Stres v práci - už to nezvládam

16. aug 2024

Po dlhom váhaní som zmenila prácu, finančne som teraz o dosť lepšie,musím dochádzať ďalej čo by nebol až taký problém ale je tu strašný stres ja to už nezvládam, na všetko som sama,mám z toho už aj zdravotné problémy, komunikácia s nadriadeným horor, na konci mesiaca sa končí skúšobná doba. Vie niekto poradiť z ktorého platu sa budú počítať dávky. Viac ako 25 rokov som nebola evidovaná na úrade práce desať rokov som nebola ani na pnke.

alenah31
16. aug 2024

podstatné je mať 2 roky (730 dní ) za posledné 4 roky spätne platené PvN k dátumu podania žiadosti o dávku v nezamestnanosti. Ak ti končí PP k 31.8.2024, budeš žiadať k 1.9.2024 a predtým si 2 roky plynulo pracovala tak z obdobia 1.9.2022 do 31.8.2024.

autor
16. aug 2024

@alenah31 to viem aley pýtala som sa na tú výšku,prípadne vzorec.Presnejšie napísané predošlú pracovnú zmluvu som mala od 1.4.2014, tam sa robilo dobre len viac krát som žiadala o zvýšenie platu a zvýšili raz po dvoch rokoch o 10%, ale rovno som dostala aj viac povinnosti, od vtedy iba povinnosti pribúdali a nič.
V terajšej od začiatku viazne komunikácia, či už slovná alebo mailová. Pani čo ma mala zaúčať odišla hneď ako som nastúpila, pred šéfom sľúbila že by aj telefonicky pomohla ak niečomu nerozumiem, ale odovzdala firemný mobil a od vtedy ako by sa po nej zem zhľahla

dancingqueen321
16. aug 2024

Ja som takto odisla, a zrejme zo stresu (podla Dr.) mi zacali rapidne vypadavat vlasy a uz aj obocie mam preriedene, tiez takto 3mesiace som tahala pod tlakom a potom som sa pobrala… uz 4 mesiace som bez stresu a stale padaju, nikdy som nejake zdravotne problemy nemala, ani genetiku na riedke vlasy, treba si chranit zdravie, ja som uz olutovala tu vtedajsiu zmenu prace. Kamoska pracovala na uctovnom v IBM, skoncila pol roka u psych. na liekoch, tiez stresy, vyhorenie, panicke ataky a pod.

alenah31
16. aug 2024

potrebuješ vedieť vymeriavací základ - tým bude hrubý príjem 1.9.22-31.8.24. Vymeriavací základ je vlastne suma, z ktorej si zaplatila poistné na poistenie v nezamestnanosti (hrubý príjem).
Z toho sa vypočíta denný vymeriavací základ:
DVZ sa vypočíta ako súčet vymeriavacích základov (hrubých príjmov) dosiahnutých v rozhodujúcom období (v tvojom prípade 1.9.22-31.8.24), ktorý sa vydelí počtom kalendárnych dní rozhodujúceho obdobia - keďže si nemala PN ani OČR ako sama píšeš delíš to počtom 730.
Výška podpory na deň je 50% zo sumy DVZ, ktorý ti vyjde. To vynásobíš počtom kal. dní v mesiaci - čiže 30 alebo 31.

autor
16. aug 2024

@dancingqueen321 ďakujem, mne zatiaľ padali iba vlasy ale na obočí som nezbadala, mám podobné príznaky ako tvoja kamarátka, ťahám z posledných síl, dnes mám síce výnimočne voľno, vlastne pčko s dcérkou, ale poslednú dobu stále nadcasujem, kopa práce ktorú beztak nestíham, do toho od vedenia požiadavky ak budeš mať čas nájdi v ,, archíve,, podklady k projektu z r 2012, čo u nich znamená odložiť všetko bokom a okamžite sa tomu venovať.

autor
16. aug 2024

@alenah31 ďakujem , ak dobre chápem tak to k bude 21*stará mzda a 3* tá nová deleno 2, tak tu bude ozaj bieda,

bublinka1426
16. aug 2024

ale ked sa citis zle na co kalkulujes prosim ta. ci si si nasla novu pracu len kvoli tomu aby si mala vyssiu podporu?

autor
16. aug 2024

@bublinka1426 no ja som blbá , aby som vedela dochádzať do novej práce kúpila som si auto nie nové ale7r, pred tým som chodila s 24r autom , nerada by auto predala ale takto nebudem mať na splátky

bublinka1426
16. aug 2024

pozri, na co kalkulujes, vsetko vyrata SP
a...prvorade je zdravie, to je podstatne.