Správanie šéfa

3. nov 2021

Ahojte žienky viem že vam toto príde ako divna otázka ale chcem sa opýtať akoby ste reagovali kebyze vo vašej práci máte šéfa ktorý si potyka so všetkým okrem vás ...v práci mám cca 10 kolegýň a máme vedúceho skupiny ktorý je tak približne v mojom veku..teda aj ostatné kolegyne sme všetci tridsiatnici so šéfom vychádzame všetci v pohode až na to že s každou kolegyňou či je staršia mladšia nová alebo pracuje už dlhsie si šéf tyka ja som jediná komu vyka a nerozumiem prečo..pracujem tam dva roky aj s kolegyňami čo prišli po mne si potyka len mne to nikdy nenavrhol..pritom pracujem usilovne som milá priateľská nijak nevycnievam ani som ho nikdy nijak neurazia .a je mi to také nepríjemné cítim sa taká vyčlenená..ako by ste na to reagovali na mojom mieste..ak teda vôbec?

haley7897
3. nov 2021

Neviem, ja by som bola tá desiata ktorá by nemala záujem potykat si so šéfom. 💁🏻‍♀️

20erika07
3. nov 2021

Nijako, ani ja si so sefom len o 5rokov starsim odomna netykam aj ked si vacsina s nim tyka ale mam to naopak so sefkou, starsia o dost odomna a navrhla mi tykanie, no nie kazdy s nou vychadza tak nie kazdemu navrhuje tykanie. So sefom mame super vztahy, vekovo sme si blizky, aj na akciách super ani clovek nepozna ze je sef ale mam respekt ,stale su to moji nadriadení a vobec by mi nevadilo keby si s nimi nepotykam nikdy aj keby si s nimi tykal kazdy 😊 ani ma nenapadlo to nikdy takto riesit

pribinak
3. nov 2021

Pokial sa správa k tebe inak slušne, váži si tvoju prácu a rešpektuje tá, nie je arogantný, alebo tá nezosmiesnuje, tak by mi bolo jedno či mi týka alebo vyká.

A ako máš reagovať? No nijako, je to šéf a on keďže je nadriadený, tak navrhuje týkanie
Mne šéf tiež vyká, ale oslovuje má menom. Ale to všetky kolegyne

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loginexistuje
3. nov 2021

je to neprijemne a teda je to chyba tvojho sefa a ja osobne by som s ho otvorene spytala preco s tym ze samozrejme respektujem jeho volbu
mali sme rovnaky pripad ale tu koeltynu nakoniec aj vystval z timu (ja som sa ho opytala preco jej jedinej vyka tak sa vyhovoril na hlupost ale proste si nesadli a potom odisla sama

shinon258
3. nov 2021

Asi v ňom vzbudzuješ prirodzený rešpekt, tak si nedovolí ti tykať 😄

autor
3. nov 2021

@pribinak kebyže má aspoň oslovuje menom ale povie mi pani a priezvisko ..proste ja neviem ale mňa to strašné štve akoby som bola dačo menej alebo neviem

autor
3. nov 2021

@loginexistuje ale ja tomu nechápem vždy vykonám prácu poriadne nemal somnou nikdy žiadne problémy keď treba potiahnem aj nadčas pomôžem poradím tomu kto potrebuje..ešte si potykal dokonca s kolegyňou čo naňho nabonzovala jeho nadriadenému a mal problém kôli tomu .

autor
3. nov 2021

Jeho hodnotenia na konci mesiaca:" Majka Erika Lucka skvelá práca ďakujem dievčatá aj vám pani Kováčová 🙈"

autor
3. nov 2021

@shinon258 to určite..

pribinak
3. nov 2021

Jezisi, keby mne alebo kolegyniam šéf povedal, že ďakujem dievčatá tak ho vyhodíme von z okna
V tomto prípade by som bola cela happy že som pani Kovacova 🤣🤣🤣

haley7897
3. nov 2021

Menej? Alebo skôr viac ak k tebe pristupuje s väčším rešpektom, nie? Ja preferujem ak si muž drží odstup a je kde patrí. Vykanie mu pomôže strážiť si spôsob akým sa správa a komunikuje. Pomôže mu to 2x si premyslieť kým ta napríklad obdari perverznym vtipom alebo pod. Mužom dištanc prospieva. Len tak ďalej 👏🏼👏🏼👏🏼

loginexistuje
3. nov 2021

u nej to bolo osobne neznasala ju ina kolegyna (ale tak ze sa tvarila milo) ale kedze nechcela jej robit poskoka tak ona sefa voci nej huckala
ale nevravim ze to je u vas tak

tom_i
3. nov 2021

Ja som jedna z mála, ktorá si so šéfom netyka a som na to hrdá. Na čo je to dobré. A ver mi zažila som aj odtykanie 😁 keď raz jedna kolegyňa prekročila pomyselnú hranicu a bum bolo po tykani.

jana_eyre_2
3. nov 2021

Skôr by som povedala že má voči tebe rešpekt.. nabudúce so smiechom prehod, či si nejaká stará pani.. možno si myslí že si staršia, koľki sa ani do papierov nepozreli..

medulienka81
3. nov 2021

Vnímaj to opačne, vyka ti oslovuje ta pani tak ma odstup, asi pôsobís tak ze tak ľahko si niekoho nepripustis.. Možno sa malo usmievas, alebo to je aj dobre ze si neprístupna

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana_eyre_2
3. nov 2021

Inak tak či tak - tykanie má navrhovať Vzdy žena.. teda je síce šéf, ale ten môže navrhnúť tykanie len mužovi, nie?

pribinak
3. nov 2021

@jana_eyre_2 nie, nadriadený navrhuje tykanie podriadenému. Tu nehrá žiadnu úlohu fakt že iná je žena. Tu je hierarchia nadriadený-podriadeny

tom_i
3. nov 2021

@jana_eyre_2 čiže ja poviem riaditeľovi šéfe let's go tykať 😁 by mi muselo inak kapať na karbit

janula12345
3. nov 2021

Nastupovala si za normal okolnosti? Ziadna dohadzovana praca, atd? U nas takto jeden bol a tiez mu kolegyna ako jedinemu vykala, lebo odmietala tykat cloveku, ktoreho si tam dosadil sefko lebo to bol jeho "clovek". Nie je za tym nieco obdobne? Inak by taketo asi stvalo aj mna, a ak by si sa aj opytala, pravsu ti priamo do oci nepovie. Podla mna skor ti povedia kolegyne-- pochybujem, ze sa ho to uz niekto nepytal. Kazdemu to musi zvonit v usiach.

ankare
3. nov 2021

Ozaj je to divné. Ked bude na to vhodná situácia, ked budete tam mat uvolnenejsiu atmosféru, skus sa nenápadne s humorom na to opýtať. 😊 Ale mali by ste tam byt len Vy dvaja.
Ozaj zvlastna situácia....

bubinko1506
3. nov 2021

Ja mam v praci to iste - ako jedinej mi nasa nadriadena vyka, ostatnym tyka. Mne osobne to neprekaza, som sluzobne najmladsia a sefku aj kolegyne som videla asi 8x (pracujem vo firme necele 2 roky, ale kvoli pandemii mame nariadeny home office. Za normalnych okolnosti by som mala miesto vykonu prace v AT). Ale inak, je sefka fajn, az na to tykanie pristupuje ku vsetkym rovnako.

katulastraka
3. nov 2021

Ja som si so sefom tykala a teda cele zle. Ak som nahodou skoncila v jeho kancli kvoli nejakej veci ohladom prace, hned sa to zvrtlo na sukromne otazky a velakrat aj sexualne narazky atd. Strop bol ked mi rozpraval o sexe s manzelkou 😂😂😂

jana_eyre_2
3. nov 2021

@pribinak
@tom_i hej, hej už si čítam..

lucinka1988
3. nov 2021

@katulastraka hehe, toto mi pripomenulo, keď mi jeden kolega- v podstate nadriadený, ale nebol to môj šéf celý čas vykal a ťahal ma slovne do postele- pekne na úrovni vykaním🙈teda žiaľ u niektorých chlapov ani vykanie nie je prekážka v prekročení hraníc. A ako tu už niekto spomínal, aj odtykanie som už zažila🙈🤣ľudia sú rôzni nooo

autor
3. nov 2021

@janula12345 nie nastúpila som úplne normálne..žiadosť pohovor nemám tam žiadnych známych ani rodinu čo by ma pretlačili ešte on si ma vybral aj s jeho šéfom..

jana_eyre_2
3. nov 2021

Aha keď som si googlila kto môže navrhnúť tykanie tak tam je spomenutá presne tá istá situacia.. podľa mňa má.fakt rešpekt, má dojem že je mladsi alebo je voči tebe gentleman..

thereisabear
3. nov 2021

A nemôžeš sa mu páčiť? Že si drží odstup aspoň takto 🤷

autor
3. nov 2021

@thereisabear pochybujem..ako netvrdím že som nejaká špata ale nepatrím určite do jeho ligy ..on je fešák a má zálusk na iné baby než som ja