Sú tieto ponuky práce seriózne?

29. jan 2024

Čo si myslite o nasledovných pracovných ponukách, sú seriózne ?
Sú inzerované na profesii ( neviem ci tam môže inzerovať ktokoľvek alebo prechádzajú nejakým výberom koho schvalia ) a väčšinou su to nejaké buď administratívne prace alebo call a všetko možnosť z domu, podmienky väčšinou nie sú nejaké velkolepe ( napr ani jazyk alebo Excel pokročilý ) a vždy pozerám aj kto je kontaktná osoba a to sú väčšinou zahraničné mena ( tipujem Ukrajinci alebo Poliaci)
Váham či na niečo take reagovať

melanta
29. jan 2024

Skús dať linka na tie pozície. Ale podľa mňa píšeš o pozíciách, kde si makléri hľadajú ľudí, ktorí im budú obvolávať ľudí rad radom z telefónneho zoznamu a dohadovať stretnutia

autor
29. jan 2024

@melanta mne by taká práca ani nevadila pokial by to bolo z domu ako pisu ale vždy ma vystraší to meno ani neviem prečo 😃 idem to nájsť a pošlem

melanta
29. jan 2024

Ahaaaaa, tak toto budú klasickí šmejdi. Preto nemajú ani uvedený názov spoločnosti. Nikto, kto nemá uvedený názov spoločnosti nebude seriózny. Inak nemá problém povedať, akú spoločnosť prezentuje.
Ak ti nevadí práca, akú som spomínala (volať ľuďom z telefónneho zoznamu a ponúkať im niečo, pričom zo 100 ťa 98 pošle do kelu), tak je toho na profesii množstvo podľa mňa, pre maklérov či pre poisťovne.

kacena4
29. jan 2024

nieco ako pyramidova firma

gejb
29. jan 2024

Toto bude predávanie nejakých bambusových ponoziek alebo parfémov cez telefón...
Na profesii môže inzerovať hocikto, stačí ze si zaplatí za zverejnenie inzerátu.

autor
29. jan 2024

@melanta na studené kontakty by som volať nechcela skôr niečo kde zakaznik zanechal na seba kontakt lebo ma o danú vec záujem, vybavovanie mailov atd ale toto teda rovno skrtam

autor
29. jan 2024

@gejb existuje nejaký iny portál kde by toto mali nejak ošetrené a boli tam len serióznejšie ponuky ?

melanta
29. jan 2024

Existuje linkedin, kde si ťa nájde recruiter. Ale profesia pre nie vysoký manažment a nie extrémne drahé odborné pozície je fajn. Ak hľadáš takýto typ práce, čiže bežná administratíva, nie príliš kvalifikovaná nemanuálna práca, tak proste neexistuje portál, kde nebudeš musieť selektovať. Práveže profesia je na takéto práce lepšia ako iné.

estellas
29. jan 2024

Ja chodím na portál služby zamestnanosti je to prehľadnejšie ako profesia.

vyrovnanaosoba
29. jan 2024

A ešte možno cez úrad práce pozerať.