Sociálny pracovník - náplň práce

damira90
4. máj 2024

Potrebujem vedieť ak niekto pracuje ako s.pracovnik riadne s 2.stupnom co je napln práce ale v domovoch pre starších ludí. Co sa týka vybavovania a starostlivosti. Je to práca aj pre mladú slečnu absolventa? Vďaka za každú info velmi

anita6666
4. máj 2024

@damira90 je to práca za cca 700€

damira90
autor
4. máj 2024

@anita6666 prosím vás ten plat neriešime ale skôr tu náplň. Ako pre začiatočníka nevieme. Ci je to veľmi vážne pri papieroch administratíve alebo nejaké programy s ľuďmi starými umiestnenými. Nevieme.

avanka
4. máj 2024

@damira90 určite je to práca vhodná pre absolventa..môže robiť rôzne terapie, sprevádzať klientov von,k lekárovi a pod.

damira90
autor
4. máj 2024

@avanka tak to by sme radi. So starými ľuďmi sa to dá aj k lekárovi a vybaviť nejaké veci snimi a mat zodpovednosť hlavne. No ale papiere nejaké okolo prijímania pacientov to tiež robí pracovník? Alebo to je natom oddelení iný s administratívou niekto.

avanka
4. máj 2024

@damira90 záleží od náplne práce, či priamo sociálny pracovník v kancelárii alebo bude robiť priamo s ľuďmi,či ako pracovník sociálnej rehabilitácie, alebo inštruktor

lucysl
5. máj 2024

Zaleží od org. struktury zariadenia, ja pracujem ako socialny pracovnik, mam na starosti skor administrativu, ale aj individualne plany a kulturne akcie, pracu s rodinou, pribuznymi. Aktivizaciu a terapie robia instruktory socialnej rehabilitacie, co su tiez vystudovaní socialni pracovnici

avanka
5. máj 2024

@lucysl je zaujímavé,že individuálne plány robia SP v kancli. Veľakrát som sa s tým stretla. U nás to máme na starosti my, psr.

damira90
autor
5. máj 2024

Tak ďakujem za info🙂 a platovo približne naozaj tých 700 okolo dávajú ak je druhý stupeň vš a každá ta náplň rovnako je platená však.

lucysl
5. máj 2024

@avanka individualny plan je komplexna vec, robim jeho cast a ako klucovy pracovnik ho koordinujem, do planu vstupuje kazdy odborny pracovnik s tym, co mu kompetenčne prislucha. Ono velmi zaleží v akom druhu služby robíš, v DSS kde su mladsi ludia je tej administratívy podstatne viac, ja robim v ŠZ a tam už je tej administratívy o niečo menej. Osobne by ma nenapĺňalo robiť iba za stolom

adka1711
5. máj 2024

Ahojte pracuje tu niekto ako inštruktor sociálnej rehabilitácie?? Ska je to práca a prosím do akej plat.triedy patrí ???ďakujem

modrykolibrik
21. júl 2024

@damira90 ahoj ako kde ja pracujem ako socialna sestra a mam plat 2200

adka1711
27. júl 2024

Ja pracujem ako ISH a som v triede 5 a to mám aj Mgr. Plat sice slabý ale práca mňa veľmi baví robím program činnosti aj individuálne plány ....

avanka
27. júl 2024

@adka1711 ja som pracovník sociálnej rehabilitácie. Myslím, že som v 7 triede, mám Mgr vzdelanie plus 2 ročné štúdium špeciálnej pedagogiky pre sociálne a emocionálne narusenych s 5 statnicami. V Tom čase sme boli DSS pre deti a dospelých. Keďže som nastupovala v roku 2003,mám výnimku zo zákona, čiže nemám sociálnu prácu,ale plat taký,ako keby ano. 1 augusta bude 21 rokov,čo v našej CSS pracujem. Nám plat robí aj príplatok za sťaženú prácu a osobný príspevok. Práca ma baví,je kreatívna, každý deň niečo iné.
@modrykolibrik taký plat nikdy mať nebudem v štátnej CSS.