Terénny sociálny pracovník na SPODaSK

romikk22
9. nov 2020

Ahojte
Práve sa rozhodujem ci si podať žiadosť o výberove konanie na tuto pozíciu. Skúsenosti s terénennou sociálnou prácou mam, pracovala som ako TSP na odd. hmotnej nudzi na Upsvar. Momentálne som na RD a moje miesto bolo zrušené a ja hľadám pracu. Naskytla sa takáto možnosť ze otvorili výberové konania na terénneho sociálneho pracovníka ale na od. SPODaSk.
Mam pred touto prácou veľký rešpekt a kusok z toho strach. Mate s ňou niekto skúsenosť? V niečom je to určite podobné ako to co som robila ale samozrejme viem ze je to aj rozdielne. Len by som chcela vedieť názor žienky ktorá tam pracuje alebo pracovala, ze ci sa to da v pohode zvládnuť takáto práca bez nervov a ci to nieje až také "strašne" psychicky náročné ako počúvam. potrebujem sa len čím skôr rozhodnúť ci do toho ist. Názor niekoho nestranneho kto s tým má skúsenosť
Ďakujem

lauriema
9. nov 2020

@romikk22 Ahoj, ja pracujem ako Terénny socialny pracovník, záleží aj toho v akej obci alebo v meste. Ja pracujem väčšinou v osadách, , strasili ma ze to bude strašne, no vôbec normálne tam rada chodím, stretávam ľudí detičky krásne, práce je dosť ale to nevadí, stane sa ze niekomu nevyhovies ale to je všade tak, podľa mňa táto práca je úplne skvelá, pomáhať ľuďom, ved co krajšie môže byť

romikk22
autor
9. nov 2020

@lauriema ahoj ďakujem krásne za pekne slová 🙂
Celkovo práca terénneho sociálneho pracovníka ma bavila aj kym som nešla na matersku len ide o to ze som pracovala na inom oddelení ako by som teraz samozrejme ak ak by ma vzali. Mam skúsenosti s osadami lebo som tam bola ako na pase :D stále sme tam chodili keďže som bola na hmotnej nudzi a v pohode uplne nerobilo mi to problém dokonca som tam rada chodila, len sa kus bojím toho oddelenia kurately pred tym mam kus rešpekt.

romikk22
autor
9. nov 2020

@lauriema v osadách som bola dokonca ešte radsej než niekde inde 😊
Ďakujem ešte raz 🌹

snazilka_bio_mamka
9. nov 2020

ahoj ja sice nepracujem na spodask ale na urade a rozpravam sa s kolegynami aka je ich praca... vzdy dostanem odpoved - psychicky náročná. Málo volneho času, nemozu si brať hore dole dovolenky pocas celeho roka ako my, mavaju sluzbu aj cez vikendy... chodia do osád s policajtmi, vidia deti v zlom stave.. drogovo závislé matky, domace nasile atd atd.... ak si slabšia povaha tak urcite nie. To sa neda porovnavať s hmotnou nudzou..

romikk22
autor
9. nov 2020

@snazilka_bio_mamka ahoj ďakujem pekne za tvoj nazor 🙂
Ano uricte he to psychicky náročné tiež si mylsim ze toto a hmotná núdza je rozdiel.
No rozhodla som sa teda ze to idem vyskúšať a uvidím budem ma 3 mesiace skúšobnu dobu takže kebyže to nebudem zvládat odidem

snazilka_bio_mamka
9. nov 2020

@romikk22 držím palce, ja som tam chcela isť pracovať, ale nie ako terenny pracovník, ale ako samostatný radca ale neprijali ma ale to bolo uz celkom dávno, 4-5 rokov dozadu. Začni studovať zákon :D ale je to jeden z takych, ktorý ma aj zaujímal. Za pokus to stojí, drzim palce 🙂 a v ktorom meste? ci nahodou nebudeme kolegyne 🙂

romikk22
autor
9. nov 2020

@snazilka_bio_mamka ďakujem krásne 🌺 zakon viem mala som z neho aj statnice síce dávnejšie ale niečo si pamätám tak apson si ho oživím ešte v pamäti 🙂 uvidíme no ci prejdem cez vyberko. Vyskúšam. Jedna sa o UPSVaR v Brezne

snazilka_bio_mamka
9. nov 2020

@romikk22 no tak to potom nebudeme kolegyne 🙂 ale držim palce, dajte vediet ako to dopadlo

romikk22
autor
9. nov 2020

@snazilka_bio_mamka okis dám 😇 ďakujem

janulik2306
12. nov 2020

Ahojte.. Nasla som tu túto tému tak, by som Vás chcela poprosiť o radu. Tiež som si dávala žiadosť o prijatie na UPSVaR na terénneho sociálneho pracovníka na SPODa SK, a tiež pracovníka na oddelení hmotnej núdze a peňažných príspevkov... Dnes mi prišla pozvánka na výberové konanie, píše sa v nej ze si mam priniesť písacie potreby 🙂, a ze pohovor bude pozostávať s preverení si odborných znalostí... Chcela by som sa opýtať Vás skúsenejších co už boli na takýchto pohovor alebo pracujete priamo na úrade, ci ozaj sa tam bude "skúšať"? Načo by som sa mala pripraviť?? Som už 8 rokov po škole,predsa som už toho dosť pozabudala, prax nemám žiadnu nakoľko som bola doma na materskej s deťmi.. Ďakujem že každú radu

romikk22
autor
13. nov 2020

@janulik2306 ahoj určite sa spytaju niečo aj na zákony len je ťažko povedať ze co apson všeobecny rozhľad by si mala mat 🙂
Pokial nebudu testy ( ako som mala este ja dakedy) tak to bude asi lepsie nakoľko v testoch bolo velke slovíčkovanie a dosť to miatlo.boli tam chytaky a teraz sa mi zda ze je uz len ustny pohovor.
Spytaju sa niečo zo zákonov a potom by to malo byt uvoľnenejsie ale určite je to ťažko povedať, záleží od komisii no držím palce 🙂

romikk22
autor
13. nov 2020

@janulik2306 skus sa este pripravit preistotu na to ak by sa spýtali ze ci mas aspoň prehľad o tom co robí taky terénny pracovník..zhruba jeho dennu pracovnú náplň . To by sa tiez mohli spýtať

janulik2306
13. nov 2020

@romikk22 ďakujem krásne,dnes som už povyberala štátnicove otázky a začínam opakovať 🙂 a ako si sa ty rozhodla keď sa môžem opýtať? Išla si do toho?

romikk22
autor
13. nov 2020

@janulik2306 ano poslala som tam akurát vcera žiadosť a uz len čakať kedy bude vyberko 🙂 od víkendu si musim začať prezerať zakony neviem kedy bude výberové

janulik2306
13. nov 2020

@romikk22 u nás trebalo podať papiere do 5.11 a výberové je 24.11 tak potom môžem napísať ako to prebiehalo

scoobinka
14. nov 2020

@janulik2306 baby a máte aj 2.vs stupen urobený? Tiež by som.chcela pracovať v tejto sfére,no zatiaľ 2.stupeň nemám este ukončený a u nás sa na také miesta sa dostať teda len veľmi ťažko.☹

romikk22
autor
14. nov 2020

@scoobinka ano ja mam aj 2 stupeň ale napríklad tu vo vyberku bolo napísané ze stačí aj I stupeň VS sociálna práca

romikk22
autor
14. nov 2020

@scoobinka napr ja som mala I stupeň ked som začala pracovať na odd hmotnej núdze a popri práci som externe dokončila II stupeň

janulik2306
20. nov 2020

@scoobinka ahoj ja mam aj 2 stupeň urobený ale pravdupovediac zatiaľ my to veľmi nepomohlo, všade kde prídem na pohovor ma hneď odbiju s tým že nemám žiadnu prax☹️ak by sa ti podarilo zamestnať sa, a potom popri tom si urobiť aj keď viem že to nieje popri práci a rodinné ľahké ešte riešiť školu... A pozeraj často na stránku úradu, práce priamo na ich volne miesta lebo robia často projekty a tam je šanca sa zamestnať, ja som tak náhodné prišla k tomu a len 6 dní bola možnosť dať si žiadosť a potom už to tam nebolo.. Takže pozeraj stále 🙂

princeznasevera
20. nov 2020

@janulik2306 ja som tiez socialny pracovnik tiez som sa hlasila na tuto poziciu. Mala som uz miesto dohodnute ze 1. nastupim v predchadzajucej robote som dala vypoved a ked som sla 1. Uz s tym,ze idem podpisat papiere mi oznamili,ze si vybrali ineho lebo nemam v tom ziadnu prax. Vtedy som u ich veducej narobila cirkus lebo som dala vypoved na zaklade ich ziadosti v byvalej robote. Tak aby nrboli zli mi ponukli dobrovolnicku cinnost

janulik2306
20. nov 2020

@princeznasevera och jej tak to ma mrzi... Je to fakt strašne s tou praxou, lebo kde ju má človek nabrať keď všade nás pošlú preč kvôli nedostatočnej praxi☹️ja už som povedala, že si nebudem dávať servítku pred ústa a už im rovno poviem, čo si o tej praxi myslím lebo už ma to fakt vytáča na poslednom rozhovore mi ešte dotyčná povedala že mám malé deti tak budem často marodovat... Teraz mam malé deti, potom budem už pre nich stará, a stále si nájdu výhovorku

scoobinka
23. nov 2020

Ďakujem dievčence za rady, mojim snom bolo robiť kolíznu...ale to teda asi bude na dlho ešte 😀 ak vobec ...tak si teda navzájom držíme palce 🙂

hylary
3. nov 2022

@romikk22 ahoj vzali tá vtedy na tu pozíciu?

romikk22
autor
3. nov 2022

@hylary ahoj áno vzali ma ;) a neľutujem super skúsenosť, možno sa tam aj vrátim pretože som opäť na materskej dovolenke. :D

jasik35
24. nov 2022

@romikk22 ahoj, prosím ťa,napísala by si mi,čo obnáša práca terénneho sociálneho pracovníka na oddelení hmotnej núdze, náhradného výživného a štátnych sociálnych dávok, ďakujem.

snazilka_bio_mamka
28. nov 2022

robila som tereňáčku OSPODaSK 2,5 mesiaca a ďakujem neprosím si. Ale asi aj záleží z akého ste okresu, lebo tu u nás som chodila z práce so zdvihnutým žalúdkom. Okrem iného som z osád zachránila asi 6 psov, ktorí boli dezolátnom stave. Takže nie, dakujem. Hmotná núdza je podľa mňa lepšia, lebo tam nemusíte tak často chodiť na šetrenie do domácnosti, kolegyne len cez okno riešili.

romikk22
autor
28. nov 2022

@snazilka_bio_mamka ono záleží aj od povahy koľko znesie človek nieje to práca pre každého ale keď sa človek kus obrni a zvykne si tak sa to dá. Samozrejme ako píšem nie pre každého....to s tými psikmi ma mrzí veru to je iná kapitola ale tak pre iné sa tam xhodi aj keď sa na to zle pozerá ..no ja som okres Brezno, osád je tu dosť

snazilka_bio_mamka
2. dec 2022

@romikk22 práve to, že ja si neviem zatvoriť oči a riešiť, prečo nejké cigánča nebolo v škole.

randul
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hoohoo
25. apr 2024

@snazilka_bio_mamka a na akom úrade, nemyslím názov, ale funkciu co máš 🤷🏽‍♀️