Slovenská zmluva v Nemecku - výpovedná lehota

lola324
5. sep 2022

Potrebujem poradiť... Pracujem od 12.6. v Nemecku na slovenskej zmluve, zmluvu mám na dobu určitú do 12.9., musím mať 2 týždňovú výpovednú lehotu? Ak nechcem ďalej pokračovať v tejto práci. Ďakujem

elanor
5. sep 2022

mas dobu urcitu, a hotovo. 12.9. bude tvoj posledny den v praci a 13.9. si bez prace, hotovo schluss

lola324
autor
5. sep 2022

@elanor lenže nemci mi povedali že musím mať 2 týždňovú výpovednú lehotu pretože nemecké pravidlá

elanor
5. sep 2022

@lola324 tak ked ti tak povedali, tak tak urob. Aj ked logicky je to kravina na n-tu.

lola324
autor
5. sep 2022

@elanor preto sa pýtam lebo neviem ako postupovať ďalej, keďže za 3 mesiace som nedostala mzdu a od 14.9. nastupujem do druhej práce

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vroni
6. sep 2022

@lola324, žiadnu dvojtýždňovu výpovednú lehotu nemáš a už si mala dávno sedieť na úrade práce a pýtať výplatu (v nemeckú to rieši úrad práce)

kadika123
26. feb 2024

@lola324 dobry den,ako citam pracovali ste v Nemecku na sk zmluvu,chcem sa vas spytat,je velky rozdiel mat slovensku zmluvu alebo nemecku zmluvu?Myslim aj do buducna..Ake to ma vyhody,nevyhody?Kedze mate prax so slovenskou zmluvou,dakujem za odpoved..