Spoľahlivá pracovná agentúra

lalala2020
18. nov 2023

Čau, ľudia,
máte skúsenosť s naozaj spoľahlivou agentúrou? Rada by som sa počas leta vybrala do Rakúska alebo Švajčiarska. Ďakujem za akúkoľvek info

domi235
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alex_13
6. feb 2024

@lalala2020 Ja mam najlepsiu skusenost s pracuj a uzivaj. Nikdy v nicom neklamali a pani je velmi ochotna, pomoze so vsetkym. Akurat treba vediet po nemecky aspon zaklady

domi235
6. feb 2024

@alex_13 a beru aj len AJ hovoriacich? Ďakujem

alex_13
7. feb 2024

@domi235 asi zalezi od pozicie a miesta, ale za opytanie nic nedate 🙂 su aj na facebooku

domi235
7. feb 2024

@alex_13 kolko sa plati agenture?

alex_13
13. feb 2024

@domi235 dokopy je to 200-300€... 60 pred nástupom a zvyšok potom, s pani sa dá dohodnúť

domi235
14. feb 2024

ako dlho ste boli v zahranici cez tuto agenturu ? alebo este aktualne tam pracujete ?

alex_13
4. mar 2024

@domi235 bola som cez nich viackrát v Nemecku, prvýkrát pred dvoma rokmi, teraz som doma 👶

lalala2020
autor
10. mar 2024

@alex_13 ďakujem za tip…. zistila som, že agentúra oslovuje hotely v zahraničí v mojom mene, teda nemá žiadne dohody s konkrétnymi zamestnávateľmi? Ako iné majú? O to v agentúrach ide, nie? Teda zamestnávateľ ani nevie, že som si prácu hľadala sprostredkovane, teda, že som za jej nájdenie platila? Za akési chabé benefity, ktoré sľubuje, pýta nehoráznu sumu

domi235
10. mar 2024

@lalala2020 ano to mas pravdu, tak sa dnes zaraba na ludoch. Co je smutne. Lepsie je si hladat sam ale nie je to jednoduche.

alex_13
11. mar 2024

@lalala2020 Toto nie je pravda... Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko majú ponuky zverejnené na stránke a zmluva je so zamestnávateľom, zamestnávateľ komunikuje s agentúrou, vie o nej... Tiež majú s veľa zamestnávateľmi dlhodobé spolupráce.
Oni ponúkajú aj Island, Nórsko - my sme cez nich boli najprv na Islande s priateľom - tam to má na starosti druhá pani, a tam je to naozaj tak - že nemajú ponuky a dohody s hotelmi vopred, ale hľadajú prácu pre konkrétneho človeka a platí sa aj vyšší poplatok...
Tak sme boli raz, na leto, chceli sme vidieť peknú krajinu. A potom som cez nich robila v Nemecku viackrát a to som si sama vyberala ponuky na ich stránke.

domi235
11. mar 2024

@alex_13 prosim ta napis mi DM alebo tu cez aku agenturu si isla do zahranicia. A malansi zmluvu nemecku? Alebo slovensku ? Lebo aj vela ludi ide cez agenturu slovensku do zahranicia a platia odvody na Slovensku ale pracuju tam.
Ďakujem.

lalala2020
autor
18. mar 2024

@alex_13 nie, zamestnávateľ nevie, že práca je sprostredkovaná… potvrdené

alex_13
25. mar 2024

@lalala2020 potvrdené to máte kde? v mojom pripadne v Nemecku zamestnavatel vzdy o mne vedel, aj zmluvu som mala s nim

@domi235 to je asi rovno aj pre vas odpoved, zmluva bola po nemecky, s nemcom, aj odvody nemecke. Je aj zmluva o sprostredkovani s agenturou po slovensky - ale to je druha vec. Pracovna zmluva je normalne nemecka

domi235
26. mar 2024

@alex_13 dakujem za odpoved aspon clovek nema ziadne oblbovacky. Ze robi na slovensku zmluvu ale rovno na nemecku

alex_13
27. mar 2024

@domi235 asi tak. Za mna to tak ma byt - Jednoducho je pracovna zmluva so zamestnavatelom a zmluva o sprostredkovani so sprostredkovatelom (agenturou)