Sociálny pedagóg v materskej škole

31. máj 2024

Ahojte, akú školu alebo doplnkové vzdelávanie by som potrebovala k tejto profesii? Mám ukončenú strednu odbornú školu pedagogicku - učiteľstvo mš a vychovávateľstvo. Vysokú školu Bc. titul učiteľstvo profesijných predmetov. Čo by mi trebalo ešte absolvovať k tejto profesií ? nejaký kurz alebo doplnkové vzdelávanie na SŠ v odbore sociálno - právna činnosť?

kacena4
31. máj 2024

VS socialny odbor a neratala by som s tym, ze v MŠ najdes takuto pracu

gabka123123
31. máj 2024

Vs sociálna práca+ DPŠ doplňujúce pedagogické štúdium. Alebo VŠ odbor sociálna pedagogika

1ryba
31. máj 2024

VŠ II. stupňa sociálna pedagogika alebo sociálna práca.

1ryba
31. máj 2024

@gabka123123 DPŠ nie je potrebné.

heln
31. máj 2024

preco chces robit socialneho pedagoga v ms? resp. kolko ms hlada socialneho pedagoga? lebo dost slabe uplatnenie, nechces radsej ucitelstvo v ms?
poradila by som dostudovat mgr. v odbore socialna pedagogika a vychovavatelstvo, tam je v zalohe aspon to vychovavatelstvo keby to nevyslo so socialnou pedagogikou.

heln
31. máj 2024

este by som doplnila, ze taziskom prace socialneho pedagoga je prevencia socialno-patologickych javov a tych v ms az tak vela nie je (dufam).

autor
1. jún 2024

@heln ja pracujem v mš už 5 rokov ako učiteľka a chcem zmeniť prácu… a naskytla sa mi táto

ankare
1. jún 2024

Wau, to je parádne,že máš vytvorené takéto miesto. Ja som vystodovala soc. pedagogiku Mgr., no uplatnenie ako soc. pedagog som nenašla. Robím ped. asistenta. Inak... moja diplomovka znela: Uplatnenie soc. pedagóga v MŠ 🙂

autor
4. jún 2024

@ankare tak tú prácu by som si popdravde rada pozrela🥰

ankare
4. jún 2024

Myslíš, že by si ju vedela vyhľadať niekde v knižnici na UMB? Archivuju to?

autor
4. jún 2024

@ankare fuuh to netuším či archivujú.

ankare
4. jún 2024

Skús napísať na UMB v BB, či si vieš vyhľadať túto dipl. prácu. Bola obhajena asi v roku 2012.