Som už veľa rokov nezamestnaná a nemám sebavedomie

16. sep 2022

Mam po 40tke a vela rokov uz nepracujem,vsetko financuje priatel.Do prace ma priatel nenutil,chcel aby som sa starala o deti a domacnost.On sa vzdy chcel naplno venovat svojej kariere a nemat ziadne starosti a pracu okolo deti a domacnosti.Po nastupe deti do skolky boli casto chore dostala som sa do bludneho kruhu.Uz mame deti v skole ale kazdu jesen,zimu viackrat ochoreju alebo vracaju alebo s nimi treba ist na odborne kontroly a vzdy len ja.Uz som v stave ze sa chcem normalne zamestnat ale neverim si uz vobec,nemam ziadne sebavedomie a naposledy som bola na kratkej brigade pred tristvrte rokom ale pripadala som si trapna,nesikovna.Nic mi neslo,nicomu som nerozumela,nevedela som ako vychadzat v kolektive.Som introver a pre mna debaty s kolegynami/kolegami je vysilujuce.Zijem jednotvarne ani nemam co povedat,neviem rozpravat vtipy,celkovo som seda myska.Navyse sa aj hanbim ako vyzeram lebo mam uz dosluhujuce oblecenie,obuv,ku kadernicke nechodim.Vztah s priatelom nefunguje,posledne roky vidim na nom ako vyuziva moc nadomnou.Zarobi velmi dobre ale mne a detom nic nedopraje.Mne vobec nic a detom obcas nieco male kupi.Potrebujem surne okuliare a kazia sa mi zuby,jeden zub uz zubarka pred par rokmi mi povedala ze bude treba korunku.Mam pocit ale neviem to s istotou ze priatel ma aj podvadza takze najvyssi cas zacat pracovat.Vlastnikom bytu je len on a kam by som potom isla s detmi netusim.K detom vypomoc nemame,rodina zije daleko od nas a ked ochoreju on mi vela razy povedal ze na to je očr.Ale iba ja,on nie,ze on zaraba dobre a jemu sa neoplati ostatavat doma pri detoch.Tym ze som dlhe roky nepracovala nemam nic,ziadne uspory,majetok,som plne odkazana na neho.Hanbim sa a vycitam si ze som urobila takuto hlupost.Aktualne rozmyslam o praci v noci,upratovanie nakupneho centra.Ide jesen,zima ak ochoreju deti mozem sa pocas dna o ne akotak postarat.Len neviem ci zvladnem pracovat nocne a uz si asi aj moje telo odvyklo manualne pracovat 8 hodin vkuse.Nemam ziadnu kondicku a rychlo sa unavim alebo dostanem svalovicu.Isli by ste pracovat aj nocne? Som vyucena predavacka a vsade sa robi na smeny,netusim ako by som to zvladna postarat sa o deti a opatrovatelku priatel nezaplati.Jasne mi povedal ze na su očr a z mojho biedneho platu ja opatrovatelku nedokazem zaplatit.

pribinak
16. sep 2022

Je čas na zmenu. Ty do prace, on zapojiť sa do starostlivosti o deti a domácnosť

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kate211
16. sep 2022

A z akeho dovodu si suhlasila s nastavenim, ake mate doteraz?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikyball
16. sep 2022

Pracujúce ženy nemávajú bežne opatrovateľky. Takže len treba chcieť.

Tento príspevok by sa tu mal navždy archivovať pre tie chvalenkarky čo pracovať nemusia,lebo manžel zarobí a pre tie čo by najradšej boli na tých ,,nízkych" rodičoch do 18 dietata

makakova
16. sep 2022

Nájdi si prácu a jemu to len oznam. Tiež je rodič detí. Nieje tvoj šéf,ale partner. Ja by som s takým debilom do budúcna žiť nemohla

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
16. sep 2022

Ale toto nie je o tom či chce, alebo nie, toto je o tom, že ty sama musíš chcieť zmenu. Jednoducho si nájdi prácu. A začnete sa striedať v starostlivosti rak ako to funguje aj v iných domácnostiach. Ak má takú skavelu kariéru tak by mal mat financie aj na pomoc do domácnosti

On je čo riaditeľ zemegule? Tvoj čas nie je drahocenný?

Vieš tu výstava aj otázka, tebe idu nejaké odvody do poisťovne? Myslíš na dôchodok? Píšeš že máš 40+ čiže treba ísť čím skôr do prace, lebo čím dlhšie si doma tým ťažšie sa zamestnáš. Vieš sáma, že po 50tke sa už ťažko začína

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pleja
16. sep 2022

Fakt Ti neda na okuliare a zubára? To je pekne úbohý chlap. Máš jedinú možnosť - ísť do práce a prestať mu robiť slúžku. A, chce slúžku, nech si ju zaplatí.

janickacrazy
16. sep 2022

Nuž tak si nájdi prácu, aspon na polovičný úväzok zo začiatku. Zo začiatku to bude ťažké, ale časom si zvykneš a pojde to lepšie. Tie nočné by som neskúšala, to je veľmi nepraktické, budeš unavená, nevyspatá. Ked deti ochorejú, tak pojdeš na OČR.

makakova
16. sep 2022

Kolko majú rokov deti?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
makakova
16. sep 2022

On ta absolútne neľúbi, neberie ako partnerku ale si preňho handra... Je to riadny chuj. Prajem ti aby si raz nasla v sebe silu a odpútala sa od neho.. cim skor tým lepšie. A vies čo,kludne skus tie nočné.. skús napríklad brigády, inventúry v obchodoch a tak... To by si mohla fyzicky zvládnuť,deti budu v skole doobeda a ty dospis .

Na domácnosť by som sa mu vysrala.. trošku upusti,.. ja by som sa nanho celeho postupne vysrala,ako on sa chová ku tebe,tak aj ty ku nemu.venuj sa sebe.. skús brigády,venuj sa deťom.. keď si našetris, nieco si kúpiš, trošku ti to postupne dvihne sebavedomie..nejde to hneď,ale verím zeto pôjde

makakova
16. sep 2022

Mas výhodu ze uz sú veľké relatívne...doobeda mas výhodu,ze si sama doma.. realizuj sa,skus brigády , postupne.. držím palce

janaolas332
16. sep 2022

ved normalne si najdite pracu plny uvazok,pridu novi kolegovia,starsi,mladsi...aspon nebudete v stereotype,lebo to je na psychiku,a rozmyslat,ze deti budu v kuse chore...ved tak budu,su dovolenky,ocr,paragrafy v praci...uprime by ma asi trafil slak byt doma tolko rokov a byt zavisla na niekom,brala by som hocijaku robotu...uz len kvoli kontaktu aj s inymi ludmi a mat aspon ake take peniaze,a ze sa bat ist k zubarovi,lebo muz mi neda peniaze 🤦‍♀️ nelutujte sa chodte do roboty a dobre bude 🙂

luccija
16. sep 2022

Urcite nerozmyslaj nad nocnymi budes unavena nezvladnes to po tolkych rokoch.Deti su uz vacsie nebudu casto chore.Hladaj pracu na pol uvazku predavacku, pomocna sila do kuchyne, upratovacia firma hladaju vzdy zeny na upratovanie kancelarii.V akom okrese byvas?nemozes si dat niekde inzerat, ze upratujes domy, umyvas okna?
Tahas za kratsi koniec a moze sa Ti to skaredo vypomstit.Alebo robili sa zadarmo opatrovatelske kurzy minule to hovorila nejaka pani v telerane a mozes k dochodcom chodit, ist pre obed...cez opatrovatelske agentury.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam11
16. sep 2022

Ten tvoj priateľ je kreten.

makakova
16. sep 2022

Super, držím palce, určite ked nájdeš prácu ,riskni to, neboj sa... Bude to krok vpred ❤️

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
16. sep 2022

Ak pozeras Aupark musis byt z Ba ci okolia.Tu naozaj nebudes mat nudzu o brigadu zatial nechod na TPP musis si trocha zvyknut na rezim a viac si verit.Ako predavacka mas urcite sance v DM drogerii suseda ma 3 deti vysli jej v ustrety so smenami da sa dohodnut.Nepodcenuj sa na nocne upratovanie mas na viac🙂len sa neboj a vykroc.
Idu Vianoce vela firiem bude hladat brigadnikov na balenie do eshopov a pod....sleduj na FB skupinku praca, brigady Bratislava..alebo sama si tam daj inzerat.Kamoska tak chodi do pravnickej kancelarie skenovat, posta par hodin denne a je spokojna tiez ma 3 deti a nechce robit cely uvazok.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zun
16. sep 2022

Nerieš čo ak budú deti choré, práca Ťa zušľachtí

pribinak
16. sep 2022

Ale veď toto už nie sú maličké deti, som myslela že máte 6,7 ročne deti. Tot sú deti ktoré už aj či spolu vydržia doma. Je školský klub, to menšie môže byt v klube. To staršie vie ísť do obchodu, urobit menšie domáce prace

Ty si uvedom, nie si jeho partnerka. Si slúžka a gazdinka

V BA máš kopec pracovných možnosti. Nežiješ niekde v dedinke za horami-dolami

janaolas332
16. sep 2022

a tak mozno neochoreju 🙂 a jasne,ze ked je normalny zamestnavatel tak by to tolerovat mal,a neexistuje len 1 praca...kolegyna nastupila,bum prvy mesiac...a 2 tyzdne doma,lebo mala uraz,no co stane sa...a zas nebudu hadam kazdy mesiac 2 tyzdne chore...no ja by som uz mala zivotopisy poposielane vsade...lebo myslenie a co ak,toto, alebo toto...to cim dlhsie budete doma tym to bude horsie...

0silvia0
16. sep 2022

Mas velke deti, byvaju chore kazdy mesiac 2x?
Uz dlho zijes mimo bezny zivot a vsetko sa ti zda tazke. Pri chorobe toho 12 rocneho uz moze zostat doma aj sam. Staci si najst pracu, nastupit a potom sa uvidi.

neznamaznama
16. sep 2022

Ja sa skúsim opýtať inak? Prečo si s ním? Máš niečo z tohto vzťahu? Nemyslím len materiálne, ale aj emocionálne, psychicky. Niečo pozitívne? Z toho, čo píšeš nevidím nič. Nie som zástanca rozchodoch hneď pri prvom probléme, ale napadla mi otázka, či by robil, ak by si požiadala o výživné? Keďže ako hovoríš zarába dobre, nebolo by to pre teba možno aj lepšie? Neviem ako máte poriešené bývanie, trošku sa obávam, že bývate v byte/dome, ktorý je jeho, ale ak máte spoločné, nebolo by lepšie ísť od seba? Čo by sa pre teba zmenilo, keby si bola sama s deťmi bez neho?

A čo sa týka práce a sebavedomia, sama som introvert, začínať niekde je pre mňa utrpenie, prísť do nového je ťažké, ale vždy som si povedala, že to nejako zvládne. A hoci som bola neohrabana a pod. našla som si spôsob, ako fungovať tak, aby to bolo fajn. Aby som bola spokojná ja a aj okolie.