Syn bude mať 3 roky a ja mám nastúpiť do práce

10. jan 2023

Dobrý večer prajem. Chcela by som sa opýtať, keďže absolútne neviem ako to funguje a neviem kde by som sa mohla normálne opýtať 🙂
Syn bude mať čoskoro 3 roky, lenže do škôlky by mal ísť až v septembri.
A ja by som podľa všetkého mala nastúpiť do práce keď on dovŕši 3 roky.
Zmluvu mám na dobu neurčitú.
Môžem byť doma do toho septembra s ním? Alebo ako to riešiť ?

Ďakujem krásne .

martinkatinka
10. jan 2023

Najst si opratovatelku, vziat si neplatene volno, ak to v praci schvalia.

btus
10. jan 2023

ja som to riešila tak, že v podstate dieťa už chodilo do škôlky ešte pred dovŕšením 3 roku. ( od septembra). Čo viem, tak aj iné mamičky to mali tak, alebo boli dohodnuté, že dieťa je zapísané od septembra, ale nastúpi, keď bude mať 3 roky (napr. február, apríl). Alebo sa potom dohodnúť so zamestnávateľom, že nastúpiš v septembri.

stannkal
10. jan 2023

Často sa to rieši aj tak, že zo začiatku ide dieťa do súkromnej škôlky, na vykrytie toho času.

zuzikak
10. jan 2023

problem je v tom, ze v praci ti nebudu drzat miesto az kym nenajdes skolku. Mas niekolko moznosti >
- najdes si niekoho, kto ti pri nom bude a ty pojdes do prace
-skusis najst miesto v skolke uz teraz (maly pojde do skolky skor nez bude mat 3 roky), ty prides o rodicak ale nastupis do prace (niektore skolky prijmu aj od januara ak sa im uvolni miesto, co je sice malo pravdepodobne ale clovek nikdy nevie)
-das ho do sukromnej platenej skolky kym ho nevezmu do statnej, potom ho preradis a ty pojdes do prace
- dohodnes sa v praci na vypovedi, pojdes na urad prace a budes s malym doma az kym nenastupi do skolky
- ked nastupi do skolky pockas na adaptacnu dobu, kym tam zacne spavat a az potom si zacnes hladat pracu.
- dohodnes sa so zamestnavatelom, ze si stale zamestnanec (musis mat ale podpisanu zmluvu) a da ti napr. neplatene volno az do septembra, kym ti dieta pojde do skolky ale tu si odvody platis sama

janka_266
10. jan 2023

@zuzikak o rodicak nepríde, keď pôjde skôr do prace, ale inak súhlasím 😃

hipuska
10. jan 2023

Prečo nešiel.do školky pri dovŕšení 3 rokov?

autor
10. jan 2023

@hipuska 3 roky bude mať v apríli.
Myslela som si, že nástup do škôlky je možný iba v septembri 😁

autor
10. jan 2023

@zuzikak ďakujem veľmi pekne ☺️
Uvidíme ako sa to porieši, chceli by sme druhé bábo, zatiaľ sa nepodarilo, takže uvidíme 🙂
Ale ďakujem fakt krásne za takú pomoc 🙂. Vážim si to. Budem zvažovať 🙂

zuzikak
10. jan 2023

povacsinou je mozny len v septembri pretoze vtedy sa obsadzuju miesta. Ak maju plny pocet deti, tvoje neprijmu - zial nie je kde. Preto treba sa skusit spytat ci nahodou....

zuzikak
10. jan 2023

@janka_266 ok to som nevedela

sofiia87
10. jan 2023

Sukromna skolka/ opatrovatelka. Nevien odkial si, ale tiez by som sa nespoliehala, ze ako 3rocneho ti ho do skolky v septembri vezmu. Alebo teda zapisat sa ako osoba starajuca sa o dieta do 6 r, ale v tom pripade ti tusim zamestnavatel moze dat vypoved ( toto si ale over, ja som sla do prace po 2,5 roku, takze neviem na 100%)

filili
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzikak
10. jan 2023

za malo 🙂 verim, ze vyriesite tak aby to vyhovovalo vsetkym. Urcite zvazite a rozhodnete sa spravne.

zuzikak
10. jan 2023

@filili tak to sa ospravedlnujem, ze mam stare informacie. Ked som z prace vynechala mesiac koli skuskam na skole tak som si odvody platila sama ale bolo to davnejsie...

hipuska
10. jan 2023

@zuzikak toto nie je pravda. Vo veľa škôlok berú počas celého roka. Akurát prihlášky sa dávajú apríl /máj.

katulienkax
10. jan 2023

Moze si vziat pandemicku ocr, vela zien to vyuzilo a este ju nezrusili, zavolaj si na socialku

filili
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
10. jan 2023

@sofiia87 keď by som sa nahlásila ako osoba starajúca sa o dieťa do 6r., Tam neoplatí že by to muselo byť z nejakých zdrav.dôvodov? Ďakujem 🙂

wiqux
10. jan 2023

Ahoj. Najlepsia moznost su sukromne jasle/skolka. Teda, druha najlrpsia, lebo najlepsie je mat babku na dochodku, ktora by to zvladla. 😉 Rodicovsky ti ostane, takze aj ked bude sukromna, zvacsa su sumy tak nastavene, aby to zaplatil stat tym rodicovskym. Tebe by to do financii teda nemuselo vobec zasiahnut (az na prvy mesiac, ked este nebudes mat vyplatu). Nam sa takto platia sukromne jaslicky, do prace som sla skor.

filili
10. jan 2023

@wiqux A z akého titulu jej zostane rodičovský, keď bude mať dieťa 3 roky a ona bude chodiť do práce? 😳 To si si asi pomýlila so situáciou, keď žena chodí do práce a dieťa ešte nedovŕšilo 3 roky, nie?

wiqux
10. jan 2023

@filili jasne, vsak mi to nedoplo, ospravedlnujem sa. 😮
Ale mozno sa naskytuje este jedna moznost...ak sa nezrusili pandemicke ocr, tak by mozno autorke predlzili rodicovsku o rok, lebo vraj vela mamiciek to vyuzivalo pocas pandemie. Treba skusit, ale na to by som sa uz nespoliehala.

malalienka85
12. jan 2023

moj syn je aprilový ked dovrsil 3 roky nastupil do sukromnej skolky april-august a od septembra do obecnej

autor
12. jan 2023

@malalienka85 ďakujem krásne 🙂