Štátne sviatky

lolinko
7. feb 2018

Zdravim, obraciam sa na Vás nakolko uz som z toho cvok. Kludne mi to vysvetlite ako pre cvoka, neurazim sa 😂
Ide o to, ze pracujem na 40hod.uvazku na týždeň. Som zamestnana na TPP.
Po novom ked prijimaju novych uz nieje 40hod uvazok ale iba 38hod. uvazok na tyzden.
Kvartalne (tri mesiace) musim mat odpracovane 520hod, s tym ze si musim odpracovat aj hodiny za sviatky.
Teda tak nam to bolo vysvetlene.
Nerozumiem tomu zakonu 😕 a v praci nam neboli dane ani dodatky k zmluve alebo nove zmluvy, kvoli tymto sviatkom.
Vopred dakujem za info

gradan
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
siska53
7. feb 2018

@lolinko a ty ako robis na smeny??? Nejak nechapem.. Ved ked nie,tak sa robi od-do, s tym,ze pocas statnych sviatkov mame volno.. Nejak nechapem.. V akom zakone to je?? V zivote som si 8hodin za statny sviatok nenadrabala..

gabci_gabca
7. feb 2018

Nerozumiem. Kde pracuješ? Štátne sviatky sa isto nenadrábajú

lolinko
autor
7. feb 2018

Pracujem ako predavacka.
Preto, som sa obratila sem. Lebo tiez tomu nerozumiem 😕
Preto chcem vediet ci nieje nejaka diera v zakone alebo ako to je.

japanka
7. feb 2018

Štátny sviatok je platené voľno, takže tých 8 hodín za sviatok sa ti zaráta do odpracovaných hodín bez toho, aby si si ich musela nadrábať. Žiaľ nie si prvá od ktorej to počujem a ide ma poraziť. Obráť sa kľudne na inšpektorát práce.

jasminet
7. feb 2018

toto iste mala aj svokra (kucharka), ked nerobila vo sviatok, tak si to musela nadrobit. lebo tak im to povedala veduca a ani jedna si hubu neotvorila - aj ked som jej kazala si pytat od veducej papier, ze kde je to uvedene... tak nadrabali ako blbe...

bimbambim
7. feb 2018

tak u nas baby co robia 12 stky tak tej co vyjde robit tak si na ten den musi zobrat dovolenku alebo ked niekora vypadne tak ide na jej smenu a odrobi si ten den

japanka
7. feb 2018

No ja poznám aj predavačky, ktoré si museli nadrábať aj dovolenku. A tiež boli ticho, lebo sa báli o robotu.

japanka
7. feb 2018

@bimbambim Nemajú si čo nadrábať. Budú mať síce odrobené o 4 hodiny menej, ale nič si nenadrábajú. Fakt, pošlite to na inšpektorát práce. Ja keď som mala problém ohľadom práce, tak som tam napísala a odpovedali.

libawet
7. feb 2018

@japanka presne ako vravíš. Je veľká škoda, že ľudia na takýchto pozíciách sú ticho, keby neboli a nekričali len tu na MK, možno by sme boli už ďalej.

jannyr
7. feb 2018

Takto isto si museli odpracovať sviatky v jednej nemenovanej sieti predajní, ale po nahlásení na inšpektorát práce bolo zrazu vsetko inak. Od kontroly zrazu sviatky preplácajú, tak ako to má byť.... takže nebáť sa a dať podnet na prešetrenie na inšpektorát práce aj keď anonymne....

japanka
7. feb 2018

@libawet Hlavne nech sa nikto nebojí. Veľa zamestnávateľov by ťa aj z kože zdrali, len nič nechci. Ale A tiež by som rada videla tú výplatnú pásku, ako je tam evidovaný ten sviatok.
@jannyr Presne tak. Napísať, poradiť sa. Ja mám s inšpektorátom dobré skúsenosti. Poradili mi s tým, že keď to nepomôže, mám sa ozvať znova a oni prídu na kontrolu.

lolinko
autor
7. feb 2018

Ja Vam velmi dakujem za info.
Mne to do hlavy neislo. Kazdemu koho poznam bud zmenili hodiny alebo mai sviatok normalne zaplateni s tym ze nemuseli nic odrabat.
Skusim napisat na ten inspektorat.
...len tiez je pravda, ze v dnesnej dobe si clovek vazi robotu a je ticho, a pritom necha zo seba robit blbca 😕
Este raz dakujem

deti95060810
7. feb 2018

ľudia sa boja.... jedna známa nemala ani zabezpečený obed, ani lístky na obed - ako náhradu....Nič.

lolinko
autor
7. feb 2018

Este sa opytam, da sa na inspektorat napisat mail anonymne?
Nechcem este zverejnovat firmu.

janci05
7. feb 2018

Tu môžeš anonymne na mail napísť čo ťa trápi

E-maily
Všeobecný email ip.bratislava@ba.ip.gov.sk, Média viliam.kukumberg@ba.ip.gov.sk

lolinko
autor
7. feb 2018

Dakujem moc
No som zvedavá

lolinko
autor
8. mar 2018

Trochu neskor, ale uz mam odpoved z inspektoratu.
Iba skratene, nie nemusim si odpracovat sviatky..takze po mojej dovolenke to vyzera na pokec s nadriadenymi a ked neuspejem tak kontola bude poslana.
Tak este raz dakujem

petka47
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beky1813
23. okt 2018

@petka47 a co to ma spolocne s témou?