Tabuľkové platy

10. nov 2023

Do akej platovej triedy má zaradia ? Závisí to od práce koľko rokov.a počíta sa tam materská? Ak ide o verejnú správu.

ibrunova
10. nov 2023

Trieda-podľa zaradenia, podľa funkcie, k tomu stupeň podľa odrobených zarátaných rokov.

autor
10. nov 2023

@ibrunova a to kde zistím triedu? Ide o verejnú správu

ibrunova
10. nov 2023

Ale verejná správa má veľa tried, čo ideš robiť?

autor
10. nov 2023

@ibrunova veď viem že ma veľa ale podľa čoho to rozdeľujú?do triedy? Prax mi je jasna

eeffka
10. nov 2023

Ved hadam vies kam si sa hlasila a aka trieda tomu prinalezi, len tak skusmo som pohladala a nasla

martinkatinka
10. nov 2023

A na aku poziciu sa hlasis?

andreakotesova
10. nov 2023

Ak treba vysokú školu na tvoju pozíciu, tak je to 7 trieda a vyššie.

autor
10. nov 2023

@andreakotesova áno treba

autor
10. nov 2023

@martinkatinka nechcem to tu písať presne,sorry ale verejná správa. Mne išlo o to podľa čoho to oni zaraďujú,to nepovedali

autor
10. nov 2023

@andreakotesova čiže 7 určite a ešte podľa praxe?

martinkatinka
10. nov 2023

Tak ked nechces pisat, tak tazko urcit do akej triedy je dana pozicia zaradena. Ale v kazdom inzerate je to napisane

mogaa
10. nov 2023

záleží od konkrétnej organizácie a konkrétnej pozície....lebo niekde ti uznajú prax aj z inej oblasti a niekde ti prax vôbec nemusia uznať ani keď si v oblasti pracovala ale nie v danej organizácii..........naozaj záleží od organizácie a ich mzdovej politiky....toto sú veci na ktoré si sa mala spýtať na pracovnom pohovore, prípadne si ich ujasniť s daným zamestnávateľom pred podpisom zmluvy....

ibrunova
10. nov 2023

No je rozdiel, či si upratovačka, sekretárka alebo radca.. Ja som odborný referent (sekretárka) a som v 3.platovej triede.

autor
10. nov 2023

@ibrunova sekretárka

autor
10. nov 2023

@ibrunova a s vysokoškolským vzdelaním?

martinkatinka
10. nov 2023

Ono druha vec je, ze ak aj mas vysoku skolu a na tu poziciu ju netreba, tak ti vyssiu triedu nedaju.

autor
10. nov 2023

@martinkatinka je treba to bola podmienka

andreakotesova
10. nov 2023

Ja som na pozícii referent, kde je treba VŠ a mám, zatiaľ, 7 triedu.

autor
10. nov 2023

@andreakotesova a počíta sa aj materská do praxe?

ibrunova
10. nov 2023

Ja mám tiež VŠ, ale na moje miesto mi ju netreba. Takže 3

tradaaa
10. nov 2023

Áno materská sa počíta, ak si pred ňou aj po nej robila na takej pozícii, ktorú ti do praxe uznajú. s kolegyňou máme obe VŠ a triedu 6 (samostatne účtovníctvo)
V prílohe zákona 553 ako uvádza @effkka je aj toto zaradenie do tried. Ak ašpiruješ na 7 triedu naštuduj si... V princípe sa zaraďuje podľa najnáročnejšej práce, ktorú budeš mať v náplni.

hela713
11. nov 2023

Opatrovateľky a zdravotnicky asistent do ktorej triedy patria? Ďakujem

tradaaa
11. nov 2023

@hela713 to nepatrí asi do verejnej správy, skús sa spýtať v skupine zdravotníci

hela713
11. nov 2023

@tradaaa keď pracujú v DSS tak patria pod verejnú správu