Tipy na prácu cez MD/RD

30. dec 2021

Ahojte, nehladam konkrétnu prácu, ale len nejaké tipy čo hľadať na profesii, keďže som na MD prvy krát, a neviem čo takéto ženy zvyknú robiť.. potrebujem len inšpiráciu, čo ste robili/ robíte vy, prípadne čo sa dá reálne zvládnuť pri malom dieťati ale tak, že aj domácnosť nevyzerá ako po zbombardovani. Do svojej originál práce sa zatiaľ vrátiť nechcem, nieje to typ práce ktorý by sa dal robiť na 2-3 hodky denne nezávisle od kolegov, je to korpotat, tímové veci,cally atď..ďakujem!

dadulamamula
30. dec 2021

Si na MD, venuj sa dieťaťu, toto obdobie nie je celý život ale robiť budes do dôchodku.
Ale čo sa dá robiť.. Záleží aký má režim to je dieťatko. V prvom rade sa treba venovať malickemu a po mímo, môžeš niečo vyrábať ale to teraz už robí každá. Môžeš vyrábať mydlá sviečky balzamy a podobne.. Ale všetko ja mam odskúšané, pár mydiel som predala, ako aj par sviečok, ale nikdy sa to nevyrovná ničomu. Bola to pre mňa zábavka keď mi deti spali a bola som sama doma. Môžeš skúsiť katalógové predaje, len sa nikde nenechaj nachytať všetko je to pyramída, to už záleží od povahy, či máš vlohy s tým pracovať. Ja som avon lady, mam Oriflame, eurona,, faberlic, ale všade iba ojebavaju, ako dostanete darčeky a hovno z toho, len aby si objednávala. Lenze ja som typ že nemôžem nukat ľuďom z katalógu, čo nemam sama overené, lebo nie raz som sa sama sklamala na výrobku, ktorí vôbec nefungoval. Ale samozrejme ak doma by bol niekto pri dieťatku, môžeš chodiť na brigády, na par hodín denne týždenne to už je na dohodu so zamestnávateľom

Ale predovšetkým si na MD, takže tvoje dieťatko je ešte veľmi malé, potrebuje 24/7 starostlivosť a hlavne maminku. Jej pozornosť, cítiť jej vôňu, ak kojis ťažko odist...

jumama
30. dec 2021

Ak vies napr. Wordpress, tak weby, texty na weby, copywriting, nahadzovanie produktov pre eshopy, sprava socialnych sieti, ankety, alebo rozne hand made, pecenie zakuskov, torty... pripadne ak vies vyberne anj. tak aj preklady webov do cudzich jazykov je ziadane, ak rozsiruju eshopy do zahranicia, alebo hladaju na komunikaciu so zakaznikmi...

mimimoje
30. dec 2021

Ja som práve vo velkej spoločnosti a vďaka tomu, že je veľký team, som mohla nastúpiť aj na skrátený úväzok (od dvoch hodín denne po postupne 6 hod), robila som len časť činností, na calloch som sa zúčastňovala zriedka a ak bolo niečo treba, tak presne v dohodnutom čase, keď som si vedela zariadiť stráženie malého. Ja by som začala práve v pôvodnej práci, spýtaj sa, či niečo nemajú pre teba, aj keď možno nie pôvodnú prácu. Ale pozor na to, že pri skrátenom úväzku sú aj menšie odvody a ak by si išla na ďalšiu materskú, tak by ti ju mohlo výrazne ovplyvniť.

ciernabrigita
30. dec 2021

Zase raz, záleží na tom, čo ovládaš a na čo sa cítiš: handmade / preklady / účtovníctvo / lektor / administratíva / weby / IT / copywriting / korekcie textov / ...? Ja ti môžem odporučiť robiť lektora jazykov alebo účtovníctvo - na jedno mám vzdelanie + prax, na druhé dlhoročnú prax. Zárobok som mala podľa mojej snahy aj popri dvoch deťoch. Ale ak neovládaš jazyk na min. C1 úrovni a nemáš spôsobilosť na učenie alebo neovládaš účtovníctvo a / alebo vypracovanie daňových priznaní (na ktorých sa dá raz ročne slušne zarobiť) + otvorenú živnosť, tak ti je moja rada na nič. Vyberaj podľa seba alebo napíš, čo vieš robiť, na čo máš vzdelanie... Prípadne oslov firmy / stránky, s ktorými by si chcela spolupracovať, ani nevieš, kde by ťa vzali, aj keď práve nemajú nikde zverejnenú ponuku práce (vlastná skúsenosť s niekoľkými redakciami). Nie je to žiadne terno, ale na privyrobenie si a nabratie nových skúseností ok.
K tomu, že si na MD a máš sa venovať 24/7 dieťaťu sa vyjadrovať nebudem, to si musí každá v sebe upratať. Ja teda tú potrebu nemám a ani som nemala, moje deti išli k opatrovateľke dosť skoro a názory druhých ma nezaujímajú.

lujza123
30. dec 2021

Záleží na tom co vieš robiť, aké máš vedomosti, čo ťa baví atď.
Ja som počas RD predávala starožitnosti. Stačilo obehnut zopár starých poval a potom to ísť predávať raz za mesiac na burzu, pripadne cez bazos. Aj sme boli pár krát v zahraničí po nejaké haraburdy za par eur a tu sa to dalo super predať, len to už sa v tom trochu orientovala a vedela o co bude záujem a co sa mi oplatí brat... Nakoniec bol z toho celkom fajn zárobok, keď som to ešte skombinovala s dvoma dnami v pôvodnej práci v kancli tak som sa nemala zle. Na to ze som bola slobodná matka bez výživného tak som si z toho vedela platiť nájom, súkromné jasle, neskôr škôlku, uživiť seba, dieťa a ešte aj našetriť na auto.... A stále aj užiť dieťa, bola síce v jasliach, škôlke, ale len na par dni v týždni a zvyšok sme mohli byť spolu.
Do práce na full tíme som sa vrátila až keď mi malú zobrali do štátnej škôlky a to mala už 4 roky.

Práca popri materskej je super, aspoň človek úplne neosprostie a rieši aj iné problémy než len to kde su plienky v akcii.
Ja by som trochu pracovala pripadne študovala aj keby ma ma kto živiť, proste len tak, vyhnúť sa stereotypu.

lujza123
30. dec 2021

To spomínané venovanie sa dieťaťu 24/7 no neviem to je občas riadna utopia.
Ako veľa žien sklzne na RD skôr do venovania sa domácnosti ako dieťaťu... Teda aspoň to som si všimla ja, dni keď sme boli s malou v práci/škôlke tak odpadlo varenie obedu, prišli sme domov tam poriadok, čisto, ja oddýchnuta z práce a natesena že som s nou, tak sme strávili tých zvyšných pár hodín dňa oveľa intenzívnejšie ako dní keď sme boli len spolu doma, to som mala pocit ze stále len niečo spratavam, varim

autor
30. dec 2021

@lujza123 ako si to stíhala prosím?

lujza123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lujza123
30. dec 2021

Práveže stihala, nebolo to časovo náročné... Respektíve na materskej máš proste kopu času na prechádzanie sa po uliciach, sliedenie na bazosi a podobne
Boli sme 2, vedeli sme po čom je dopyt a po čom pátrať a hlavná výhoda bola že sme boli mladé, ukecane, milé ženy, častokrat aj dcéru som mala zo sebou. Starožitnosti vykupuju väčšinou kožkári alebo rôzne pofiderne partie co vypratávaju povaly, takých si nejaká stará vdova do domu nepusti, nás áno.
Zberateľstvo je zvláštny koníček, ľudia dajú častokrat úplne šialené sumy za niečo co iný považujú za odpad. Hlavne taka 2 svetová a všetko čo sa jej týka, niektore suveníry alebo písomnosti to sú naozaj sumy v stovkách ci tisícoch eur a zmizlo to ako teplé rožky.

Ale podla mňa veľmi podobným štýlom sa dá pracovať pre realitnú kanceláriu napríklad, vsimas si domy, pokecas so susedmi, s majiteľmi, spýtas sa babiek od kostola ci o niečom na predaj nevedia. Vezmeš dietko, sadnes do auta povozis sa, spojís to s výletom. Večere zas môžeš stráviť administratívou co je okolo toho, nahodíš si inzeráty. Prehliadky bývajú väčšinou poobede keď sú ľudia už doma s práce, vtedy dieťa postráži muž napríklad...

Ako na niektoré veci asi treba mať povahu ale práca na materskej ti môže priniesť viac ako len peniaze. Človek často zisti ze vie robiť aj to co by ho nikdy nenapadlo, že ma minimum času tak ho musí využiť naozaj efektívne, pripadne ze hobby ci nejaký talent co ma dokáže celkom dobre speňažiť atď...