na jazyku - keby to bolo take zle, tak.sa paralelne kazdy mesiac po vyplate nechvalis, ze bokom odlozis kilo.....a vybavene. Ked aj zo zvyku zacne, zarazi sa a ide nariekat do ineho kancla😁🤷‍♀️ tak asi pouzi cosi podobne, pripadne sa spytaj, ci kupuje fejky u cinana a bude klud🤣

ddaassuullaa
12. okt 2022

@stanulienkat netrkne....este viac ju to nakopne🤭 aspon toho nasho lakomca urcite ano

thereisabear
12. okt 2022

Ja by som jej na to iba odpovedala "predaj kabelku" alebo čím sa naposledy chválila a zvyšok ignorovala.

akbara77
12. okt 2022

Ja by som zvolila 2 moznosti: bud ju konfrontovať, keď príde s novou kabelkou za 200 e. Alebo druhá moznost: ak nie je spokojná, nech si hľadá inú prácu,kde platia lepšie.

pribinak
12. okt 2022

@thereisabear skvele 🤣🤣

deti95060810
12. okt 2022

asi by som jej raz hodila do očí že čo tá drahá kabelka a .... viac by som už len jedným uchom dnu - druhým von.
Hlavne si ju nepripúšťať viac k telu...

h2
12. okt 2022

To vážne sa dospelá žena v práci hodí o zem s plačom? 😲

autor
12. okt 2022

Dakujem vam za rady. Urcite jej to chcem dat najavo, lebo uz som z nej na nervy, nakolko ale sme v praci v uzkom kontakte, nechcem nastrbit tu pracovnu stranku. Ale poviem uprimne, ze uz som zazila vyelijakych ludi, rozne povahy, ale toto, co stvara ona, tak to som este nezazila. Podla vsetkeho klame a ma potrebu sa neustale lutovat a byt lutovana a nasledne zasa chvalena novymi vecami.. pride mi to chore…

autor
12. okt 2022

@h2 Ano, uplne vazne. Nikto vtedy nechapal a nevedel, ako reagovat.

luccija
12. okt 2022

Ved jej normalne povedz, ze ale ved si aj doprajes nie?kabelka, bunda....tiez to nieco stoji.Mozno Ti povie, ze jej kupili rodicia😆

oli18
12. okt 2022

Ked pride s novou vecou sa jej opytaj, ci si chodi po veceroch niekde zarabat, ked place, ze nema peniaze a nosi drahe veci. Alebo, ci ma sugar dedyho. A to s humorom, s usmevom na tvari. To by mohlo zabrat.

kukulienka999
12. okt 2022

Asi by som jej pri ďalšom lutovaní povedala, že zrejme to nebude až tak hrozne, keď si mohla kúpiť kabelku a nech nehazde flintu do žita . 😁Alebo keď zas začne nariekať, tak sa urobiť, že ti niekto vola a chod na chodbu alebo na zachod…ja by som to urobila zakazdym, keby začalo sťažovanie. Veď to musí byt strašne otravne. Kým bude mat poslucháčov, bude sa opúšťať stále a ty nej len venuješ pozornosť a ona má to, čo chcela chápajúceho a pritakavajuceho poslucháča…

gertrudaosem
12. okt 2022

To sú takí ľudia, čo ti nedajú pokoja... Môžeš robiť čokoľvek, proste sa to na teba zavesilo a ide si svoje, sebecky. Ja mám tiež niečo podobné v práci, aj keď z iného súdka, mele to len o sebe, celý deň nič nespravi a nenechá ma ani na wecku, ešte aj tam mi hučí za dverami do hlavy. Začala som sa z tej osoby strasne zle cítiť, už som aj rozmýšľala o zmene pracoviska, alebo úplne práce, zablokovala som si aj kontakt, lebo mi to vkuse vypisovalo, ešte aj ked som mala D, cez víkend že peknú sobotu ráno o 7 a pod. Začalo to chodiť do mojich zásuviek a ponúkať sa mojimi vecami... Zo začiatku je človek slušny, potom začne ignorovat, sem-tam povie neurčito, ale cielene na toho človeka, nech sa správa slušne a že takéto netolerujem a neprajem si... Začalo sa mi o nej snívať, že sme spolu samé dve na dovolenke a podobne veci 🤦🏼‍♀️. Každu chvíľu ma prenasledovala nie len v práci ale aj v mysli. Je mi z tej osoby veľmi zle. Prestala som udržiavať očný kontakt, vyhýbam sa mu, vždy niečo robím a hlavne nepozerám do očí!!!! a ten človek sčasti pochopil a už tak nelezie za mnou. Tiež som sa bála, že sa nahnevá alebo čo, ak poviem narovinu, lebo je taký typ, nemám rada konflikty na pracovisku... Jedine toto môžem povedať že začalo fungovať. Nepozerám sa na ňu ani keď idem okolo, komunikujem ako cítim ale nedávam podnety na "blízkosť" odtiahla som sa, lebo vážne už mi to robilo zle. Celý víkend som len na ňu myslela že zasa ju budem počúvať, zrazu mi bude stáť za chrbtom a ja neviem od kedy tam ticho stojí nado mnou a pozerá 🤦🏼‍♀️. To že mám mobil bloknuty sa tvárim že neviem prečo a ani to nerozvijam, nemám potrebu. Stačilo. Takíto ľudia keď sa raz nalepia, zistia že môžu, ťažko sa odkopavaju od seba 😏 Nedávam podnety na očný kontakt a tvarim sa že ju nevidím... Neurazila sa a pomáha to že pravdepodobne zistila že nemám záujem o jej blízkosť. Ale vravím, bavíme sa, aj chodí za mnou, ale o dost sa to zlepšilo. Dávam jej mantinely a odkiaľ pokiaľ. Jednoducho skončím a nepozerám na ňu. Dúfam že som to teraz nezakrikla 🤣 lebo je to asi 1-2 týždne čerstvé mierne oslobodenie.

kandelabra
12. okt 2022

len mi tak napadlo, nie je ona narcistická osobnosť, že potrebuje byť neustále centrom pozornosti? Najprv tým, že sa chváli, a keď sa nemá čím pochváliť, tak sa ľutuje?

1fifinka1
12. okt 2022

Normálne poviem, ach moja zlata, všetci máme niečo a tu sa budú preberať len pozitívne témy. A vybavene. Normálne by som povedala, zlatko toto tu už nerozoberajme, ak potrebuješ pomôcť povedz, inak sa poďme baviť o niečom inom. A keď by znova začala, hneď zopakujem kým si to je nezapamätá. Ja robím na pošte a nám sa tam chodia ľudia sťažovať. Ja vždy poviem, tu chceme počúvať len príjemné veci. Nie negatívne. A ľudia pochopia, veľa odchádza od nás s úsmevom a chodia k nám radi. Aj sa zasmejeme, zazartujeme. Inak by sme denne počúvali aký sek zasa došiel, aký nedoplatok, ake zdražovanie. Sa môžme rovno odstreliť.

kiki234
12. okt 2022

Ja som clocek ktorý by nevahal. Co na srdci to na jazyku bez toho ci to je dobre zle a ci sa to niekomu paci. Jednoducho pravdu narovinu. Upozornujem, vela ludi okolo seba nemam a udajne som aj zla 😀 takze bacha zneprijatelis si ju 🙂