Tehotenstvo a nová práca

20. sep 2021

Ahojte, keďže po rodičovskej som dostala v práci výpoveď a keďže sme plánovali a plánujeme druhé dieťa, kedy je to v novej práci podľa vás prijateľné? Bohužiaľ pracovať musíme ale tak aj hodiny tikajú ..chápete,ďakujem za názor aj skusenosti

adminka11
21. sep 2021

Ahoj, ja som tiez tento mesiac nastupila do novej prace a teraz som zistila ze som tehu tak neviem, ale urcite im to dam co najskor vediet a uvidim

lavienocka
21. sep 2021

Tak po pol roku😉

ofzuza
21. sep 2021

Zalezi aka je to praca, kolko trva zaskolenie atd

azurova99
21. sep 2021

Tak určite by som počkala mňa prijali ,ale zistila som že som tehotná tak, že nie nevzali má.nakoniec lebo im to nevyhovuje potom

adoska717
21. sep 2021

Ja som bola necely mesiac v novej robote ked som zistila ze som v 5tt...pp sa ukoncil nakolko to bola (vraj😄 podla nich) fyzicky narocna robota a uz maly pripad ze zena pocas prace potratila a vysudila od nich 10tis€

autor
21. sep 2021

@ofzuza nič náročné,odborná práca, zaškolenie asi dva týždne,už som po ňom..robím od septembra

autor
21. sep 2021

@adoska717 hej ono kym sa neskončí skúšobná doba,tak nehrozí..lebo aj keď nemôžu vyhodit kvôli tehu, zakamufluju ten dôvod nejak a aj tak človeka vyhodia

lusyc
21. sep 2021

Ja som sa šéfky rovno opýtala, kedy môžem ísť na materskú. Tak povedala, že aspoň rok, keby som vydržala. Aj ta sa zadarilo o 9 mesiacov a o 14 mesiacov po nástupe do práce som ostala doma. Zatiaľ ma nevyhodili.

janickacrazy
21. sep 2021

Tak po skúšobnej dobe sa môžete začať snažiť, veď možno sa hneď nepodarí, neviem, aký máš vek, ale mne sa podarilo otehu hneď ako som nastúpila a keďže som mala zdravotné problémy, tak sa to nedalo utajiť, tak ma vykopli ako špinavé prádlo, bola to ale práca, ktorá je v tehu zakázaná.

autor
21. sep 2021

@lusyc tak keď si mala zmluvu na dobu neurčitú,tak ťa len tak vyhodiť nemôžu..mne dali na rok určitú,ale spoliehať sa a čakať, že mi dajú potom neurčito, je zbytočne,,môžu aj nemusia a potom zas budem čakať v novej kedy môžem otehu