Ste spokojné s prácou v Lidli?

tomakatarina
2. sep 2024

Ahojte tie čo pracujete v lidl ako ste spokojne ? Ako je to tam s kariernym rastom? A čo víkendy dá sa robiť na striedačku jeden robím jeden voľno? Naozaj dávajú čo sľubujú? Nakoľko mám aj dieťa rada by som aspoň dva voľne víkendy tak či je to možné.
Vopred ďakujem za skúsenosti

majulino
2. sep 2024

Príjem sa, bola som tam na pohovore pred 4 rokmi, ale potom som otehotnela. Tak som celkom zvedava. Aspon to topne príspevok

caroline_
3. sep 2024

@tomakatarina mala som znamu,co tam robila a nebola spokojna...nemala vraj zaplatene nadcasy,ale nikdy nevedela kedy konci,prisla na zmenu a niekedy odisla po par hodinach,inokedy az v noci...

bobo2433
3. sep 2024

@tomakatarina no víkendy máš v mesiaci jeden voľní . Ostatné robíš . Platia tak ako píšu . Nadčasy idú do konta . Niekedy sa môže stať že skončíš skôr niekedy neskôr .dôležitý je počet odpracovaných hodín za týždeň /mesiac .musís mať samozrejme odrobené toľko na koľko hod úväzok si prijatá .nikdy sa mi nestalo že by nezaplatili niečo alebo by mi nesedeli hodiny.vo výplatnej páske máš presne.minity sekundy kedy si sa čipla

tomakatarina
autor
4. sep 2024

@bobo2433 čo prosím znamená že nadčasy idú donkonta ? Keď mám v danom mesiaci nadčas tak ho nezaplatia? Nadčas sa dá aj odmietnuť ? Ide o to že keď chcem skrátený úväzok koli dieťaťu tak musím vedieť kedy končím aby som si vedela toto okolo neho zorganizovať

weleda123
4. sep 2024

Nadčasy preplácajú každý tretí mesiac. Robila som tam cez 2 roky a zaplatili mi ich raz. Manažérka mala kvôli "výkonu" nakazené nám ich zrážať na nulu. Kolega bol kvôli tomu raz 4 dni doma na náhradnom voľne. Aby mu náhodou nič nepreplatili. My sme chodili na 5.30, koniec smeny v nedohľadne. Niekedy ma poslali domov o 11h, inokedy sme ťahali do 15-16h. Jediné čo sa nesmelo bolo presiahnuť 12h denne. Ja som paradoxne odišla po tom, čo má povýšili, lebo už ma nebavilo im robiť fackovacieho panáka. Do poslednej výplaty mi nepreplatili paragrafy. Toľko k ich serióznosti.