Strach zo zodpovednosti

22. okt 2023

Caute, neviem,cim to je,ale s pribudajucimi rokmi zacinam mat coraz vacsi strach a stres zo zodpovednych uloh najma v praci (niekedy aj mimo prace), v noci sa budim kvoli tomu, psychosomaticky sa to niekedy prejavuje a tak. Mam povolanie,kde treba na vela veci davat pozor,konat pod casovym stresom a pod. Povolanie by som nerada menila,milujem ho,ale nejak postupom casu ma to viac dava dole. Riesila som to uz aj s odbornikmi,ale nejaky zasadny posun nenastal. Nemáte to niektora tak? Ako ste to riesili?

marca12
22. okt 2023

Tiez to mavam,ked mam velky projekt a je tam obrovska zodpovednost. Vacsinou sa mi to stava,ked si nedostatocne oddychnem alebo robim v casovom strese a neverim si vtedy,ci som neurobila chybu. Vtedy mi pomaha relaxovat po robote a vypnut,mat balans medzi pracou a zabavou.

domkakvet
22. okt 2023

Pracovne veci treba riesit v praci a nenosit si ich domov.

oli18
22. okt 2023

Baby, rozmyslite si, ci vam ta praca stoji za taky stres. Dedicne faktory sa podielaju na chorobach 5 %tami, zvysok je stres.

martinmmartin
23. okt 2023

@oli18 Zaujimave- Ako sa totok meralo?

barborachors
23. okt 2023

pohyb a sport, joga... vela úspešných ľudí aj vela cvici a sportuje. Pripadne medituje, saunuje atd. Pomáha to.

oli18
23. okt 2023

@martinmmartin to povedal uznavany svetovy genetik v Trochu inak s Adelou.