Skúšobná doba a tehotenstvo

bety19
10. sep 2024

Ahojte prosim o radu, som v 10tt a mam pracu v skusobnej dobe. Chystam sa to oznamit zamestnavatelovi a s velkou pravdepodobnostou ukonci so mnou PP. Prosim ako postupovat dalej? Mala som odpracovanych predtym retazovo 270 dni.. Predpokladam spravne ze mozem ist na pn do 7mich dni v ochrannej lehote az do materskej dovolenky? Narok na matersku aj tehotenske budem mat to viem. A dalsia otazka mozem po materskej dovolenke cerpat polroka podporu z uradu prace? Dakujem 🙏

lilianka28
10. sep 2024

@bety19 a prečo to chceš zamestnávateľovi oznámiť už teraz, v 10tt a v skúšobnej?

anjelicek26
10. sep 2024

Ako sa dá ísť na PN prosím ta až do materskej? Máš rizikové tehotenstvo?

brrunetkaa
10. sep 2024

Ďalšia čo je ledva tehotná a už kalkuluje ako byt 10 rokov doma bez prace a na podpore 😀

martinkatinka
10. sep 2024

Ved pracuj, kym sa da a tehotenstvo oznam po skusobnej....

bety19
autor
10. sep 2024

Pretoze to do konca slusobnej doby neutajim.brusko uz teraz vykuka...planujem pockat do 1.screeningu a tak im to oznamit...
@lilianka28 niesom dalsia co kalkuluje... proste sa mi po 10tich rokoch udiala taka vec ze som musela zmenit pracu a otehotnela som.kedze sa jedna o poziciu na ktorej mam byt sama predpokladam ze budu hladat rychlo druhu osobu....
@anjelicek26 zatial to rizikove nie je ale uz sa ma to pytal gynekolog na prvej prehliadke nalolko som mala prve tehotenstvo rizikove.... a sama pani na socialnej poistovni mi povedala ze v ochrannej lehote do 7mich dni viem ist na pn. Tak preto zvazujem ci riesit urad prace teraz alebo po materskej...