Stravné lístky vo verejnej správe

ers89
3. máj 2016

Ahojte, je tu niekto , kto robí vo verejnej správe a vedel by mi pomôcť? Pracujem vo verejnej správe, občas máme akcie aj cez víkendy, v lete sa stane, že som v práci od rána až do polnoci. Chcela by som sa spýtať či mi patrí stravny lístok aj počas víkendu, resp. keď som viac ako 11 hodín v práci kolko lístkov mi patrí? Študovala som zákonník práce, ale nikde som sa to nedopatrala čo sa týka verejnej správy. Na iných pracoviskách automaticky aj cez víkendy dávajú lístky za odpracované hodiny alebo dávajú diety. Mne bolo povedané, že nemám nárok, aby som si zobrala náhradné voľno, čo mne príde trošku nespravodlive. Cez víkendy sa nemá jest?

carrie4
3. máj 2016

ahojky, ja som teda pracovala vo verejnej správe a za víkendy boli stravné lístky...

ers89
autor
3. máj 2016

@carrie4 Ďakujem ti za odpoveď. Veľmi si mi pomohla ;) a mohla by som sa spýtať v akej sfere?

carrie4
3. máj 2016

@ers89 a nad 11 hodín by mal byť další stravný lístok, alebo zabezpečenie teplej stravy...

paulucha
4. máj 2016

@ers89 urcite vymahaj to aby si dali tie strasne listky, kazdy ma zo zakona pravo na stravne listky aj cez vikendy

eeffka
4. máj 2016

@ers89 statna sprava ide vo vela veciach podla zakonnika prace ( v podstate co nie je upravene vo vasom specialnom zakone ma odvolavku na ZP), kedysi bolo ze za 12hod MUSELI dat dalsi listok, teraz je ze "moze", cize tu si narokovat nemozno ale slusnost by kazala...
no a co sa tyka prace cez vikend, mas zmennu prevadzku? lebo ak nie tak sa jedna o nadcas, tam su priplatky alebo nahradne volno

sofinusia
4. máj 2016

@paulucha to máš pravdu že právo má ale tie sú predsa aj nato aby sa porušovali a mnohí zamestnávatelia nechcú dávať stravné lístky aj keď to by sa práve v štátnej správe nemalo stať

liaka
4. máj 2016

Moj muz robi v statnej spolocnosti a ma stravne listky aj cez vikend, ked ma nad 11 hodin tak az dva dostane. Raz za odrobeny den/noc ma stravne raz diety..

paulucha
18. máj 2016

@sofinusia lenze v niektorych pripadoch by sa prosto nemali porusovat a ma to rozculuje aj ked viem ze zamestnavatelia nedavaju stravne listky ale v sukromnych a nie statnych