Ťažké rozhodnutie ohľadom zmeny zamestnania

iveta7677
20. aug 2016

Robím v jednej medzinárodnej firme. Nie je to zlá firma, ale predsa som bola nespokojná s niektorými vecami vo firme. Dostala som jednu pracovnú ponuku. Na začiatku som pochybovala či si ju zobrať, ale nakoniec som sa rozhodla, že ju zoberiem. Vo firme som môj odchod oznámila, zobrali to ťažko, ale nakoniec ano . Prijali nového kolegu ktorého teraz zaúčam. Lenže nastali nejaké zmeny.... bola som v mojom budúcom zamestnaní na školení a dozvedela som sa, že by som mala pracovať pod vedením jednej veľmi zlej a konfliktnej osoby, kvôli ktorej odtiaľ za posledný rok a pol odišli 2 zamestnanci. Priznám sa dostala som strach či tam mám vôbec nastúpiť.... neviem sa teraz rozhodnúť. Rozmýšľam, že keby sa to dalo či radšej nezostať v súčasnom zamestnaní, aj keď už tam mám pracovnú zmluvu podpísanú.... Čo by ste spravili vy? Veľmi váham......

bajana
20. aug 2016

@iveta7677 "keby sa to dalo..." a da sa to? Ja by som sa uz asi nevracala. Navyse kto ta informoval o "zlej a konfliktnej " osobe? Nejaki dobroprajni buduci kolegovia? 😉

mircalla
20. aug 2016

@iveta7677 V sucasnom zamestnani si uz predpokladam dala vypoved, ze? Za seba ti mozem povedat, ze nie je nic horsie ako problematicky nadriadeny ci kolega, chodit s krcami do prace nie je bohvieco. Robila som v niekolkych medzinarodnych firmach (pracujem vyse 20 rokov) a urobila som raz aj zle rozhodnutie, mala so skvelu pracu, ale uz som tam bola 7 rokov a trochu ma to uz nudilo, tak som sa dala zlakat inde. Po mesiaci som to zabalila, sef bol absulutne neznesitelny a bol to vseobecny nazor. Napokon ho aj tak vyhodili. Uz by som taku vec neurobila, ale clovek sa uci na vlastnych chybach. Teraz som uz 10 rokov v IT firme. jasne, za tych 10 rokov mi casto daco vadi, ale uz si sakra rozmyslim, ze ci to idem dako riesit. Vzdy si poviem, ze je tam ovela viac pozitiv ako negativ. Tiez sa poradit s niekym, kto sa vyzna v pravnych veciach aky postih mozes mat, ked nenastupis....snad ziadny, ale pozor na to

iveta7677
autor
20. aug 2016

@mircalla nedala som ešte výpoveď. Chcela som odísť na dohodu, zatiaľ len zaúčam jedného nového kolegu. Veď práve aj ja pracujem 10 rokov a raz som sa tiež veľmi zle rozhodla a odvtedy viac rozmýšľam nad takýmito vecami ako predtým. Predtým by ma to ani len nenapadlo takto uvažovať.....
Veď práve ja som mala už aj na začiatku môjho rokovania s firmou pochybnosti o tejto osobe a teraz mi to povedali na rovinu. Nepovedal to môj budúci kolega ale osoba ktorá chodí školiť do tejto firmy,

mircalla
20. aug 2016

Okrem toho ak prijali noveho kolegu, ktoreho zaucas, tak je navrat v podstate nemozny....neviem, ci by si si dohodla, ale to miesto uz maju obsadene novym kolegom, nemozu ho poslat kade lahsie, bolo by to nefer voci nemu, to som si predtym nevsimla
Vypoved si nedala, nechapem - ako ste sa zo zamestnavatelom teda dohodli, ak maju za teba nahradu

iveta7677
autor
20. aug 2016

@mircalla mala som odísť na dohodu

mircalla
20. aug 2016

@iveta7677 ak prijali ineho cloveka, uz sa to neda zvratit si myslim...co teraz s nim? Tu dohodu je cudne, ze ste pisomne sa ste nedohodli, len ustne. ak to treba dat pisomne a oni to musia pospisat, ze suhlasia, odchadzat na dohodu je nestandardne

iveta7677
autor
20. aug 2016

@mircalla vo firme je ešte viac voľných pozícií, dá sa vždy niekde upratať. No ťažké rozhodnutie.......

loginexistuje
20. aug 2016

@iveta7677 kym si nepodpisala dohodu tak je to v podstate jednoduche zvratit ten proces. Proste to oznam na HR resp.nadriadenemu a uvidis. Novy kolega je v skusobnej dobe tak bud ho daju inam alebo rozviazu PP. Ak im za to stojis tak nebude ziaden problem.

U nas teraz odchadzali nejaki ludia z firmy a je dohoda ze ak sa im nebude pacit v tej novej pocas skusobnej doby sa mozu do nasej firmy vratit.

Ja osobne by som robit pod konfliktneho cloveka nesla. Na druhej strane mozno si vy dvaja vyjdete v pohode. Nikdy nevies.

iveta7677
autor
20. aug 2016

@loginexistuje to je dobré, že je existuje taká dohoda u vás vo firme. Ináč aj mne viackrát hovorili že keď sa mi tam nebude páčiť môžem prísť naspäť., ale ja už váham aj teraz....

mircalla
20. aug 2016

@loginexistuje trosku neseriozne voci tomu cloveku, co ho prijali miesto nej, nemyslis? si predstav, ze by si to bola ty

bosoriak
20. aug 2016

@iveta7677 Tak ja neviem. Ak robis dlho v nejakej firme a hladas si ine miesto, je len otazkou casu, ked odides. Budes si potom pri kazdej prilezitosti hovorit, kde si mohla byt, keby si vzala tu prilezitost. Vyskusaj a uvidis. Ak to naozaj bude take zle ako ti vravi nejaky externy skolitel (sic!), budes to riesit potom. Pride mi trochu detinske cuknut len preto, lebo niekto, kto v danej firme ani nepracuje o niekom povie, ze sa s nim neda vychadzat. 🙂

@mircalla Neseriozne mozno, ale ak je to novy clovek, nato je skusobna lehota. Alebo je to nejaky iny kolega z prace a na toho sa vztahuje ochrana zakonnika prace ako zamestnanca.

loginexistuje
20. aug 2016

@mircalla no neviem ci by som sa nad tym zamyslala ona riesi svoju situaciu ak sa novy clovek osvedci nebude problem vo vacsej firme ho vyuzit na inej pozicii

mircalla
20. aug 2016

@bosoriak skusobna doba najma na preukazanie svojich schopnosti - nie na to, ze niekto si nieco rozmyslel. tiez ten clovek mal zaujem o urcitu poziciu, urcite nemal zaujem byt prepusteny, pripadne po zauceni sa zaucal znova na uplne inu poziciu, ktora ho mozno vobec nebavi. skus sa len na to pozriet tak, ze by sa to stalo tebe

mircalla
20. aug 2016

@loginexistuje samozrejme z druhej strany aj na zistenie, ci sa praca a firma paci mne. ale 4 krat seriozne to zrovna nie je. chapem, ze kazdy hladi na seba, v kazdom pripade sa k tomu musi vyjadrit zamestnavatel. a treba si tiez zistit, ci jej nieco hrozi, ak ma podpisanu riadnu zmluvu a nenastupi - zmluva je zmluva, nie akceptacny list. nie som pravnik

bosoriak
20. aug 2016

@mircalla Chapem, co chces povedat, ale skusobna doba sluzi na to, aby si zamestnavatel overil noveho zamestnanca a naopak. Stale sa moze ukazat, ze je na danu poziciu vhodnejsi, nez predchodca. 😉

A aj ked sa to stane mne, proste skusobna lehota je skusobna lehota. Aj ja mozem odist zo dna na den. A v konecnom dosledku rozhoduje zamestnavatel, on tu srandu plati.

Pozicia nepozicia, dnes treba byt flexibilny a chytat sa prilezitosti, nie fnukat, ze ma prijali na inu poziciu. Odist sa da vzdy.

bosoriak
20. aug 2016

@mircalla Ale mas pravdu s tou zmluvou. Predpokladam ale, ze aj tam ma skusobnu.

iveta7677
autor
20. aug 2016

@bosoriak
@mircalla ano máte právdu, že nie je to až také seriózne, ale upratali by jeho alebo mňa 😉

mircalla
20. aug 2016

@bosoriak ano, ale sa firma rozhodne, ze zakladatelka moze ostat vo firme, tak to asi nebude mat sancu ukazat, to miesto mat nebude. teraz uz moc teoretizujeme, mozno sa v pohode nejako dohodnu. treba to otvorit cim skor.
Takze ak je rozhodnuta tam nenastupit - jednoznacne riesit vsetko dohodou hned v pondelok, neodkladat to

mircalla
20. aug 2016

@bosoriak jasne - ale zase tiez to treba dat vediet cim skor - predtym ako ju nahlasia do positovni atd, potom je to uz trochu zlozitejsie

mircalla
20. aug 2016

ale zase ju uplne chapem, mala som raz kralovsky plat, ale taky debil to bol, ze kazdy den som trpela jak pes, az som to vzdala - nie kvoli praci, ale kvoli sefovi. otazka je, nakolko su info vierohodne

iveta7677
autor
20. aug 2016

@mircalla mala som už aj predtým nejaké pochybnosti, ktoré mi potom vysvetlili, ale zdá sa, že boli oprávenené. Veru niekedy ani peniaze nestoja za tie nervy.

mircalla
20. aug 2016

@iveta7677 jasne, daj na svoju intuiciu, ja som tiez mala pochybnosti a tak to aj dopadlo. drzim palce, ries co najskor. zazila som uz aj ludi, co odisli s firmy a po par tyzdnoch sa vratili - a zobrali ich, sikovni boli.. ale radsej z kratsej cesty

iveta7677
autor
20. aug 2016

@mircalla Chcem sa ešte opýtať, že ako si potom vyriešila tú situáciu keď si po mesiaci odišla kvôli tomu vedúcemu z firmy??? Neišla si do predchádzajúcej firmy?

landsmanka
20. aug 2016

@mircalla
@iveta7677
My ženy máme veľký dar a to presne intuíciu. Baby hovorím vám - keby som dala na svoju intuíciu vo všetkých životných rozhodnutiach, tak by som sa vyhla v živote toľkým problémom že až.. 🙂

mircalla
20. aug 2016

@landsmanka tak tak

hvolkovamirka
20. aug 2016

prvy dojem, intuicia.. dve veci na ktore vzdy vzdy vzdy dam.. teda od isteho veku. Za roky som si uz mnohym presla, mnoho prezila a mrzi ma ze som prisla na to ze intuicii a prvemu dojmu treba verit az po rokoch, ale tak clovek sa uci cely zivot 🙂

mircalla
20. aug 2016

@iveta7677 ha, dobra otazka. ono ja som to urobila totiz 2 krat, prvy raz asi po 3 rokoch a o tyzden som bola s prosikom spat, mieste mna nastasie nikoho nemali
A druhy raz po siedmich, ale to uz mi bolo trapne🙂 tak som sa jednoducho zmierila s tym, ze som urobila chybu, odisla som v skusobnej a dlho som si nevedela najst pracu, ako som mala v tej prvej firme, aj co sa prijmu tyka, bola som zamestnana, ale nic moc. tvralo mi to asi 2,5 roka. teraz som v jednej firme uz 10 rokov a som spokojna, ked nahodou sa mi nieco chvilu nepaci, tak si spomeniem na minulost

iveta7677
autor
20. aug 2016

@mircalla no veď aj ja som už raz spravila takúto chybu a nepoučila som sa z chyby. ☹
Ale nevadí možno resp. určite sú aj takéto chyby na niečo dobré v živote. Mám kamarátku tá sa nebojí ničoho keď sa jej niekde nepáčilo odišla hneď bez problémov a nemala strach či výčitky svedomia. A je zamestnaná a spokojná. No uvidíme. Ty sa už len drž tohto miesta. 🙂

mircalla
20. aug 2016

@iveta7677 no mozno mas aj zbytocne obavy - fakt je, ze nikdy nic nevies ako dopadne, ak to neskusis. skus si o tom novom mieste este zisit co najviac info, kym sa da....ja nic nelutujem, ze som urobila tak ci inak, chyby robi kazdy a najma po bitke je kazdy generalom.....vtedy sa mi to zdalo ako dobry napad a tiez som to urobila dva krat. dnes som uz opatrna

iveta7677
autor
20. aug 2016

@mircalla veľmi, veľmi s tebou súhlasím. Ani ja som nedopadla horšie po mojej prvej chybe. 🙂 Skúsím o tom ešte pouvažovať, mám ešte jeden zdroj informácií, čo skúsím ešte použiť. 🙂