Som práceneschopná a dostala som výpoveď

lucindao
26. nov 2014

Som na rizikovom od zaciatku novembra.prac.zmluva ktora mi konci 30.12.2014 a ktoru mi mali predlzit ked zistili ze som tehotna tak dneska mi prisla vypoved.chcela som sa opytat mam narok na davky pn aj ked uz nebudem zamestnana?dakujem

kristinaanna
26. nov 2014

ak si PN, nemôžu ti dať výpoveď . Ak máš PZ na dobu určitú, tak ti pracovný pomer končí dňom, ktorý maš na PZ aj keď si na PN.

lucindao
autor
26. nov 2014

@kristinaanna ano ale dali mi vypoved o mesiac skor ale to nevadi.len som chcela vediet ci budem mat narok na davky pn

kristinaanna
26. nov 2014

a teraz máš nárok na dávky, lebo po 10 dni platí sociálna poisťovňa, ale najlepšie by bolo sa opýtať tam, lebo ak si na PN tak ti naozaj nemôžu dať výpoveď,
viem len že po ukončení PZ je ochranná lehota 7 dní, kedy ke´d je PN, tak sa vypláca dávka,

michi284
26. nov 2014

presne nemôžu ti dať výpoveď ak si PN, to je protizákonné. ja by som sa ozvala, mesiac je mesiac.

lucindao
autor
26. nov 2014

@kristinaanna to viem ze 7 dni je ochranna doba.ale ja vlastne som isla ns pn este ked som bola zamestnana.

lucindao
autor
26. nov 2014

@michi284 kaslem na nich.nestoja mi za to.sa s nimi hadat.len dufam ze mi nam narok na pn davky

michi284
26. nov 2014

@lucindao ak by si to povedal každý, tak zamestnávatelia vyhrajú. stačilo by to povedať niekde na úrade.

kristinaanna
26. nov 2014

@lucindao treba ísť sa opýtať na SP, predpokladám že ukončenie je teraz k 30.11. takže volať tam hned ako ďalej postupovať alebo v pondelok ísť osobne

cenculinka
26. nov 2014

@lucindao neviem ci je to jedno, budes o mesiac skor evidovana ako nezamestnaná, ako to bude s poistením? Aj ked si na pn..ja by som.s tym nesuhlasila a podla ZP ti vypoved dat nemozu ak si pn

cenculinka
26. nov 2014

@lucindao vsak podla dlzky prac.pomeru mas narok aj na dovolenku, to su dalsie peniaze ktore ti nedaju za ten december

kristinaanna
26. nov 2014

@cenculinka ak je PN nemôže sa evidovať ako uchádzač o zamestnanie na úrade práce

@lucindao po ukončení PZ treba čo najskôr nahlásiť (7 dní) PN SP, zistiť či zamestnávateľ nahlásil a doručil PN, a treba predložiť SP trvanie PN

lucindao
autor
26. nov 2014

Baby a si myslite ze mam narok na pn davky.termin porodu mam az v juli.

lucindao
autor
26. nov 2014

A este mam aj 10 dni dovolenky tak dufam ze mi ju preplatia.

evittam
26. nov 2014

@lucindao Jasné, že máš nárok na PN, ale tiež by som to riešila s tým mesiacom, máš tam nárok na RD a tak a fakt ťa nemôžu prepustiť, jedine že im podpíšeš dohodu o ukončení PP.....Tú dovolenku ti musia preplatiť alebo vykázať, tým že si PN ti ju nemajú ako vykázať.....

lucindao
autor
26. nov 2014

@evittam opytam sa ich na to.ale je to celoslovenska firma takze urcite to maju neako osetrene

evittam
26. nov 2014

@lucindao Tak môžu byť aj "celovesmírna" 😀 😀 😀 😀 , čo sa týka tej dovolenky proste ak máš na poslednej výplatnej páske zostatok 10 dní, tak nič iné mzdárka nespraví len ti ju musí preplatiť.....

petrouchka
26. nov 2014

@lucindao To je uplna hlupost, aby Ti davali vypoved, ked Ti o mesiac konci PP. Pri vypovedi predsa musi byt este aj vypovedna lehota, okamzitu vypoved mozes dostat len ked hrubo porusis pracovnu disciplinu alebo nieco podobne.

lucindao
autor
26. nov 2014

@petrouchka no dnes mi prisla vypoved ze ku dnu 30.11.koncia so mnou zmluvu.vypovedna lehota no neviem kedze zmluvu som mala di 30.12.2014.

petrouchka
26. nov 2014

@lucindao a podla akeho paragrafu, a je tam uvedeny aj dovod?

lucindao
autor
26. nov 2014

@petrouchka je tam neaky paragraf dovod nie

sisaha
26. nov 2014

@lucindao tak im pekne napis, ze je neplatna, kedze si na PN a odfot im listocek keby nahodou zabudli

sisaha
26. nov 2014

@lucindao alebo si zamestnana cez agenturu?

iveta7677
26. nov 2014

@lucindao Je to protizákonné.

lucindao
autor
26. nov 2014

@sisaha nie som zamestnana cez agenturu.co s tym vyriesim aj tak.mali mi predlzit zmluvu na dobu neurcitu a ked zistili ze som tehotna tak mi dali radsej vypoved.mna len zaujima ci mam narok na davky pn.kedze este 5 mesiacov budem este pn

simca06022011
26. nov 2014

Aky dovod vypovede tam mas? Nie je potrebne tu 100x pisat, ze je to protizakonne... mali ti normalne ukoncit zmluvu k 30.12.
Tebe ide o to ci budes poberat nadalej PNku zo socialky, tak ANO BUDES az do skoncenia PN. Mozes si to overit aj na socialke, aj tak budes urcite musiet behat s nejakymi papiermi a poprehlasovat nieco (alebo to mozno az pri nastupe na MD (?), fakt neviem presne)

lucindao
autor
26. nov 2014

Oznamujeme vam ze vas pracovny pomer uzatboreny s ....... od 2013 na dobu urcitu bude ukoncenyv zmysle &71 zp dnom 30.11.2014

terina25
26. nov 2014

pokiaľ si na PN,tak ti výpoveď dať nemôžu. pracovný pomer ti končí 31.12.2014.takže teraz ti dať výpoveď nemôžu a prac.pomer sa ti automaticky skončí ku 31.12.2014 ak ti ho nepredlžia.

Nárok na ND máš aj po skončení prac.pomeru - tj. aj po 31.12.2014,pretože si v ochrannej lehote a ďalej pokračuješ v PN.

terina25
26. nov 2014
terina25
26. nov 2014

@lucindao robím v práci ND,takže niečo o tom viem 😉

simca06022011
26. nov 2014

@lucindao §71 je iba o praci na dobu urcitu, nie je to dovod ukoncenia... Urcite mas zmluvu do konca decembra? a nie novembra? Podla mna ti nemozu ukoncit zmluvu skor, opytaj sa ci sa naaahodou nepomylili a nechceli tam dat december teda 🙂 Im je to aj tak figu platne ak ti daju vypoved skor, ved PNku ti plati SP a oni ta iba eviduju na 0EUR