Som na rodičovskej a mám ponuku práce na dohodu a trvalý pracovný pomer

katim
23. aug 2012

😒 som na rodičáku 1 rok , a dostala som ponuku pracovať v robote ktorá ma bavi maličkého by mi bavila sestra tak by som sa nerada zbavila rodičáku lebo by som jej ho chcela dávať, no povedali mi že nevedia čo je pre mna lepsie či dohoda alebo trvalý pracovný pomer, ale aj dobré pre nich aby moc neplatili štátu kým mám ten rodičák , keď za mna zatial odvádza štát nevedeli by ste mi poradiť neviem sa rozhodnuť, viem že na dohodách sa má teraz čosi meniť tak preto sa pýtam ? 😒

lenka311
23. aug 2012

@katim Chcú od januára uzákoniť, že ľudia v aktívnom veku nebudú môcť na dohodu pracovať, len na TP. Mylsím si že kľudne môžeš nastúpiť teraz na dohodu a v tom januári ak by ten zákon predsa len prešiel, tak prejsť na TP...
Ak sa ten zákon uzákoní tak ako je teraz navrhnutý pracovať tzv. brigádne budú môcť len študenti a dôchodcovia ktorý nešli na dôchodok predčastne.
Ale ľudia sa budú proti tomuto búriť a hlavne zamestnávatielia, takže to nebude len tak.
Hlavne dbaj o to aby si čo sa týka platu nejako nestrácala...

rodinnevikendy2
24. aug 2012

Ahoj, podla mna je zatial vyhodnejsia pre teba aj pre zamestnavatela Dohoda.
Ja napr. davam iba dohody, lebo TP iba velmi znizuje mzdu, takto sme spokojne obe strany.
Po zmenach od januara, uvidis

katim
autor
24. aug 2012

no ved ano aj mne sa dohoda celkom hodí , len čakám čo pride s novým zákonom od januára a aby mi to z toho platu nestrhavali tie odvody a zas sa ti to neráta do odpracovaných rokov nie a dovolenka , proste nič. Aké vysoké by vychádzali potom od januára tie odvody pre mna ?

katim
autor
27. aug 2012

@rodinnevikendy2 a prosím ťa keď zamestnávaš na dohodu , je tam nejako obmedzená výška platu z dohody , aby mi nezobrali rodičák ? dakujem katka

rodinnevikendy2
6. sep 2012

@katim Pri rodicovskom neviem, ale vyska odmeny by nemala byt obmedzena pri dohode, iba pocet hodin odpracovanych.

moon1979
6. sep 2012

@katim
na rodičovský príspevok máš nárok do 3 rokov veku dieťaťa, bez ohladu na to, či budeš pracovať alebo nie ... podla mna je pre teba výhodnejšia pracovná zmluva a samozrejme na dobu neurčitu, pretože pri dohode síce nemáš nateraz odvody (čo neskôr bude), ale rovnako sa ti toto obdobie nikam nezaratava a nemáš nárok ani dovolenku, ani na stravné lístky, proste nič ... dohoda je výhodna max pre zamestnavatela, pretoze nema z teba povinnost odvadzat odvody a to mu vyhovuje ...
no ak prejde ten zakon a budu sa odvadzat odvody aj z dohody, tak to uz bude uplne ze na ...

mysli na to, že máš deti, takže urcite bude treba niekedy cerpat aj OČR ... ak si zamestnana na dohodu, tak na OCR pripadne PN mozes rovno zabudnut, pretoze nie si nemocensky poistena .... ale v pripade riadnej pracovnej zmluvy za teba aj zamestnavatel odvadza percenta, aj ty prispievas samozrejme a v pripade choroby mozes cerpat davky ...

moon1979
6. sep 2012

@katim
no a pri dohode mozes u jedneho zamestnavatela za rok odpracovat max 300 hodin a dovi ... takze krátkodobá záležitosť ...

katim
autor
6. sep 2012

to je zaujmaveže to nieje limitované prisunom penazi ale hodinami 🙂

moon1979
6. sep 2012

@katim
pri polovičnom invalidnom dochodku nebolo jedno, kolko človek zarobil, aby neprišiel o dôchodok, ale dohody o vykonaní práce pri zdravých ludoch neboli nikdy limitované sumou, len počtom odrobených hodín čo je 300 hodin ročne u jedného zamestnávatela !

1lussy1
5. okt 2012

ahojte chcela by som sa opytat som na rodičovskom prispevku mám normálne zmluvu v zamestnani a chcela by som pracu na dohodu popri materskej.Zakladna hruba mzda je 200 eur neviete mi poradit čo mi z toho strhnu kolko budem mať čistu mzdu?4i sa mi to oplati.Diki moc

katim
autor
5. okt 2012

ahoj no ja som teraz na dohode viem že mi zamestnávatel plati len nejaké urazové no od januára toho bude viac tak sa to nebude vyplácať robiť na dohodu.

susita
5. nov 2012

Ahojte, aj ja pracujem na dohodu popri materskej (musela som) a zatial mi hruby prijem "iba" zdanuju 19 percentami, no od januara si treba este odratat dalsich 13,4% do socialky a zdravotnej - hroooza!!! Ako sa budeme branit? A neviete, ako by to bolo pri vypocte dalsej materskej? Kamoska mi totiz hovorila, ze ked pracujem nie na cely uvazok, ale iba ciastocne a teda platim odvody iba z ciastocneho prijmu, bude sa mi dalsia materska pocitat z tohoto smiesneho prijmu, co mi vycahadza ze viac nez ubohe... Neviete niekto?