Svojvoľné opustenie práce

matildax
28. jún 2016

Ahojte,min tyzden som zamestnavatelovi neoznanila ze idem k Dr. som tehotna a zabudla som ze som obj,volala mi sestricka ze mam hnes prist,sefka v praci nebola,robim v obrovskej firme,makla som to oznamit niekomu inemu?bojim sa aby ma nevyhodili....

anatalia77
28. jún 2016

Pokiaľ to bolo minulý týždeň tak snáď už vieš na čom si...a pochybujem že by ťa za to vyhodili.

gir
28. jún 2016

Šéfka snáď má telefón a pokiaľ nemáš v práci iného nadriadeného, tak si jej mohla aspoň sms poslať, že si musela náhle odísť. Trocha nezodpovedné, pretože svojvoľné opustenie pracoviska je podľa zákonika práce hrubé porušenie pracovnej disciplíny. Ale pokiaľ to bolo pred týždňom a nikto "nebonzoval" tak je to to O.K.

natalym
28. jún 2016

Min. týždeň? A už si to niekto všimol? Máš priepustku potvrdenú od lekára?
Však povieš, že Ti prišlo strašne zle a nerozmýšľala si vtedy nad tým.

jana_eyre
28. jún 2016

Môj muž pracuje v takej obrovskej firme ako nadriadený niekoľkým ľuďom a keď ide o necakanu navstevu lekara, staci mu dať telefonicky vedieť.. Ak ma sef dovolenku, niekto iný ho musí zastupovať, treba dat vedieť jemu..

loginexistuje
28. jún 2016

@matildax nestresuj v najhorsom si das dodatocne potvrdit priepustku. U nas staci sms

sissy27
28. jún 2016

@matildax akože obrovská firma a to tam zrovna nebolo živej duše, ktorej by si za pochodu povedala, že musíš utekať k lekárovi? 😕
no čo už, stalo sa, na tvojom mieste idem za šéfkou a dodatočne sa jej ospravedlním a poviem, čo sa stalo a predložím potvrdenie od lekára... nech ťa niekto nepredbehne...

jana_eyre
28. jún 2016

Baby to len ja som to pochopila tak, že na vyšetrenie je objednana na dnes, ale min.tyzden to zabudla oznámiť? 😁😌 nevadi mne už asi nedochadza...

natalym
28. jún 2016

@jana_eyre Prečítala som si to ešte raz a veru neviem či nemáš pravdu. Ktovie ako to je.
Už je to jedno teraz aj tak, asi sa už stalo.
Inak čudné, že nevie za kým má ísť ak niečo potrebuje. Jáj na MK je všetko.

jana_eyre
28. jún 2016

@natalym to ten preklep "hnes" vela spravil.. Moze ist o hneď, alebo dnes 😁 no veru, je to vlastne jedno..

ivett1
28. jún 2016

fúha, tak niekomu by sa patrilo to oznámiť ...možno by stačilo aj nejakému spolupracovníkovi, že ideš k dr. a už sa nevrátiš alebo vrátiš a ...hlavne s potvrdeným lístkom od dr. o návšteve u neho ...
čo ja viem, možno máte niekde aj knihu odchodov a príchodov a stačilo by sa tam zapísať ... a to si nikomu nechýbala, keď si len tak odišla?...

katarinamarkova
28. jún 2016

@matildax obrovská firma má určite niekoho, čo šéfku zastupuje, že?
sms?
telefonát?
nič?

stastnablcha
29. jún 2016

hlavne si tehotna a tym padom "chraene zvieratko" a nieje mozne ti ukončiť pracovny pomer. nestresuj a uz nerob kraviny